Skocz do zawartości

UWAGA NA OSZUSTA!!!


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

duże prawdopodobieństwo ze gość jest z Lublina , w dodatku może mieszkać na czechowie, bo podając te zmyślone adresy wali ulicami m.in. z czechowa, Poturzyńska, Leszetyckiego; Lipowa itp itd. W dodatku Poturzyńska jest tylko w Lublinie :) Tępić *********

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ten sam gosc z forum evo. ja zbieram poki co "material dowodowy", mam jego IP oraz nr telefonu z jakiego korzystal w poniedzialek, dojade frajera :twisted:

 

 

Zgłoś na policję szybko. Konto może miec na słupa.Ale go mogą dojechać po BTS-ach logowania komórki.Zwłaszcza,że wygląda na wieśniaka :mrgreen:

 

Proponuje zrobić zrzutkę i przelej mu Gryko 201 zł aby się uzbierało na przestępstwo a nie wykroczenie . Tytuł przelewu : " Świnka subaru". :D

 

PS. Ja w to wchodzę. Nielubię oszustów. Poza tym subaru to styl życia a nie tylko kupa blachy ... szybko rdzewiejącej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ostatnio zastanawiałem , skąd u mnie tyle zaliczek po 50 zł :mrgreen: :?: :wink:

 

A tak serio , to trochę nie rozumiem Was , jak można gościowi ktory nie daje zdjec, nie ma zadnego postu, nikt go nie zna, podejrzane niskie ceny, wpłacić choćby 50 zł , jako zaliczkę ?

Przecież to śmierdzi na kilometr oszustwem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpłacić choćby 50 zł , jako zaliczkę

No i widzisz, zamiast się męczyć z własną firmą wystarczy nieco poklikać i podzwonić i miałbyś dochód :mrgreen: No, ale na taki pomysł cza wpaść, a Ty tylko te samochody i samochody...

:mrgreen::D

 

Jeszcze nic straconego :mrgreen: , zapisuje się na forum filatelistyczne :twisted: , tam będzie pole do popisu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ostatnio zastanawiałem , skąd u mnie tyle zaliczek po 50 zł :mrgreen: :?: :wink:

 

A tak serio , to trochę nie rozumiem Was , jak można gościowi ktory nie daje zdjec, nie ma zadnego postu, nikt go nie zna, podejrzane niskie ceny, wpłacić choćby 50 zł , jako zaliczkę ?

Przecież to śmierdzi na kilometr oszustwem :roll:

 

Ja gościa wywęszyłem, bo jak ktoś pisze, że nie ma konta na allegro to faktycznie nie trudno wyczuć temat. Nie ma ludzi, którzy mają internet a nie mają konta na allegro :mrgreen:

Jednak sam też z doświadczenia wiem, że gdy się człowiek spieszy to łatwo się nabrać i błędnie założyć, że sprzedawca będzie i tym razem uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio , to trochę nie rozumiem Was , jak można gościowi ktory nie daje zdjec, nie ma zadnego postu, nikt go nie zna, podejrzane niskie ceny, wpłacić choćby 50 zł , jako zaliczkę ?

Przecież to śmierdzi na kilometr oszustwem :roll:

ja osobiście jestem bardzo ostrożny. wszystko pcham przez allegro, albo na proforme, bo nawet na allegro miałem spór z podobnym oszustem i allegro mi pomogło, a tu... po prostu założyłem, że forum do "jedna wielka dobra rodzina" i przez myśl mi nie przeszło sprawdzić kolesia, czy ma jakieś posty, czy to wałek itd... zwłaszcza, że wpłata 50pln, a reszta po odbiorze. teraz jak się zastanowić to wiadomo....

 

btw - carfit, gdzie moja paczka (dojazdówka) ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ludzi, którzy mają internet a nie mają konta na allegro

I tu kiszka :D ja "mam różne internety, każdy do czego innego" a konta na alledrogo nie :P

 

Nie do końca.Czasami mi się zdarza,że ktoś chce dać zarobic 30zł i oczekuje pierdylion dokumentów,zdjęć,skanów itp. I czasami mu dziękuję wcale nie z tego powodu,że coś jest nie wporządku tylko z braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - carfit, gdzie moja paczka (dojazdówka) ? ;)

 

Powinieneś dziś dostać , wczoraj wysłana GLS :( ale z kurierami to róznie bywa niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też oszukał. Napisał, że ma taki blok silnika jakiego szukam. Prosił o 50 PLN zaliczki koniecznie tego samego dnia. Pisał do mnie z 5 razy. 50PLN to nie majątek wysłałem. Specjalnie leciałem do kolegi, który ma konto w mbanku, żeby oszukiwacz dostał przelew jeszcze tego samego dnia. Od chwili przelewu zero kontaktu. Podał mi dane następujące:

 

111140200400003!0270274320

Edycja ze względu na dane osobowe niewinnego forumowicza

 

W takim razie zgłaszam to na polucję dzisiaj albo jutro przy okazji zakupów. Do Krakowa ku..a pojadę jak trzeba będzie zeznawać. Źle trafił.

