Skocz do zawartości

Forester - wymiana paska rozrządu - kiedy?


pdavid

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile kilomentrów wymienic nalezy pasek rozrzadu

2008r 2.0D 150km

 

co sie wymienia przy okazji i ile taka "przyjemnosc" srednio kosztuje... ?

 

w dieslu paska nie wymieniasz, tylko od czasu do czasu sprzęgło, wtryski, dwumasa, dpf i takie tam drobiazgi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 ??? Masakra jakas ?

Widze ze ceny czesci to ok 1000 ?

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pomp ... 17007/3075

 

Skad te 3 tysiace wiecej?

 

Czy serwisowanei Subaru to tylko ASO polecacie? Czy moze to robic rowniez kumaty mechanik? Moj np mojego Golfa IV robi od lat i olalem ASO

 

te części to na pewno do twojego modelu, a nie poprzedniego? uważaj, bo w 2008 akurat się dwie wersje nałożyły na siebie :wink:

 

co do serwisu, można i nie-aso, ale ogarniające subaru, bo jest tu trochę więcej specyfiki niż w golfie i szkoda auta psuć. uprzedzając kolejne pytanie, zgodnie z regulaminem na tym forum oficjalnie polecamy jedynie ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. uprzedzając kolejne pytanie, zgodnie z regulaminem na tym forum oficjalnie polecamy jedynie ASO :)

Dzieki za uprzedzenie!

Kurcze serce mi krwawi bo juz sie nastawilem na tego Forestera a teraz widze ze tutaj to kluczem jest koszt serwisowania wylacznie w ASO....

 

Musze sie jeszcze raz zastanowic czy jednak nie CRV.... (A w poniedzialek mam juz umowionego Forka...) :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. uprzedzając kolejne pytanie, zgodnie z regulaminem na tym forum oficjalnie polecamy jedynie ASO :)

Dzieki za uprzedzenie!

Kurcze serce mi krwawi bo juz sie nastawilem na tego Forestera a teraz widze ze tutaj to kluczem jest koszt serwisowania wylacznie w ASO....

 

Musze sie jeszcze raz zastanowic czy jednak nie CRV.... (A w poniedzialek mam juz umowionego Forka...) :(((

 

nie pękaj tak szybko, poszukasz chwilę to na pewno jakąś sensowną alternatywę serwisową znajdziesz, są też aso bardziej przyjazne cenowo niż inne. a crv w porównaniu do forestera to moim zdaniem... kupa :mrgreen:

 

-- 8 sty 2012, o 01:11 --

 

uprzedzając kolejne pytanie, zgodnie z regulaminem na tym forum oficjalnie polecamy jedynie ASO :)

A reszta na PW... :mrgreen::P

 

zaraz tam jakieś pw, a co to w ogóle jest? :mrgreen::P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crv w porównaniu do forestera to moim zdaniem... kupa :mrgreen:

 

A dlaczego kupa? Wiadomo ze 4x4 tam to nie to co Forek - czy masz jeszcze jakies skonkretyzowane obiekcje co do Hondy?

 

Uprzedzam ze nie mam zaciecia sportowego, szukam typowego "dupowozu" dla rodzinki, wygodnego i na ktorym moge polegac

A przyznam tutaj mnie przerazaja dyskusje nt jaki olej na 150 stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crv w porównaniu do forestera to moim zdaniem... kupa :mrgreen:

 

A dlaczego kupa? Wiadomo ze 4x4 tam to nie to co Forek - czy masz jeszcze jakies skonkretyzowane obiekcje co do Hondy?

 

Uprzedzam ze nie mam zaciecia sportowego, szukam typowego "dupowozu" dla rodzinki, wygodnego i na ktorym moge polegac

A przyznam tutaj mnie przerazaja dyskusje nt jaki olej na 150 stron :)

 

generalnie honda ma ten swój napęd jakiś kiepskawy, nigdy nie jechałem co prawda, ale kilka testów czytałem i zawsze było to najgorsze (nawet w porównaniu do haldexa itd.). Druga sprawa to design który mi akurat w tej hondzie kompletnie nie leży. Forester w nowej budzie będzie dla ciebie równie dobrym "dupowozem" co crv a przyjemność z jazdy nie do powrównania. Subaru benzynowe wolnossące jest generalnie nie do zdarcia, nie ma się czego wstydzić do hondy, zatem nie przerażaj się dyskusjami na forum, po prostu ludzie lubią tutaj swoje auta i dyskusje o nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dzieki - wiadzialem ten i inne filmiki i dlatego zainteresowalem sie Subaru.

Jednak planuje uzywac auto na podjazdy w podwarszawskim miasteczku + dluzsze wypady rodzinne, wiec 4x4 moze byc sporadycznie wykorzystywane

 

Zalezy mi na komfortowym, bezawaryjnym, mozliwie tanim w utrzymaniu aucie.

 

Czytalem ze SUbaru jest "nie do zajeżdżenia", ale z drugiej strony jak widze cennik serwisow + krotki czas miedzy przegladami, rozrząd 4x droższy niz w VW to sie zastanawiam czy to auto nie jest czasem dla entuzjastow motoryzacji a nie zwyklych "tatusiowatych" jak ja.... :(

 

W komisie gosc mowil ze Subaru trzeba kochac, ze CRV jest bardziej uniwersalny (natomiast malo męski). Fajnie jest slyszec ten gang + jezdzic takim nieokrzesanym autem, z drugiej strony, majac rodzinę trzeba jej interes stawiać nad swój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdavid, nie sugeruj się ceną w ASO,tam podana jest cena dużego przeglądu z wymianą rozrządu,prócz rozrządu jest jeszcze parę innych rzeczy tworzących koszty.

Jeśli auto zadbane i wszystko mechanicznie sprawne,to Forek 2.0 wolnossący jest mało kłopotliwym autkiem w obsłudze i naprawach.

Co do ceny rozrządu to można znależć części trochę taniej niż w ASO,wymienić też można poza ASO i będzie taniej.

Ale nie podałeś skąd jesteś,dlatego oficjalnie wszyscy podają ASO,resztę możesz uzyskać na PW. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pomp ... 17007/3075

 

 

 

 

 

 

 

Czy ktoś z was wymieniał rozrząd na tym komplecie??

Rolki są takie jak w oryginale tylko pasek się różni zawsze mozna kupic oryginalny Subaru....

Ceny oryginałów lekko drgneły do góry teraz zestaw kosztu zaledwie 2190zł

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...