Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej w Outback MY od 2004 do 2009


Apis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, szamot napisał:

Tanie moduły nie mają regulacji i świecą jak dobrze pamiętam na 30 %

Zgadza się, ale większość i tak kupuje te tanie.

1 godzinę temu, SubaruLPG napisał:

W jakieś marce z poziomu systemowego ustawiałem napięcie na długich kiedy używamy ich jako dziennych więc nie jest to żadna Januszerka

Zgadza się, da się choćby w BMW. Ale to ciągle niezgodne z przepisami, długie to długie i przepisy mówią wyraźnie że można używać od zmierzchu do świtu na nieoświetlonej drodze. A nie w dzień w ruchu miejskim. Albo Dzienne z homologacją zamontowane zgodnie z przepisami albo nic. Dawno miałbym DRL w forku tylko nie znalazłem takich które będą wyglądały dobrze na samochodzie i dobrze świeciły. 

Kiedyś przepisy były o tyle "fajne" że byle Janusz sobie nie zamontował dziennych. Mianowicie przepis mówił że dzienne mają się zapalać razem z tylnymi pozycyjnymi i oświetleniem tablicy rejestracyjnej. To wykluczało modyfikację przez byle druciarza. A teraz podłączasz 3 przewody i działają.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ewemarkam napisał:

Kiedyś przepisy były o tyle "fajne" że byle Janusz sobie nie zamontował dziennych. Mianowicie przepis mówił że dzienne mają się zapalać razem z tylnymi pozycyjnymi i oświetleniem tablicy rejestracyjnej. To wykluczało modyfikację przez byle druciarza. A teraz podłączasz 3 przewody i działają.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam

Po pierwsze ten przepis był zupełnie bez sensu - po co pozycyjne i podświetlenie tablicy ?

Po drugie to w żaden sposób nie utrudniało instalacji świateł - wystarczyło kabelek sterujący podpiąć pod światła mijania a nie pozycyjne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szamot napisał:

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam

Po pierwsze ten przepis był zupełnie bez sensu - po co pozycyjne i podświetlenie tablicy ?

Po drugie to w żaden sposób nie utrudniało instalacji świateł - wystarczyło kabelek sterujący podpiąć pod światła mijania a nie pozycyjne 

Doczytaj proszę co napisałem.

Pozycyjne z tyłu miały świecić, przednie nie :) i tu się pojawiał problem dla Januszy. Dla mnie to nie problem tak zrobić instalację, ale dla wielu znanych mi osób to już to jest nie do przejścia.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby w Wiki.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

 

Wiem że to nie wyciąg z kodeksu drogowego. Ale taki przepis istniał. W Wiki jest oczywiście błąd, bo przepis mowil o tylnych postojowych i oświetleniu tablicy rej. A ludzie sobie przypomnieli o dziennych jak wprowadzili nakaz jazdy 24h 365/366 dni w roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem podobny model jak w tym linku :https://pl.aliexpress.com/item/32860646328.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7e1260d85sQXHr&algo_pvid=754c98cb-b7b9-4fc0-91df-92caa8916539&algo_expid=754c98cb-b7b9-4fc0-91df-92caa8916539-0&btsid=0b0a182b15839556859295065ec623&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Będę montował to w swoim Legacy jednak światła do jazdy dziennej będą nisko umieszczone co niestety zmniejsza naszą widoczność/bezpieczeństwo.

Wolałbym w lampie dołożyć światła do jazdy dziennej np z postojów-ki czy dołożyć ringa w lampie.

Źródło światła Led jest przez nas najczęściej lepiej widoczne.  Piszę o tym dlatego iż robiłem kiedyś przeróbkę ze świateł długich na dzienne i był problem z widocznością, napięcie jakie musiałem ustawić na żarówce było znacznie wyższe niż to podane przez forumowych guru... w ostrym słońcu przy napięciu zalecanym nasze światła były praktycznie nie widoczne i światła do jazdy dziennej za 25zl niestety spełniały znacznie lepiej swoją rolę.

Nie wiem jak sprawy mają się w subaru jednak najlepiej było by kupić moduł z płynną regulacją napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykły regulator obrotów silnika DC z alledrogo. Podłączyć go na masowym przewodzie żarówki. Do tego drugi przekaźnik co by wyłączał długie DRL jak włączymy już choćby postojowe. Wtedy może byłaby szansa żeby to ustawić tak aby nie oślepiały samochodów z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Inne alternatywy z homolacją niż zamienniki przeciwmgielnych halogenów? Ringów czy innych pasków do lampy nie chcę bo i takie DRL nie ma homologacji i taka przróbka unieważnia homologację samej lampy czyli na dobrą sprawę całe oświetlenie jest nieprawilne... Są jakieś takie zestawy punktowych oczek, po 5 na stronę, otwory wiercimy w zderzaku wg. uznania i zgodnie z wytycznymi. Ale to moim zdaniem też nie będzie widoczne. Zostało by coś zamontować we wlotach na zderzaku, jakieś hella albo inne, mocne lampy. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie wersje mają fabryczny moduł dziennych ściemniający światła drogowe. Możesz znaleźć sobie numer części i kupić np. na ebay.

Fajna sprawa, tez taki miałem w foresterze, dodatkowo doświetlałozakręty halogenami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem takie https://allegro.pl/oferta/automat-swiatla-dzienne-modul-dlugich-30-moc-drl-7127863891?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjEzNzk0NTYAMTMzNTM0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=051e5216-08ee-4d83-bd8e-5708b9fa94b2

Szamot, ten z twojego linku używa świateł długich(drogowych) do doświetlania zakrętów i jako DRL? Jak działa to doświetlanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gość sprzedaje różne modele z różnymi funkcjami

Ja mam model podstawowy i działają tylko jako dzienne

Co ważne, stopień regulacji jest płynny o 1 do 100% mocy 

Jak masz wersję polif z ksenonami i nie nie jesteś elektrykiem samochodowym to sam nie podłączysz

Strasznie popaprane jest zasilanie "długich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...