Skocz do zawartości

Aktywny centralny dyferencjał w nowym STI 06


Łosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Prosze o info dot. mozliwosci przenoszenia napedu przód/tył w nowym STI 06. Rozmawiałem z paroma dilerami Subaru i każdy ma swój pogląd na ten temat:

 

1. Można do 100% przenieść napęd na tył :)

2. Można w stosunku 65% na tył 35% na przód.

3. Można odwrotnie niż w pkt. 2 :( ale za to zblokować na sztywno 50:50

 

Czy ktoś wie jak jest naprawdę, bo mam wrażenie, że Panowie z salonów nie bardzo wiedzą o co chodzi (może nie jeżdzili?).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Rozbierznosci wynikaja z tego, ze to nie polega na "przenoszeniu" ... w praktyce to wyglada tak, ze jezeli masz powiedzmy 50:50 to uslizg osi przedniej spowoduje rozdzial (tez zle slowo) do 35:50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można do 100% przenieść napęd na tył Smile

2. Można w stosunku 65% na tył 35% na przód.

3. Można odwrotnie niż w pkt. 2 Sad ale za to zblokować na sztywno 50:50

Dobrze, że Azrael nie widzi, może nie starczyc mu już cierpliwości :evil:

Szukaj, było na forum, a takich w serwisie baranów co nie znają podstaw więcej nie pytaj o nic poza lakierem, choc ja bym nawet o to nie pytał. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele sie wyjaśniło więc zapytam : stary DCCD normalnie w pozycji auto jest 65 przód/ 35 tył ale się zmienia w zalezności od warunków i informacji z czujników. W pozycji 100% pełna blokada środkowego mechanizmu i mamy 50 /50 i nic sie nie zmienia predkości obrotowe obu wałów są jednakowe W pozycji 0% otwarty dyfer ale podział 50/50 czy 65/35 ? "the torque split between the front and rear is 65% front and 35% rear. This torque split ratio is a result of the gear ratio of the planetary gear set that makes up the centre differential." cyt. z CanadianDriver . Dodanie w DCCD 06 szpery helikalnej ( czyli torsena? ) bo elektronika nie działa tak szybko , a torsen nie działa przy hamowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można do 100% przenieść napęd na tył Smile

2. Można w stosunku 65% na tył 35% na przód.

3. Można odwrotnie niż w pkt. 2 Sad ale za to zblokować na sztywno 50:50

Dobrze, że Azrael nie widzi, może nie starczyc mu już cierpliwości :evil:

Szukaj, było na forum, a takich w serwisie baranów co nie znają podstaw więcej nie pytaj o nic poza lakierem, choc ja bym nawet o to nie pytał. :?

 

czy mógłbyś wyjaśnić w takim razie wszystkim o co chodzi w DCCD ? tak swoimi słowami .....

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...