Skocz do zawartości

EVO 9 vs. STI '06


gr1zly

Rekomendowane odpowiedzi

Taki "garaż" i nic więcej

 

 

Fajna fota :-)

 

Grizly, a jak wg Ciebie wypada Evo w kwestii elastyczności ?

 

Ciągnie skubany od 2500 ale aż do limitera nie zdycha. Zaskakuje, czuć że ta cała magia MIVECa i nowoczesnego turbo działa.

 

Auto jak dla mnie ma tylko dwie wady:

 

1. czuje się jakbym jechał plastikowym odkurzaczem

2. czuć że jest strasznie ciężki, nawet w pracy zawiasu czuć tą masę, w Subaru trochę mniej ale Subaru chyba ma twardsze sprężyny po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fakt facet moglby jezdzic z zamknietymi oczami po Bemowie nie kazdy kierowca w dzien leci bokiem przez skrzyzowanie

 

 

Ja od kilku tygodni codziennie w drodze do sklepu czy na uniwerek???

 

 

Ale to nei ta klasa umiejętności. No i przepaśc między autami jest taka że pewnie ja bym w Evo dał radę ucieć mojemu autu nawet jakby było sprawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo 340km jezdzi troche lepiej albo tak samo jak sti 2.5 ale generlanie jak msz 500Nm momentu to auto musi byc elastyczne

 

mowisz o serii 2.5 czy tez po lekkich modach?

 

delikatnie poprawione (stage 1) sti my06 tez bedzie sie nienajgorzej :wink: odpychalo:

 

(z forum sr) nie-ASO jacek, napisal:

 

"...2 tygodnie temu stroilismy STI 25 MY06 standard , tylko wymienione tłumik,downpipe i pompa

530Nm przy 3300obr/min 244 kW przy 5850obr/min , jak zeskanuje wykresiki będą dostępne na stronie"

 

caly post

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm zdjęcie z tymi trzema furami utwierdziło mnie w moim zatwardziałym przekonaniu że:

 

a.) widok Evo nie wywołuje u mnie żadnych emocji bo mi się po prostu absolutnie nie podoba

b.) być może jest o ułamek sekundy szybsze i zwrotniejsze ale czaru ma w sobie tyle co każda zwykła lodówka... zimne piwo i tyle

c.) Wytłumaczcie mi jedno skoro Evo jest "lepsze" to czemu nie deklasuje innych na rajdach.... czemu wygrywają Imprezy.... ?

d.) I tak wydaje mi się że np. Pan Turski w seryjnym STI obejchałby niemal wszystkich naszych Forumowiczów jadących nawet w Evo IX...

 

e.) Bo różnica jest taka że Impreza ma serce które bije.... i to słychać

, a Evo ma silnik który wyje i to czuć..

 

ale czy sekunda w tą czy w tą..... ( choc papierowo to raczej ułamki sekund ) pozwoli na wyrzeknięcie się przyjemności z prowadzenia legendy na poczet wyjącego sedana, ktorym jak przejedziesz leżącą chusteczkę to gałki w oczodołach podskakują....

dla mnie nigdy.....

 

co nie znaczy że nie dażę EVO sympatią i szacunkiem...... ale nie uczuciem jaki SI

 

no a wogóle jestem posiadaczem Forestera a Outlander beeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne tu nie chodzi o czasy tylko ale też o całe wrażenie z jazdy i filozofię jazdy, niemniej ja się np.czuję trochę rozdarty, ale am to szczęście że mnie nie stać :-)

 

 

Niemniej jak mi ktoś dziś podpowiedział - po rewelacyjnie efektownym i efektywnym pokonaniu zakrętu w Evo nie można sobie pomyśleć "ale jestem kozak" tylko trzeba "ale mam kozackie auto" hmmm :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko coś, o czym już wspominałem: evo jest po raz pierwszy w historii tańsze od estiaja. Za 180K PLN dostaniesz evo gt 300.

 

Jechałem z Adamem tym samochodem, wrażenie faktycznie ok. Pamiętajmy tylko o tym, że są to przejażdżki testowe z profesjonalnym kierowcą, z czego wynika, że:

- chodzi o pokazanie maksimum możliwości samochodu - Adam nie musi się liczyć z jego zużyciem (ja bym tak nie katował niedoartego esitaja, jak katuje pokazowe evo IX Adam),

- taki kierowca jest w stanie wydobyć z samochodu i pokazać jego najlepsze cechy.

 

Ale evo nie jest pozbawione wad. STI '06 jest dużo kulturalniejsze i wygodniejsze do jazdy po mieście. Także jeśli miałbym kupować evo lub estiaja jako drugi samochód, rajdówkę do zabawy, wahałbym się, czy nie wziąć evo. Jako samochód do wszystkiego, zdecydowanie wolę imprezę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...