Skocz do zawartości

luz wycieraczek w foresterze


czarnylolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam forka z 98 r. i mam problem z wycieraczkami przedniej szyby tz. mechanizm wycieraczek ma luz i jak jade w granicach 90 km/h i wyzej podczas deszczu to wycieraczki dobijaja do konca i udezają w uszczelkę szyby!!!!

a moje pytanko to czy można wyeliminować usterkę wymieniając tulejki ( jesli tak to które i jaki jest ewentualny koszt ) czy wymienić zały mechanizm (ewentualny koszt )?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki plastikowy dynks ci polecial... jak dobrze pamietam to jest to to gdzie wchodzi czesc numer ( 6 ) - nie 6 na część numer 8

mam to samo :)

ponoc niewymienialna sama tuleja, trzeba wymienic jakas wieksza czesc ktora w aso kosztuje kolo 100pln

ale poczekaj na siekle, on bedzie wiedzial dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciał Ci grzybek przy ramieniach mechanizmu wycieraczek /schowanych w podszybiu/- częśc niewymienialna - bo wprasowywana. Jak lata - to znaczy ze pekl, potem z czasem sie wykrusza i wypada i wycieraczki staja ;)

 

Na 90 % poszedł Ci ten od strony pasazera - przy silniczku wycieraczek

 

musisz w ASO zamówić część:

86521FC010 - ta jest od strony pasazera /najczesciej pada/

86521FC020 - ta jest od strony kierowcy.

 

wymaina zajmuje 20-30 minut. Czesc jest sprzdawana jedynie jako zestaw razem z jednym mimosrodem - nie ma mozliwosci zakupu samych ramion

Dostep jest prosty na podszybiu - uwazaj na spinki jedynie, uszczelke i dobrze sobie spryskaj mimosrod - bo musisz zdjac jedno ramie wycieraczki.

Czesc ma w standardzie smar - wiec zaklada sie bardzo latwo.

 

tak to wyglada:

wycieraczki.gif

 

najczesciej pada ta czesc po lewej stronie, ktora sie naklada na silniczek wycieraczek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

fajny wątek, cieszę się, że nie jestem pierwszy, komu się to stało :)

właśnie doświadczyłem finalnej awarii "grzybka" w wycieraczce pasażera, będąc prawie 2000 km od domu - oby nie padało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie, jak mogą się nazywać i gdzie można kupić coś takiego?

(z angielskiego.... plastikowe łożyska na wcisk, czyli np. grzybek do mechanizmu wycieraczek ;) )

 

wiperbushings1.jpg

 

temat padniętych wycieraczek opisywany jest na subaruforester.org i nasioc, stąd moje pytanie o polskie realia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopie trochę temat.. Ile to kosztuję?

 

musisz w ASO zamówić część: 86521FC010 - ta jest od strony pasazera /najczesciej pada/ 86521FC020 - ta jest od strony kierowcy.

 

Z tego co mi mówił mechanik, brał te części z jakiegoś opla, ale nie pamięta z jakiego modelu... w mojej ex-wannie to zrobił i było lux.

Ktoś coś wie? Mam straszny luz na mechanizmie i już mnie to denerwuje powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzisiaj wymieniałem plastikową tulejkę, o której pisał Siekla. 

Samochód: Subaru Forester, 2002r 2.0 wolny ssak.

 

Części z zestawu Dorman 49447. Nie trzeba się przejmować tym, że teoretycznie nie jest on przeznaczony do Subaru.

Jeden z elementów, po drobnych modyfikacjach, można dopasować i wycieraczki działają jak złoto :)

 

Procedura była już gdzieś opisywana ale zdjęć nigdy nie za dużo, więc poniżej kolejne czynności razem ze zdjęciami.

Generalnie dążymy do wymontowania mechanizmu wycieraczek, a żeby tego dokonać musimy zdemontować plastikowe podszybie.

