Skocz do zawartości

Prosze o opinie Impreza 1.5 2006


Ciapek56

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro w GC jedyną sensowną opcją jest 2,0 (115/125KM), a 1,6 (90) i 1,8 (101) są za słabe...

 

... to w GD, gdzie sama buda waży z 200kg więcej, silnik o jeszcze niższej pojemności (a moc, jak podaje Autocentrum: 101-110) da podobny/gorszy efekt.

 

No i nie zapominajmy, że w sumie moment obrotowy jest nawet ważniejszy, a niska pojemność niezbyt tu chyba sprzyja, choć akurat do danych o momencie obrotowym tego 1,5litrowego "cuda" dokopać się nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżne zabawy po parkingu-tak

Ty sam w górach,zimówki,podjazdy-yyyyyyy tak

Ty sam w górach,zimówki,podjazdy,zakupy i nie daj boże żona!-NIE

I nie mówię tu o wykorzystywaniu auta w celach w jakich używa go większość forumowiczów ale o codziennej jeździe,pamiętaj że silnik ma niby ponad 100 KM ale ma też 4X4,klimę,ABS,wspomaganie i jest dosyć ciężki.Spala tyle samo co 2.0 a w górach pewnie więcej bo i więcej trzeba deptać.Opłaty za ubezpieczenie będą może i mniejsze ale co zarobisz na ubezpieczeniu to stracisz na benzynie i alkoholu który będzie musiał ukoić twoje wk....enie że nie wziąłeś 2.0,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem kiedyś zaskoczony jak dostawczakiem jechałem po trasie za gosciem w lanosie z silnikiem 1,5

 

trzymałem sie za nim dobry kawałek i naprawde dawal rade myslalem ze ma tam tego 2,0 diesla, stwierdzilem ze nawet fajny ten diesel bo daje rade

i nie mogłem sie pozbierac potym jak mi powiedzial przez CB ze ma 1,5 :shock:

tylko lanos z 1,5 ma chyba jakas krotka skrzynie ktora to rekompensuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre auto dla żony,praktycznie bezawaryjne, taki sobie dupowozik.Żadne auto z motorem bez turbiny nie będzie super jeżdziło,czy to 1,6-2,0-2,5. Mity i tyle.Więc sprzęt do jazdy między Krakowem a Zakopcem w porządku.Negocjować dobrą cenę i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jak auto ma służyć do zwykłej codziennej jazdy z punktu A do B, a 4x4 jest tu tylko dodatkiem zwiększającym bezpieczeństwo i szanse ewentualnego przejazdu, to 1,5 daje radę. Większość osób tu zgromadzonych ma skrzywienie na punkcie mocy, przez co uważają, że jak nie ma 200KM to nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jak auto ma służyć do zwykłej codziennej jazdy z punktu A do B, a 4x4 jest tu tylko dodatkiem zwiększającym bezpieczeństwo i szanse ewentualnego przejazdu, to 1,5 daje radę. Większość osób tu zgromadzonych ma skrzywienie na punkcie mocy, przez co uważają, że jak nie ma 200KM to nie jedzie.

Nie, uważają że jak nie ma 300KM to nie jedzie, bo przecież WRX-y nie jeżdżą, a mają 230KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115KM nie jeździ.

W 4 osoby na pokładzie + ciężki bagaż, faktycznie wyprzedzanie przy 90km/h wymaga nieco czasu, ale naprawdę bym nie dramatyzował. Jeździłem kilka lat i wiem jak to jest :) Teraz mam prawie dwa razy tyle koni, a dalej pokonanie trasy A-B o długości 244 km. zajmuje mi tyle samo czasu - tyle, że stres mniejszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz Arturze będziesz miał kłopot, bo moc zabierze klima,

Remedium jest w bagażniku, kiedyś w końcu trafi pod... nogi pasażera ;)

 

podłaczenie sterowania jeszcze fiksuje.Jutro walka

Trzymam kciuki, choć jak pamiętam tę wiązkę... to nie wiem czy nie będzie trzeba dorabiać kabli na całej długości (od przekaźników pod maską, do elektrosprzęgła i włącznika na panelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...