Skocz do zawartości

Projekt: rozpórka tył do FXT i pasujących


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

kupcie CUSCO

nie każdemu chce się wydać 700 zł za kawał żelastwa/aluminium.

 

szczególnie, jeśli można taniej (...)

niby tak, ale jak zapewne wiesz, DOBRE rzeczy (szczegolnie markowe :P ) swoje kosztuja... poza tym, jak czlek wezmie se do lapy taka rozporke i zobaczy, jak jest wykonana (pieknosci spawow nie da sie opisac slowami :shock: :mrgreen: ) i wezmie pod uwage, ze pasuje plug'n'play, to cena wydaje sie do przelkniecia - przynajmniej ja tak mialem... :D

 

-- 28 gru 2011, o 06:34 --

 

eddie_gt4,

fajnie, że jesteś 8)

Twoje dolne są z alu czy stal? (...)

a no fajnie :mrgreen:

moje byly alu - przednia OEM Subaru sygnowana by STI, tylna - CUSCO

 

przednia mialem o taka:

 

viewfromrear.jpg

 

viewfromfronti.jpg

 

wiecej fot i opis z montazu jest tu :arrow: http://www.scoobymods.com/showthread.ph ... tml?t=7636

 

btw, ta przednia rozporeczka nie kolidowala z alu oslona, jaka mialem (oslona pochodzila z 4T)

 

-- 28 gru 2011, o 06:36 --

 

(...) tak wygląda szablon

[ http://i53.photobucket.com/albums/g79/adasch/IMAG0642.jpg ]

btw, nie da się zastosować mocowania śrubami. Musi to być jeden element z tulejką więc będę musiał przemyśleć średnicę tulejki (...)

a no wlasnie :wink:

choc ta rozporka by CUSCO nie miala zadnych tulejek, byla odpowiednio wyprofilowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AdaSch,

 

adas mamy takie same forki jak pamietasz, ale ja mam jeszcze dwa labradory (oczywiscie w jedynym slusznym kolorze czyli czarnym) i cienko widze spacery przynajmniej raz na tydzien gdzies w las i rozkrecanie tylniej rozporki, ale przod to chetnie przytulilbym.

z tylem musze pomyslec bo fruwam od roku na KYB+ IRON i lubie ten zestaw wiec czy rozparcie jeszcze nie spowoduje wiekszej sztywnosci ? a co za tym idzie kangurowania przed ktorym wzyscy przestrzegaja ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozparcie jeszcze nie spowoduje wiekszej sztywnosci ? a co za tym idzie kangurowania przed ktorym wzyscy przestrzegaja ???

 

tu akurat chodzi tylko o trzymanie geometrii. Przy szybkich łukach naprężenia powodują odginanie budy, utratę kątów PK i w efekcie gorsze trzymanie opona/nawierzchnia.

Przedniej górnej nie robię, bo wymaga gięcia.

 

eddie_gt4,

thx, za foty, widać że ta Twoja STI to rurka ale gięta. Giętej nie dam rady zrobić więc będzie prosta ale postaram się aby jednak była 3 punktowa. Zawsze to nieco lepiej niż 2 punkty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, jak będzie pasowała do Forka I to ja też chciałbym się znaleźć na liście oczekujących.... :)

na opakowaniu i w instrukcji tylnej gornej rozporki CUSCO bylo podane, ze pasuje ona do Forka mk.I i do mk.II, a takze do jakiegos Legasia... wiec teoretycznie tylna gorna rozporka dedykowana do XT powinna przypasowac i do S-Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq,

dokładnie takie coś :mrgreen:

 

i niestety, tak trzeba ciąć plastiki i nie da się zamontować kopułek nad amore do którego jest ta plastikowa osłona przykręcona.

 

w sumie posłuży głównie jako dawca wymiarów :roll: a potem będę ją sprzedawał bo do imprezy całkowicie pasuje ZTCW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Imprezy to mnie w ogóle nie interesuje :mrgreen: I najbardziej podoba mi się ta z pierwszego zdjęcia STI. Jak domniemam właśnie do czegoś takiego dążysz, a ja czekam na finisz prac 8), bo też chcę taką mieć.

 

A nie wiesz może jak wygląda dopasowanie przedniej? Czy podchodzi bez rzeźby, czy trzeba przerabiać którąś z rurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie CAD :mrgreen:

Zadałem pytanie co potrzebują ale jak na razie wszyscy się urlopują.

