Skocz do zawartości

UWAGA NA OSZUSTA!!!


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawnik wypowiedział się był. Najlepiej jeżeli napiszemy pismo - zawiadomienie i zrobimy obiegówkę do podpisu, którą każdy podpisze z imienia i nazwiska a następnie wyślemy do komendy głównej policji. Pismo napiszę, prześlę prawnikowi, żeby zerknął i tu przedstawię. Jak na razie jest nas 3. Czy ktoś jeszcze? Może z innych for? Im nas będzie więcej tym lepiej. Wystarczy dopisać swoje dane i podpisać pismo. K'mon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Użytkownik o nazwie mrozental z forum z kreską.

 

przez mrozental

Dołączył: 2012-01-31, 14:31

 

Cześć ja mam do sprzedania takiego centerpipa 3 calowego taki sam jak na z djęciach w temacie stan bdb bez uszkodzeń, za 90zł mogę sprzedać go, minus to nie mam fotek tego centerpipa bo nie mam go w domu i ni ma jak zrobić zdjęć, transakcja przelewem na konto i wysyłka priorytetem idzie

pozdrawiam czekam na odp

 

Odpisałem wiedząc, że to podpucha:

Super. Biorę go. Podaj proszę numer konta oraz Twoje dane. Zaraz robię przelew

 

I proszę:

okej

Szymon Tetelewski

ul Grabowa 2

40-172 Białkowice

11114020040000310270274320

 

i czekam na Pana dane do wysyłki,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę żeby mnie "oszukiwali" w ASO, niby "przepłacając", niż wychodzić na dupka, który tak naprawdę połakomił się na tanią rzecz - bo tylko kasa się liczy. Jedno z praw fizyki mówi, że nic w przyrodzie nie ginie, więc jak coś, co kosztuje X może kosztować 50%X albo nawet mniej? Dziwię, że Allegro, na którym też jest sporo dziwnych cenowo spraw, nie reaguje na takie "cudne okazje". Cudów ni ma - jak to powiedział klasyk, Pan Laskowik, są tylko naiwni ludzie. Wiem to po sobie, che, che, che - raczej autoironiczny śmiech :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z oszukanych spróbował skontaktować się z mbankiem ?

Bo to konto chyba u nich.

I czy powiadomił bank, ze obsługują oszusta ?

 

Spokojnie, nikt tego "oszusta" za rękę nie chwycił, a póki co klient nasz Pan. Pierwszy krok to zgłoszenie na Policję albo Prokuraturę. Tylko, że żaden poszkodowany tego nie zrobił. Można zrobić zgłoszenie grupowe do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Wtedy na pewno wielkość wyrządzonej straty będzie większa i sytuacja stanie się pewniejsza jeśli chodzi o wszczęcie postępowania. Może któryś z Forumowiczów jest prawnikiem i pomógłby w słusznej sprawie? Póki co należy zrobić wstępną listę poszkodowanych na tym Forum i z takim apelem zwracam się do Moderatorów: niech założą wątek tematycznie zgodny z tym, gdzie będzie można formalnie zgłaszać się jako osoby poszkodowane przez niesolidnego sprzedającego lub wręcz oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bardzo wielu adresach podawal numer 6/14 - wskazal tez kilka ulic Lubelskich bardzo czesto - jedyny poprawny adres - to poturzynska 6 - taki blok faktycznie istnieje w Lublinie. Postaram się ustalić kto tam mieszka w weekend.

 

jego IP - to Lublin, siec enterpol. Co takze potwierdza, ze jest od nas.

 

 

Mozna jeszcze zrobic tak - skontaktowac sie z bankiem do ktorego nalezy jego numer konta - i napisac na pismie ze poszedl przelew z konta takiego i takiego na takie i takie konto ale na inne dane adresowe niz wlasciciel konta - jest duza szansa ze bank przeleje z powrotem przelew - i poda dane na ktore zarejestrowane jest konto /beda widoczne na adresacie przelewu/.

 

pogrzebałem nieco - na allegro osoba z tym samym numerem konta ma nick mariuszek9999 - konto obecnei zawieszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank niestety nic nie powie, coś o tym wiem, a przelew żeby zwrócił to też niełatwa sprawa... dla banku ważny jest tylko numer r-ku a treść to sprawa wtórna. Bez zgłoszenia do organów, nie do odkręcenia...

 

w bardzo wielu adresach podawal numer 6/14 - wskazal tez kilka ulic Lubelskich bardzo czesto - jedyny poprawny adres - to poturzynska 6 - taki blok faktycznie istnieje w Lublinie. Postaram się ustalić kto tam mieszka w weekend.

 

jego IP - to Lublin, siec enterpol. Co takze potwierdza, ze jest od nas.

 

 

Mozna jeszcze zrobic tak - skontaktowac sie z bankiem do ktorego nalezy jego numer konta - i napisac na pismie ze poszedl przelew z konta takiego i takiego na takie i takie konto ale na inne dane adresowe niz wlasciciel konta - jest duza szansa ze bank przeleje z powrotem przelew - i poda dane na ktore zarejestrowane jest konto /beda widoczne na adresacie przelewu/.

 

pogrzebałem nieco - na allegro osoba z tym samym numerem konta ma nick mariuszek9999 - konto obecnei zawieszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank niestety nic nie powie, coś o tym wiem, a przelew żeby zwrócił to też niełatwa sprawa... dla banku ważny jest tylko numer r-ku a treść to sprawa wtórna. Bez zgłoszenia do organów, nie do odkręcenia...

Nie wiem jak z BRE BANKIEM fdo którego nalezy rachunek - ale często zwracją uwagę wtedy gdy się im zwróci uwagę na "niewłaściwe" dane adresowe i odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi dokładnie, ale jak jest problem to i tak zgłosić temat zostaje i tak powinno się robić co by oszustów było mniej

 

bank niestety nic nie powie, coś o tym wiem, a przelew żeby zwrócił to też niełatwa sprawa... dla banku ważny jest tylko numer r-ku a treść to sprawa wtórna. Bez zgłoszenia do organów, nie do odkręcenia...

Nie wiem jak z BRE BANKIEM fdo którego nalezy rachunek - ale często zwracją uwagę wtedy gdy się im zwróci uwagę na "niewłaściwe" dane adresowe i odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem ten numer konta (11114020040000310270274320) i znalazłem następujące informacje:

 

Ma na allegro konto: mariuszek9999

Na aukcji nr 1628002101 podał też e-mail: extremhks@gmail.com

Ten sam adres e-mail podał na aukcji 1377350549, którą wystawił allegrowicz: matistach16

 

Sugeruję wam skontaktować się z użytkownikami którzy robili z nim na Allegro transakcje w celu ustalenia jego danych osobowych. Konto na Allegro zakładałem bardzo dawno, ale chyba nadal trzeba mieć potwierdzoną tożsamość by coś wystawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...