Skocz do zawartości

Jakie opony LETNIE 215/45/17 do WRX '01?


JED

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnie lato przejeździłem na Uniroyalach RainSport, na wodzie nie miałem lepszej opony, piękne się prowadzi zarówno na prostej jak i w zakrętach podczas deszczowej pogody. Jeśli chodzi o jazdę po suchym i zakręty to bardziej wole twardzszą oponę typu Bridgestone. Uni jest moim zdaniem zbyt miękki, przez co wchodząc szybko w zakręt można usłyszeć pisk gumy w pewnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ASKO ma na tym UC Specu którego sprzedaję. Rozmawiałem z nim i twierdzi, że jest git. A zimówki są gicior. :D Azrael może potwierdzić.

 

pierwsze moje oponki lat temu ze 4 bralem wlasnie od p.Artura - Nokiany NRVi ale wtedy na 16" wiec 205/55 - zdecydowanie za wysoka do szybkiej jazdy i chyba dlatego sie jakos tak uprzedzilem.

Na 17" teraz jest 215/40 :mrgreen: 3eba bedzie sprobowac tego Zta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie lato przejeździłem na Uniroyalach RainSport, na wodzie nie miałem lepszej opony, piękne się prowadzi zarówno na prostej jak i w zakrętach podczas deszczowej pogody. Jeśli chodzi o jazdę po suchym i zakręty to bardziej wole twardzszą oponę typu Bridgestone. Uni jest moim zdaniem zbyt miękki, przez co wchodząc szybko w zakręt można usłyszeć pisk gumy w pewnym momencie.

 

I co, juz ich nie ma??

A co w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem PIRELLI P zero nero bardzo twarda opona wydaje mi sie ze na tor na sjs bedzie idealna w warunkach polskich i na koleinach do banie nie mowiac o koszmarnej jezdzie na deszczu zero odprowadzeania wody,

we wrzesniu kupilem komplet GOODYEAR F1 dla mnie jest to zajebista opona(nie wiem czemu Azrael psioczy na nia) fakt mieka bardzo i jak wymienialem je na zimowki w listopadzie to komputer napisal 40% zuzycia :evil: ale na drodze autostradzie i w deszczu bardzo dobrze sie spisuje.po za tym ceny opon w tym rozmiarze sa podobne danlop, nokian, goodyear roznice 50pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vert chyba chodzilo ci o Pirelli P zero nero :wink:

 

Zas co do opon to z wlasnego doswiadczenia to U Rain sport na wode rewelacja na suchym dobra, bridgestone RE050 poprosrtu bardzo dobra opona ( przy 500Nm momentu niestety na 1 sezon) Pirelli p zero nero - byly na subaru jak kupilem, stan bieznika kiepski wiec i na wodzie tylko dobrze, ale na suchym bardzo dobrze.

Kupujac opony na wiosne bedzie cos z trojki RE050 , P zero nero, Conti Sport contact 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrzesniu kupilem komplet GOODYEAR F1 dla mnie jest to zajebista opona(nie wiem czemu Azrael psioczy na nia) fakt mieka bardzo

 

 

No poza tym że jest

 

-miękka jak guma do majtek

-nie trzyma za dobrze

-robia się bąble

-bieżnik odpada od płótna przy istniejących 2-3mm grubości

 

to jest to swietna opona.

 

 

Więcej nie będę sobie nimi zawracał głowy jeździłem cały sezon na oponach o połowę tańszych które zapewniały lepsze osiągi, a Goodyeary mają ceny z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło jezu pokaze tego posta szefowej marketingu goodyeara to sie zesra z wscieklosci

 

 

Chętniej jej osobiście zademonstruje na torze jakie ich opony są denne. Mam akurat wolny komplet felg.

 

 

Azrael to co bys polecal bo chetnie nie bede przeplacal

 

Bridgestone, Yokohama, Toyo z droższych

 

Fulda z tańsych, atualnie mam Avony i będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym w tym wątku o oponach zadać pytanko, którez nw. opon byście polecili do zwykłej jazdy 8)

1.BF Goodrich G-Force Profiler

2.Michelin Pilot Sport

3.Michelin Pilot Primacy

4.michelin Pilot Exalto

opony w rozmiarze 215/45/17 .Proszę o opinię tylko tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JotEn,
Nokian Z - nie znam, ja nokiany biore na zimowki zawsze - polecam hakapelitany!!

