Skocz do zawartości

luz wycieraczek w foresterze


czarnylolo

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy mogę tu linka wstawić - ale jest na amazonie taka oferta i można by w parę osób kupić

https://www.amazon.com/Dorman-49447-Windshield-Linkage-Assortment/dp/B000IWFPIW

 

...albo może ktoś w Stanach kogoś ma i przyjeżdza do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 opakowania - dam znać jak dotrze(2 tyg ze Stanów) więc zainteresowani dostaną.....nie bede sprzedawał całego opakowania tylko konkretnie te nasadki pasujące do Subaru...nie wiem ile potrzeba do naprawy 1 sztuka czy wiecej ale w 1 opakowaniu są 3 interesujące nas sztuki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej subarynce natknąłem się na ten sam problem luźnych i stukających wycieraczek. Drogą kupna nabyłem 8 szt. zestawów naprawczych DORMAN 49447. Chętnym osobom mogę odsprzedać pozostałe 7 zestawów. Proponuję cenę 45 zł wraz z kosztami przesyłki. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.

 

 

post-26446-0-25199700-1476307591_thumb.jpgpost-26446-0-44827200-1476307618_thumb.jpgpost-26446-0-10605300-1476307608_thumb.jpg

Edytowane przez Luk@sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę co jeszcze oprócz tych nasadek ma wpływ na bezwładne ruchy ramion wycieraczek ??? zmieniłem wszystkie nasadki i wydawało mi się że jest ok......do pierwszego deszczu. Dalej uderza od krawędzi do krawędzi. Czy jest może jakaś śruba czy coś podobnego bo nie przyjrzałem się dokładnie mechanizmowy bo byłem pewny że te plastiki załatwią problem.

 

Mogę nagrać filmik zobaczycie jak ręką ruszam u siebie ramionami wycieraczek to jest ogromny luz w górę i dół a nasadki na 100% są mocno i pewnie założone - imadłem musiałem je nabijać na te kulowe przeguby.

Może ten gwintowany element mocowania ramienia ma jakieś wewnętrzne części które się wyrabiają ??  Proszę o pomoc bo idą deszczowe dni i tak nie można jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slawskip czyli jednak tak jak myślałem. Rozumiem ze jakoś naprawić tego się nie da ???

 

Ogólnie widzę że jednak większości pomaga wymiana tych nasadek wiec problem pewnie marginalny z tym luzem na osi ale warto wspomnieć dla potomnych ze te nasadki to czasem nie 100% rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawskip czy możesz przesłać jakąś fotkę p. z neta z zaznaczonym elementem który ma ten luz ??  bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić a nie chce tego teraz demontować bo może gdzieś kupię i będe wiedział na co zwrócić uwagę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych, że nie mam już żadnych zestawów naprawczych DORMAN 49447 opisanych w tej notce: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/49390-luz-wycieraczek-w-foresterze/page-2#entry2515406

Ostatni zestaw wylądował w mojej subarynce. Było trochę walki w wymianą ale efekt jest zadowalający. Wcześniej wycieraczki tłukły się niemiłosiernie a teraz chodzą równo jak niemiecka piechota :)

 

Planuję zakup kolejnych zestawów w okolicach grudnia. Będę informował na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych, że nie mam już żadnych zestawów naprawczych DORMAN 49447 opisanych w tej notce: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/49390-luz-wycieraczek-w-foresterze/page-2#entry2515406

Ostatni zestaw wylądował w mojej subarynce. Było trochę walki w wymianą ale efekt jest zadowalający. Wcześniej wycieraczki tłukły się niemiłosiernie a teraz chodzą równo jak niemiecka piechota :)

 

Planuję zakup kolejnych zestawów w okolicach grudnia. Będę informował na forum.

Jakby co to jestem chętny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

kupiłem kiedyś na forum zestaw Dorman'a, teraz przy okazji wizyty w serwisie zleciłem naprawę luzu wycieraczek.

Z ust szefa usłyszałem, że było sporo walki z zastosowaniem tego zestawu i nie jest to operacja na 10 minut roboty. Ostatecznie się udało i wycieraczki działają jak należy, chociaż przy najwyższej prędkości dalej uderzają o lewą krawędź szyby.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Chciałem poinformować szanownych forumowiczów, że mam na zbyciu jeszcze 3 szt. zestawów naprawczych DORMAN 49447.

 

Zupełnie przypadkiem wpadł mi w ręce również zestaw DORMAN 49449 (1 szt.), który rzekomo pasuje do FORKÓW (http://www.subaruforester.org/vbulletin/f80/windshield-wiper-clunk-2976/index4.html).

Zawartość opakowania to 2 szt. plastikowych przegubów. Od razu dodam, że nie sprawdzałem jak się sprawują ale internety twierdzą że działa.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...