 

co do materiału, to jeszcze nie wiem, ale będzie to "blacha" o grubości 3-4mm.

Kumpel który jest właścicielem "rowerowego" szuka dla mnie odpowiednich szybko-zamykaczy w dobrej cenie.

Czekam też na odp w sprawie profili. Chyba większość ludzi łącznie ze mnę się obecnie urlopuje chociaż nie wiem czy grzebią przy autach :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRE rzeczy (szczegolnie markowe ) swoje kosztuja... poza tym, jak czlek wezmie se do lapy taka rozporke i zobaczy, jak jest wykonana (pieknosci spawow nie da sie opisac slowami ) i wezmie pod uwage, ze pasuje plug'n'play, to cena wydaje sie do przelkniecia

Moja też jest piękna, pasowała PnP, i robi robotę, jeśli nie widzę różnicy, to nie lubię przepłacać...

 

 

CUSCO nie miala zadnych tulejek, byla odpowiednio wyprofilowana

ale ciąć tapicerkę musiałeś.

 

 

jak będzie pasowała do Forka I to ja też chciałbym się znaleźć na liście oczekujących

powinna pasować. Rozstaw śrub górnego mocowania tylnego amortyzatora w Forku I, XT, czy nawet w imprezie WRX, jest taki sam, bo ja mam rozpórkę dedykowaną do imprezy i pasuje PnP.

 

Taką rozpóreczkę faktycznie bym przygarnął, bo ładnie wygląda, przykręcona w 3 miejscach:

 

viewfromfronti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jest piękna, pasowała PnP, i robi robotę, jeśli nie widzę różnicy, to nie lubię przepłacać (...)

fajnie, ze jestes zadowolony, ale moja piekniejsza byla, bo... byla mojsza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

ale ciąć tapicerkę musiałeś.

ale nie plastyk :wink:

zrobilem dwa male wciecia, ktorych po ew. zdemontowaniu rozporki nawet nie bedzie widac :)

 

 

(...) ja mam rozpórkę dedykowaną do imprezy i pasuje PnP.

cenna informacja :idea:

 

 

Taką rozpóreczkę faktycznie bym przygarnął, bo ładnie wygląda, przykręcona w 3 miejscach (...)

raczej nie sadze, bo normalnie kosztuje "chore" pieniadze, a przeciez nie lubisz "przeplacac" :roll: :lol:

ja akurat trafilem na wyprzedaz w sklepiku internetowym SIP, to kosztowala troche taniej (z tej okazji jeszcze raz dzieki dla adamusmax'a za pomoc w jej zdobyciu :D )

 

jezeli serio, to do S-Turbo rozporka takiego typu raczej nie przypasuje... do Forka mk.I trzeba dawac normalny H-hrace (jak do GT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jest piękna, pasowała PnP, i robi robotę, jeśli nie widzę różnicy, to nie lubię przepłacać (...)

fajnie, ze jestes zadowolony, ale moja piekniejsza byla, bo... byla mojsza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A jak sam wyrzeźbię taki czy inny element to mam większą satysfakcję niż wtedy, gdy kupię taką gotową część :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jest piękna, pasowała PnP, i robi robotę, jeśli nie widzę różnicy, to nie lubię przepłacać (...)

fajnie, ze jestes zadowolony, ale moja piekniejsza byla, bo... byla mojsza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A jak sam wyrzeźbię taki czy inny element to mam większą satysfakcję niż wtedy, gdy kupię taką gotową część :lol:

tez prawda! :D

ale zeby samemu rzezbic, to trzeba umic :D

(ja z kolei polecam jak najbardziej Grzegorza - ma zlote rece i serce :idea: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zeby samemu rzezbic, to trzeba umic :D

Oprócz umiejętności oraz chęci trzeba mieć też trochę różnorakich narzędzi i maszyn, których wciąz mi brakuje :shock:

 

 

 

Grzegorz, jeszcze Ci coś brakuje :shock: :?: Twoje królestwo narzędziowe zawstydziłoby niejeden firmowy zakład naprawczy :D

 

A jak sam wykonasz rozpórkę (przód/dół), to być może będę bardzo zainteresowany.....

 

Twoje dzieło w moim aucie spisuje się znakomicie i jeżeli taka miałaby być rozpórka ( jakość i wykonanie) to widzę dla Twojej pracy świetlaną przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...