Jump to content

Podświetlenie radia

Recommended Posts

Mam to samo... prawie. Prawie bo u mnie od początku nie świeciło.

Przytrzymanie włącznika radia dłuższą chwilę powoduje zmianę natężenia światła ale tylko wyświetlacza. Ale jak włączyć podświetlenie pozostałych przycisków (zwłaszcza boli brak podświetlenia numerów stacji radiowych/CD) :?:

Forester 2,0 EU MY07

• 2 months later...

Ktoś sobie poradził z tym problemem?? Wczoraj rozebrałem radio ale jest niemożliwe aby 6 diód się spaliło.

mam schematy serwisowe radia 2 din ze zmieniarką na 6cd wersja eu

pozdrawiam

raczej diody się nie przepalają to nie żarówki.

Pewnie jakieś sterowanie od nich padło. Zobacz może jakieś zimne luty,

pewnie ogarnięty elektronik by ci to ogarną bez bólu.

• 7 months later...

wystarczy sterownik pwm i to wszystko radio ma podswietlanie na LED i zeby je ściemniać producent przewidzial sygnal PWM ze sterownika podświetlania wskażników i deski

a awarie sterownika podświetlenia w Subaru to częsty temat sterowniki padają jak muchy zwykle pada tranzystor lub scieżki temat do ogarnięcia.

Pozdeawiam wszystkich forumowiczów!

Pozdrawiam!

Temat stary ale może komuś pomoże :)

Jakieś fatum? Tylko co przeczytalem ten wątek a dzień pózniej podświtlenie przycisków radia zgasło. Czy ktoś może polecić w 3mieście ze wskazaniem na Gdynię serwis radiowy gdzie to naprawią?

Pozdrawiam.

• 3 years later...

Odświeżę temat bo okazało się, że u mnie też padło podświetlenie przycisków - reszta działa (radio ze zmieniarką  Kenwood GX 806EF2). Dzwoniłem do zakładów - serwisów car-audio ale nikt nie naprawiał tego w subaru. 

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów naprawił taką awarię w Warszawie i może podać kontakt ?

No to problem na razie się rozwiązał: delikatne "puknięcie" ręką w radio przywróciło podświetlenie - musza to być jakieś luzy na kabelkach, złączach. Wiem, że to naprawa z rzędu "drut" a raczej "pięść", ale skoro nie mogłem się umówić do fachowców od radia w tym roku (zarobieni tacy) , to jestem zadowolony, że w forku wszystko działaq jak należy!

• 2 weeks later...

Odświeżę temat bo okazało się, że u mnie też padło podświetlenie przycisków - reszta działa (radio ze zmieniarką  Kenwood GX 806EF2). Dzwoniłem do zakładów - serwisów car-audio ale nikt nie naprawiał tego w subaru. 

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów naprawił taką awarię w Warszawie i może podać kontakt ?

No to problem na razie się rozwiązał: delikatne "puknięcie" ręką w radio przywróciło podświetlenie - musza to być jakieś luzy na kabelkach, złączach. Wiem, że to naprawa z rzędu "drut" a raczej "pięść", ale skoro nie mogłem się umówić do fachowców od radia w tym roku (zarobieni tacy) , to jestem zadowolony, że w forku wszystko działaq jak należy!

harek - udało Ci się zrobić coś w tym temacie? Podziel się proszę

No na razie nic :angry: . Za każdym razem po włączeniu oświetlenia sprawdzam czy guziki są podświetlone, jeśli nie to delikatnie "pukam" w radio i jest OK. Problemem zajmę się w Nowym Roku. Przy okazji życzę wszystkim Forumowiczom dużo szczęścia z okazji Świąt i zdrówka w 2016r. Obyśmy tylko takie problemy miewali z naszymi autkami !

Marek

• 2 years later...

Trochę późno ale może komuś się przyda. 

W radiu  Kenwood GX 806EF2,

Rozwiazalem ten problem poprawiając luty rezystorków na głównej płytce

zaznaczonych na zdjeciu oraz wymianie  czterech 5V 110mA  żaróweczek na panelu .

Na zdjęciu te z zielonymi kapturkami.

20181016_192620.jpg

20181125_110101.jpg

• Like 1
  • Thanks 1
  • 1 year later...

@ada///m dzięki DZIĘKI!!! Kolega @LosioDriver właśnie majstruje przy moim radiu i to był strzał w 10 :yahoo:aczkolwiek rok poślizgu, bo od tyle czasu mam pioneer fhx730bt z którego jestem bardzo zadowolony i będę konsolę malował w półmat :dance:

Posted (edited)

Spoko :) fajnie że przydało się. 

Ja okleiłem folią   szczotkowanym grafitem .

20171013_190152.jpg

Edited by ada///m
  • Like 1
10 minut temu, ada///m napisał:

20171013_190152.jpg

Fajnie to wygląda :) Jestem fanem szczotkowanego metalu :D

Co do podświetlenia, jedno pytanko - skąd wziąłeś, że te żaróweczki w radiu maja 110mA? Bo mi wyszło 160mA :) I gdzie kupowałeś?

Tak mi wyszło przy testach na zasilaczu laboratoryjnym .

6 voltowe  były za ciemne które pobieraly około  150mA.

Przykro mi, ale  nie pamiętam gdzie kupowałem. 

4 minuty temu, ada///m napisał:

Tak mi wyszło przy testach na zasilaczu laboratoryjnym .

6 voltowe  były za ciemne które pobieraly około  150mA.

Przykro mi, ale  nie pamiętam gdzie kupowałem. 

Spoko, już mi się udało znaleźć po specyfikacji ile te żarówki mają - 5.5V 125mA. Spróbujemy z 5V 125mA :)

2 godziny temu, ada///m napisał:

20171013_190152.jpg

Też ciekawa koncepcja :thumbup:

2 godziny temu, LosioDriver napisał:

Spoko, już mi się udało znaleźć po specyfikacji ile te żarówki mają - 5.5V 125mA. Spróbujemy z 5V 125mA :)

A wiesz że żarówka 5V 110mA  przy 5,5V będzie pobierać 125mA :)

7 minut temu, ada///m napisał:

A wiesz że żarówka 5V 110mA  przy 5,5V będzie pobierać 125mA :)

121 :D Ale akurat jedyne jakie znalazłem dostępne to 5/115 co daje 126.5 więc jeszcze bliżej :)

Co ciekawe jak się wyszuka 5.5/125 to wyskakuje Kenwood Bulb :) Widać to jakiś ich patent, a napięcie na tych żarówkach i tak wynosi 5V, a nie 5.5V.

53 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Chyba jednak da się bardziej komplikować proste rzeczy:upside-down-face_1f643-small:

:biglol: