Jump to content

Upgrade skrzyni do GT

KWIATEK
 Share

Recommended Posts

zapowiada sie bardzo ciekawie :) .

Tylko nie mów mi, że to już było. Myślę o tym, że w przyszłości przy okazji remontu silnika pewnie podkręcę go do takich wartości, ale co mi po tym jak pozostałe elementy powiedzą pa pa.

mozna zalozyc zebatki z RA, ale i tak to problemu w calosci nie rozwiaze, jedynymi 2 sposobami na slaba skrzynie(imo)jest wymiana na 6 biegowa, lub jak wyrzej napisane zestawy typu PPG. obydaw kosztuja sporo kasy.

350 KM i 400Nm powinna wytrzymać skrzynia od STi ver.6, można taką nabyć razem z środkowym, przednim i tylnym dyfrem za jakieś 1000 funtów, ale jak napisał RadRSTI najlepszą opcją jest 6-cio biegowa lub PPG.

zebatki z RA nie sa znowu takim super rozwiazaniem ale sa mocniejsze,

najlepiej zalozyc 6 biegowa bo jej obudowa jest w jednej calosci a nie w polowkach jak 5 biegowa i nie powstaja naprezenia.

PPG robi same kola zebate ? czy tylko klowki ?

klowka to fajna sprawa ale jest glosna i w codziennym uzytkowaniu bedzie uciazliwa

seryjna

gearst5sl.th.jpg

ppg klowa

gearwzm2ta.th.jpg

Z 6-cio biegową są dwa problemy przy montażu w GT: jest cięższa od 5-cio biegowej o jakieś 30kg, a co ważniejsze jest szersza przez co powietrze przepływające przez intercooler nie ma dokąd uciekać w skutek czego mało doskonały intercooler staje się jescze mniej doskonały. Więc przy montaż 6-cio biegowej skrzyni w GT zalecany jest również montaż FMIC.

chodza mi po glowie takie skojarzenia:

marcin@klubsubaru.pl, ost, PPG, tuning subaru imprezy gt :wink:

....

czyli marketing killer ...

Cytat "zadzon do mnie dam si super oferte ... "

...ta oferta jest tylko dla Ciebi nie mów nikomu o tych cenaach.."

prosze Cię ...

no fronts , no triks ...

napisz moze cos konkretniej, jezeli jestes tak tobrze zrorientowany :?

gdzie mozna namierzyc taka skrzynie (a raczej caly zestaw potrzebny do zmiany)

i jaka to jest ~kasa ?. za zmiana na 6 biegowke przemawia fakt lepszego mechanizmu

roznicowego z przodu (suretrack?) + jakis tam odzysk kasy za serie.

kto potrafi zrobic zestawienie kosztow (biorac pod uwage moce, o jakich pisano w 1 poscie):

a) wymiana calosci na zestaw 6 biegowy lub B) np ppg + wymiana pierwszego mechanizmu ??

ja jestem zwolennikiem bogatego srodka i dolu (moment) niz srodka i gory, dlatego do

codziennej jazdy (+troche zabawy/cwiczen) chyba wolalbym opcje b.

przy 300+ (nie mowiac o wiekszej mocy, szczegolnie z 2,5 litra) strasznie duzo machania

lewarkiem - do zabaway jeszcze jeszcze, choc dlugie zakrety wydaje mi sie, ze wygodniej

pociagnac jednym biegiem.

co myslicie ?

Z 6-cio biegową są dwa problemy przy montażu w GT: jest cięższa od 5-cio biegowej o jakieś 30kg, a co ważniejsze jest szersza przez co powietrze przepływające przez intercooler nie ma dokąd uciekać w skutek czego mało doskonały intercooler staje się jescze mniej doskonały. Więc przy montaż 6-cio biegowej skrzyni w GT zalecany jest również montaż FMIC.

Chyba jestes jedyna osoba z tym problemem.....nikt nigdzie na swiecie przedtem tego nie mial, jak zrobilem baseline dyno w moim aucie to wyszlo 12 whp wiecej niz normalne STi, a w

Chyba jestes jedyna osoba z tym problemem

Ja akurat nie mam tego problemu, bo nie montuje u siebie tej skrzyni, słyszłam o tym od kolegi z Angli który montował ich kilkanaście.

Chyba jestes jedyna osoba z tym problemem

Ja akurat nie mam tego problemu, bo nie montuje u siebie tej skrzyni, słyszłam o tym od kolegi z Angli który montował ich kilkanaście.

slyszales. A ja taka mam ;) i znam ludzi co tez takie maja, a czlowiek co mi ja zamontowal, zamontowal takowych 29 przedemna i nikt niemial zadnych problemow. Przy okazji skrzynia jest szacowana na 650 TQ, niewiem ile to niutkow, ale sporo wiecej niz jakakolwiek 5 biegowa skrzynia.

Ale mają większą komore silnika niż GT, i większy intercooler.

nie maja...mam taki silnik ;)

Przy okazji skrzynia jest szacowana na 650 TQ

650 lbs/ft ?

tak

RadRSTI jesli to nie tajemnica to ile kosztowala cie calkowita przekladka . i jaki dokladnie masz silnik z ktorego roku? robiles cos sam czy zleciles komus? wiesz moze ile kosztuje polaczenie elektroniki po wsadzeniu 2005 US 2.5 sti do 99RS tu w okolicy Chicago? masz u siebie w samochodzie OBD2? a jak z osiagami podobne do seryjnego STI czy troche lepsze z tego co piszesz 0,5 sec na 1/4 mili to calkiem sporo... jak znajdziesz chwile czasu to odpisz prosze moze byc na prv. chyba sie skusze na taka przerobke, ale narazie zbieram informacje!

pozdr. Slawek

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...