Jako letnie mi jakos nie leza

 

Artur ASKO ma na tym UC Specu którego sprzedaję. Rozmawiałem z nim i twierdzi, że jest git. A zimówki są gicior. :D Azrael może potwierdzić.

 

Kiedyś przeciąłem w Finlandii 2 opony i dostałem w prezencie komplet Nokianów (latem !). Znakomite opony. Były darmowe, więc jeszcze lepsze :wink:

 

Michelin. Bardzo miękka guma, brzegi się strzępią i to co u mnie dyskredytuje - połowa zużycia = zero trzymania. Pamiętam, jak w Pucharze Cinquecento Sporting na torze Miedziana Góra, po kilku okrążeniach nie było opon. I wtedy dostaliśmy Dębice plus nalepki. To były piekne czasy. Opony darmo dawali...

Dobry grip miałem na Dunlopach SP9000. Stare i dobre gumy.

Jednak bez względu na koszty, dla włąsnego dobra, pozostanę przy Bridgestone'ach. Wolę zapłacić więcej i mieć jazdę tylko po czarnym.

Artur Skwara poleca Nokiany. Hmm. Mój kolega z wyścigów to w pewnej mierze dla mnie też autorytet. Ale w Subaru nie praktykowałem. Centrala jest w Łodzi. Nie wiem, czy nie poeksperymentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem kiedys na Falkenach i rzeczywiscie bylem z nich mocno zadowolony, z wyjatkiem tego ze na sliskim czasem byly nieprzewidywalne, podobny problem mialem z Pirelli ktore mi tanczyly jak sie mokro zrobilo, jestem bardzo zadowolony z Conti Sport bo oponka toczy sie rewelacyjnie, i nawet strasznego zuzycia nie zaobserwowalem- poza zuzyciem wnetrza portfela przy kupnie. Wiele dobrego slyszalem o Nokianach no i o Uniroyalach, o Michelinie niewiele powiem bo nie mialem przyjemnosci uzywac, a teraz mam problemz fabryczna wada w Pirelkach Snowsportach bo mi druty powychodzily i musze poreklamowac je, a na obecnych Dunlopach Winter Sport to nie ma ani grama jazdy, sa koszmarne prawie jak letnie gumy w zimie, ani trzymania ani hamowania, ani dobrej przyczepnosci. Zdecydowanie nie polecam na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym wątku o oponach zadać pytanko, którez nw. opon byście polecili do zwykłej jazdy 8)

1.BF Goodrich G-Force Profiler

2.Michelin Pilot Sport

3.Michelin Pilot Primacy

4.michelin Pilot Exalto

opony w rozmiarze 215/45/17 .Proszę o opinię tylko tych opon.

 

Z tych, o ktore pytasz to na Pilot Sport i Exalto mialem okazje jezdzic. Pilot Sport lepiej przenosi na kierownice, co sie dzieje na drodze i lepiej trzyma (szczegolnie na suchym).

W Exalto bylo gorzej (ale tez i inne auto) i latwiej bylo zniszczyc bieznik przy ostrzejszej jezdzie. Primacy to zdaje sie nie polka Performance, a chyba o takie chodzi...

Godne polecenia sa jeszcze z pewnoscia Bridgestone Potenza S-03.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrzesniu kupilem komplet GOODYEAR F1 dla mnie jest to zajebista opona(nie wiem czemu Azrael psioczy na nia) fakt mieka bardzo

 

 

No poza tym że jest

 

-miękka jak guma do majtek

-nie trzyma za dobrze

-robia się bąble

-bieżnik odpada od płótna przy istniejących 2-3mm grubości

 

Dodam jeszcze, że przy częściowym zużyciu bieżnika (ale nie za dużym, tak ze 25-30%), zaczynają na wodzie zachowywać się jak slicki. A samochód jakby jechał po lodzie.

Raz miałem, nigdy więcej nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...