Skocz do zawartości

jak długo kręcicie rozrusznikiem?


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Jak długo kręcicie rozrusznikiem zanim autko odpali? np. po nocnym postoju. U mnie potrzeba dosłownie pół obrotu wałem :roll: czy to tak do końca normalne? bo mam wrażenie że wcześniej kręcił dłużej. W poprzednim samochodzie zauważyłem podobną przypadłość i w niedługim czasie padła uszczelka pod głowicą... choć może jestem przewrażliwiony?? Pozdrawiam i sorry za tak banalny temat. :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie... Jak długo kręcicie rozrusznikiem zanim autko odpali? np. po nocnym postoju. U mnie potrzeba dosłownie pół obrotu wałem :roll: czy to tak do końca normalne? bo mam wrażenie że wcześniej kręcił dłużej. W poprzednim samochodzie zauważyłem podobną przypadłość i w niedługim czasie padła uszczelka pod głowicą... choć może jestem przewrażliwiony?? Pozdrawiam i sorry za tak banalny temat. :P:lol:

 

To dobrze że szybko odpala ... nie zapałujesz rozrusznika :wink:

W moim WRX-ie - jak zimny - na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w gl 97 taka regularna chwila na "oddech" i odpala...też zawsze tak samo, a ten dzwięk jest charakterystyczny...bardziej metaliczny niż w innych autach...już nie jedna osoba sie zapytala "czy tak ma byc?" ale jeżdżę więc chyba tak :D a poza tym inne tez tak odpalaja subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję klasyka... "temat z potencjałem", tak? ;)

Czy to źle, że "za szybko odpala"?

A na serio, to najczęściej współczesne silniki nafaszerowane czujnikami, którymi zarządza ECU, potrzebują jednego, czasami dwóch pełnych obrotów wału korbowego, aby ECU ustaliła pozycję wszystkich wałków (czujnik musi wykonać pełny obrót). Wówczas komputer "pozwala" uruchomić silnik.

Jeśli uruchomienie jest natychmiastowe, to pozostaje... tylko się tym cieszyć. Zwykle opinie z eksploatacji są odwrotne: "bo mój stary :mrgreen: na gaźniku palił od tyknięcia, a ten memła i memła"...

 

Memła bo musi. Jak nie memła - cool.

 

Nie gnieść, nie miąć, trzymać w okładce - 2 lata będzie służyć.

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...