 

Procedura:

 

1. Zabieramy części

 

p1000502.jpg

 

 

1a. Interesują nas poniższe trzy elementy

 

p1000502-kopia.jpg

 

 

2. Ściągamy kapselki z ramion wycieraczek i odkręcamy śruby

 

p1000623.jpg

 

p1000625.jpg

 

 

2a. Ściągamy ramiona wycieraczek

 

p1000626.jpg

 

 

3. Po zamknięciu klapy z obydwu stron widać plastikowe zaślepki, trzymają je kołeczki, które trzeba wyciągnąć.

Po wyjęciu kołeczków zaślepki wychodzą bez żadnego problemu.

 

p1000632.jpg

 

p1000634.jpg

 

p1000635.jpg

 

p1000636.jpg

 

 

4. W rogach mamy jeszcze dodatkowe dwa kołeczki, które trzymają główny element.

Również je wyciągamy.

 

p1000642.jpg

 

 

5. Teraz można już wyciągnąć podszybie. Jak większość plastikowych elementów subarzaczych jest ono mocowane na kołeczki i zatrzaski.

Zdecydowanym, ale delikatnym ruchem (nie chcemy połamać zaczepów), unosimy kolejne odcinki podszybia.

Ja zaczynałem od strony szyby, w miarę przesuwania się od prawej do lewej strony słychać charakterystyczne kliknięcia.

Następnie przeszedłem do miejsca gdzie widać uszczelkę.

Tutaj procedura jest taka sama i po chwili plastikowy element mamy oddzielony od Subaraka.

 

p1000651.jpg

 

 

6. W tej chwili powinniśmy widzieć cel naszych trudów, czyli mechanizm wycieraczek.

Jest przymocowany do karoserii trzema śrubami, które odkręcamy. Wyjmujemy także wtyczkę z kablami.

Po tym można całość wyciągnąć i dokonać oględzin, która tulejka nadaje się do wymiany.

U mnie, w bardzo kiepskim stanie była tylko jedna, pozostałe trzymały się jeszcze dobrze, więc ich nie wymieniałem.

 

p1000653.jpg

 

p1000655.jpg

 

p1000664.jpg

 

p1000666.jpg

 

Element z zestawu Dormana wchodzi bardzo ciasno, ale to dobrze, ponieważ po zamontowaniu nie ma tutaj żadnych luzów.

 

p1000669.jpg

 

 

Pozostało zmontować wszystko w odwrotnej kolejności i... w moim przypadku kupić nowe pióra, ponieważ stare przegrały nierówną walkę z podszybiem :)

Edytowane przez Rzabor Rz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części z zestawu Dorman 49447. Nie trzeba się przejmować tym, że teoretycznie nie jest on przeznaczony do Subaru.

Jeden z elementów, po drobnych modyfikacjach, można dopasować i wycieraczki działają jak złoto :)

ok, teraz pytanie gdzie to kupić? może być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Tylko jest problem bo ciężko dostać coś w dobrym stanie i trzeba uważać bo cwaniaki sprzedają od angola jako Europa.

Jeżeli masz tylko luz na tych plastikowych łącznikach, to z tego co wiem, cięgna od Anglika też podejdą do europejczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, czy jest szansa aby ktoś z forumowiczów znalazł i zakupił kilka tych zestawów Dorman 49447 - na pewno wiele osób ma problem z tym dobijaniem wycieraczek - ja u siebie też już słyszę jak uderza w podszybie i w słupek wycieraczka i pewnie niedługo będe miał koniec. Ebay czy inne podobne strony mają wysyłkę droższą do Polski ale jak kilka osób się zrzuci to myśle jest sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw Dorman kupiony od któregoś forumowicza jakiś czas temu.

Jak znajdę chwilę, spróbuję wymienić w Turbodziadku, bo tam na budziku ponad 318kkm i miały prawo się wyrobić. Przy odrobinie mobilizacji może nawet zrobię jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

witam, czy jest szansa aby ktoś z forumowiczów znalazł i zakupił kilka tych zestawów Dorman 49447 - na pewno wiele osób ma problem z tym dobijaniem wycieraczek - ja u siebie też już słyszę jak uderza w podszybie i w słupek wycieraczka i pewnie niedługo będe miał koniec. Ebay czy inne podobne strony mają wysyłkę droższą do Polski ale jak kilka osób się zrzuci to myśle jest sens...

 

jak będziecie coś działać to ja chętnie się dołączę - dajcie znać na pw jak coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...