 

No patrz! To moje dane, które mu podałem jako adres wysyłki :twisted: Nie zgadza się jedynie numer posesji i nr kodu. Nosz qrna jaki bezczelny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też oszukał. Napisał, że ma taki blok silnika jakiego szukam. Prosił o 50 PLN zaliczki koniecznie tego samego dnia. Pisał do mnie z 5 razy. 50PLN to nie majątek wysłałem. Specjalnie leciałem do kolegi, który ma konto w mbanku, żeby oszukiwacz dostał przelew jeszcze tego samego dnia. Od chwili przelewu zero kontaktu. Podał mi dane następujące:

 

111140200400003!0270274320

Edycja ze względu na dane osobowe niewinnego forumowicza

 

W takim razie zgłaszam to na polucję dzisiaj albo jutro przy okazji zakupów. Do Krakowa ku..a pojadę jak trzeba będzie zeznawać. Źle trafił.

 

No patrz! To moje dane, które mu podałem jako adres wysyłki :twisted: Nie zgadza się jedynie numer posesji i nr kodu. Nosz qrna jaki bezczelny :twisted:

 

Leżę i płaczę (płacę) :) NO NIEŹLE. pEWNIE KOMUŚ PODA DANE MOJEGO MECHANIORA, KTÓRE MU WYSŁAŁEM. Cóż w sumie to od początku wiedziałem trochę, że coś jest nie tak. Kontakt tylko przez sms. Jak zapytałem o numer serii silnika i czy ma drugi carter itd. itp. to napisał, że ta część co napisałem to na pewno ta i pasuje. Odniosłem wrażenie, że nie do końca wie o jakiej części ze mną rozmawia. Ale powoływał się na forum subaru, wynegocjowałem (przez sms) carter za 500 :) i to że wyśle tego samego dnia, Tak się zaśliniłem, że stwierdziłem "a ch.. wyślę". no i włala. Nie chodzi mi o 50 PLN tylko o to, że nie będe miał mojej poszukiwanej części. Zawiedziony jestem i jutro skończę wcześniej pracę i w ramach piątkowego relaksu, przed imprezą wybieram się na polucję zgłosić oszustwo. Zobaczymy, powalczymy, dam sobie czas.

 

Proponuję skoordynowaną akcję. Mogę ją koordynować. Mam prawnika w abonamencie więc sądzę, że możemy coś podziałać. Niby nic wielkiego ale wku.... to, że tak kiwa ludzi. Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć to to jest mój numer 793-272-123 a to mój mail oskarmatzerath@o2.pl.

BTW: Dzisiaj mu wysłałem sms:

"już głośno o tobie na forach pedale. na policji będzie nas więcej"

O dziwo odpisał:

"Jakaś pomyłka? Panie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Szczecinie takiej ulicy.

 

 

Skoro to oszust, kłamca i złodziej, to nie podaje prawdziwych danych...co w tym dziwnego?

Jakby jeszcze podawał prawdziwy adres, to oprócz oszusta, kłamcy i złodzieja, stałby się jeszcze idiotą.

 

Oby go spotkała zasłużona dotkliwa fizycznie kara. Ehhh, kiedyś to mieli sposoby....

 

 

Miłego dnia :)

 

 

Przecież nikt się nie dziwi...

 

Poza tym - nie chodzi o to, żeby podał prawdziwy adres, tylko chociaż istniejącą ulicę. Bo tak wychodzi, że jednak tym idiotą jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wiekszosc banków identyfikuje wplaty tylko po numerze konta , a nie po nazwisku i numerze , tak jak np. w eurobanku :roll:

 

 

I to jest bardzo wkurwiająca okoliczność. Bo nie każdy musi mieć wiedzę ale myśli,że jak pisze to ktoś/coś to sprawdza. A okazuje się,że zwykle tylko numer.I moim zdaniem ...

 

a) albo zatem w przelewie powinien być tylko numer skoro reszta jest zlewana

 

B) albo jak się pisze adres i nazwisko to też z grubsza chociaż powinno być sprawdzane

 

To jest skandal a szacowne banki godne zaufania robią sobie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...