Skocz do zawartości

REGULACJA ZAWOROW TRIBECA 3,0/3,6 (LUZU ZAWOROWEGO)


ausnahmen

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, jeśli ktoś wymienia auto co 20000km lub np co 2 lata (przy przeciętnych przebiegach, nie dotyczy "handlowców" :mrgreen:), lpg się nie opłaca kompletnie. I wtedy dla oszczędnych ewentualnie jakiś świeży diesel (TFU... :mrgreen: , że też mi to przeszło przez klawiaturę...).

Ale ja to się jakoś do aut przyzwyczajam :mrgreen: , i raczej są to wieloletnie znajomości... najbardziej jednak drażnią mnie trójkąty :mrgreen:, jak do mnie i samochodu dołącza ruda koleżanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

ja robilem u Jarka w Józefowie, chyba najdroższe miejsce. Przejechane mam z 5kkm, także nie mogę wypowiadać się o jakości, na razie jezdzi ale jeszcze boli koszt :)

następny raz próbowałbym w Kornecki Auto w Józefosławiu, ale mam nadzieje ze nie dojdzie do takiej sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok jakie garaże polecacie do regulacji zaworów, podkreśle ze juz pokazuje mi sie blad P0304 i gubi zapłon na 4 cylindrze. Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze iż auto ma przejechane 180tys km a gaz od 30tys km.

jak po regulacji, gdzie wykonana została naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odkopie trochę, czy jak samochód ma 160tyś i nie miał regulowanych luzów to muszę to robić odrazu czy można się jeszcze wstrzymać(czy jest to w ogóle konieczne), czy jest jakaś zasada(książka coś pisze o regulacji)kiedy regulować?

pytam bo rozgladam się za czymś większym, Forek(2008-2009) jakoś mi nie podchodzi więc w grę idzie Tribeca(2007 3.0 bez LPG).

Edytowane przez Koniu0739
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w sumie to mogę przyłączyć sie to pytania Koniu0739 - mam w swojej imprezie 128tys i luzy nie były regulowanie, co może się stać jeśli tego nie zrobię? czy jest konieczność robienia tego juz teraz?

Proszę o podpowiedź od kogoś mądrzejszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie pomierzyłem luzy zaworowe w swoim silniku, silnik przelatane 215kkm na Pb, nic nie było regulowane przy tym silniku do tej pory, jedynie jeden zawór jest  lekko poniżej minimum, tzn luźne 0,25, ale reszta wygląda zaskakująco dobrze

 

0ffa40f9cbea.jpg

 

f1d36480bb7b.jpg

 

eac14164c615.jpg

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomierzyłem luzy zaworowe w swoim silniku, silnik przelatane 215kkm na Pb, nic nie było regulowane przy tym silniku do tej pory, jedynie jeden zawór jest  lekko poniżej minimum, tzn luźne 0,25, ale reszta wygląda zaskakująco dobrze

 

0ffa40f9cbea.jpg

 

f1d36480bb7b.jpg

 

eac14164c615.jpg

 

Czy mnie oczy ne mylą!! czy robisz to na nie wyjętym silniku ??? wszyscy tu piszą że trzeba do regulacji zaworów wyjmować silnik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Skwaro, tylko mierzyłem luzy. Do tego nie trzeba wyjmować silnika. Do regulacji już trzeba.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Aha OK! Widzę że jest dużo miejsca więc pomyślałem że nie trzeba - to powiedzcie czemu trzeba? Wcześniej myślałem że dlatego właśnie że jest mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisał Skwaro, tylko mierzyłem luzy. Do tego nie trzeba wyjmować silnika. Do regulacji już trzeba.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Aha OK! Widzę że jest dużo miejsca więc pomyślałem że nie trzeba - to powiedzcie czemu trzeba? Wcześniej myślałem że dlatego właśnie że jest mało miejsca.
Do regulacji trzeba odkręcać wałki rozrządu a żeby to zrobić trzeba zrzucić rozrząd itd.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...