Skocz do zawartości

WiZjE sUbArU pRzYsZlOsCi


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, Type_R, ale mi rece opadaja. Przeczytaj najpierw teamty o dieslu, zanim cos skomentujesz, bo to juz bylo walkowane kilka razy, ze, jesli wejdzie ten diesel, to NA PEWNO BEDZIE TO BOXER. Ciekawe tylko, jaki bedzie ten glos - na 100% troche inny, aczkolwiek pozostanie charakterystyczny i o to chodzi.

 

 

Pozdrawiam,

Than

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z uporem maniaka :D Ale naprawde, gdyby istniał foresterek z commonrailem to bym leciał po kredyt choćby i dziś, a jak wiem że czekają mnie słone wydatki na zupke, to wole już uzbierać przynajmniej gotówkę, a o paliwo martwić będę sie później. A chciałbym już dziś. Co do Porshe z dizlem, to istnieje jego brat bliźniak z WV. Hę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że romawiam o Porsche i Subaru. Jeżeli Volkswagen jest bratem Posche to ja jestem starszą siostrą Mohameda Ali. Tym sposobem - szukając koneksji rodzinnych między różnymi markami - żeby udowodnić przydatność diesla w subaru dojdziemy do Trabantów i Syrenek. Postanowiłem że to jest moja ostatnia wypowiedź na ten temat.

Nikogo nie przekonam o poronioności tego pomysłu i nikt mnie nie przekona że to jest auto do wożenia ziemniaków na plac targowy i musi być ekonomiczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie do Daewoo Nubiry też projektowało Porsche a nadwozie Pinifarina ( pewnie po pijanemu ). I co z tego wyszło ??????? Niestety nie ma ikony ze śmiejącym się koniem :lol::lol::lol::lol:. Mam dwóch znajomych którzy kupili sobie VW ( jak sądzili ) najwyższej klasy. Oddali po pół roku z uwagi na ilość awarii i gwarancyjnych napraw. Jeżeli oglądałeś film "BLIŹNIAKI" z Schwarzenegerem i De Vito to najlepszy przykład na braterstwo Porsche i VW. Nie twierdzę że nie masz racji. Były projektowane razem. Ale produkować będą dwie firmy - różne jak Flip i Flap.

 

Pozdrawiam Siwy Łeb.

Ps. Różnica będzie taka jak między Subaru Foresterem a Ładą Niva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj, troche popadasz w stereotypy....no tak, powiesz, ze nie stereotypy, tylko negatywne doświadczenia użytkowników, ale przecież VW wziął sie ostatnio troche w garść i jakość aut jest nieporównywana z tymi sprzed 10 lat -phaeton, tuareg to nie są już auta dla ludu i nie sądze, zeby byly az takie awaryjne...

Wiadomo, Tuareg i Cayenne to auta z innych bajek, ale nie aż tak różnych jak Niva i Forester, no bez przesady !!!

A co do Nubiry i Pinifariny to masz 100 % racji, śmiech na sali, ze tez ten ostatni zgodzil sie podpisac pod takim "czymś"....by sie wstydził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minęliśmy się z tematem przwodnim czyli dieslem do Forestera.

To wszystko co napisałem o Porsche i VW to tylko dla udowodnienia że to żaden powód dla którego subaru ma robić diesle. I jeżeli moja sytuacja finansowamnie zmusi do ekonomicznego auta to kupie VW a nie będę się modlił o diesla w subaru. Poza tym europejski rynek motoryzacyjny charakteryzyje się tym że właśnie diesle przy zakupie są dużo droższe.

I trzeba się liczyć z kilkuletnia intensywną eksploatacją żeby ta różnica się zwróciła. Jeżeli ktoś zmienia auto co dwa, trzy lata to jest bardzo złudna oszczędność.

 

SiwyŁeb

 

PS. A sałatę na plac można wozić Żukiem albo Nysą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze VW to biedniejszy, tańszy i bardziej popularny brat Audi i od paru lat robi wszystko zeby pozbyc sie tego kompleksu, no ale ja twierdze, ze z calkiem pozytywnym skutkiem. Phaeton im sie udał. Jak już bede prezydentem, to bede jezdzil wlasnie phaetonem.

A inna sprawa, ze mocny diesel subaru (jesli bedzie ) to bedzie kosztowal wiecej niz s-turbo (czy teraz XT)...tak to zwykle bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkopolaninie bede na ciebie głosował :D Phaeton fajne auto. Ale nie tylko ten model VW udowadnia że potrafią zrobić dobre auto np. passat w8 6.5 do setki i przy tym niezły komfort. trzeba przyznać że w ostatnich czasach posoplity "samochód dal ludu" zmienił wizerunek. Oczywiscie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jeżeli Passat w8 jest autem dla ludu to ja emigruję do tego państwa.

Bardzo Cię proszę, nie bądź egoistą i podaj namiar na to królewstwo. Domyślam się tylko że chodzi o Kuwejt. Bo u nas autem dla ludu jest seicento, matiz ( to wersja dla tych co jeszcze mają pracę ) albo dziesięcioletni maluch na świąteczne wyjazdy ( wersja dla mniej zamożnych ale jaszcze pracyjących) lub dwudzisto letni Trabant do spóły z teściową ( wersja dla bezrobotnych posiadaczy teściowej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystajcie z konfiguratora na stronie www.vw.pl passat w8 z wszystkimi bajerami bedzie kosztował ponad 300000 zł !!!!! - a za to już będzie prawie s6 !!! Samochód dla ludu to inteligentne kłamstwo, byle bajer kosztuje 5000

 

Osobiscie jakbym byl prezydentem to chcialbym maybacha a nie jakiegos tam pheatona :)

 

Aktualnie jako drugi samochód mam Seicento Brush ( dwukolorkowe ... nawet fajne ) i uważam że Seicento jest bardziej drugim samochodem na miasto niż pierwszym samochodem rodzinnym. Matiz ma 5 drzwi a model 2002 mozna kupic juz za 21000 zł

 

Co do diesla to myśle ze komus sie daty poprzestawialy. Nie teraz primaaprilis :!:

 

pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW niezawodny :shock:

Aktualnie u naszych zachodnich sąsiadów jest wielki huk na temat wybuchających silników VW (źródło: Auto Bild) - ale podobno tylko wtedy, gdy jest zimno :lol: . Ale jest w tym istotnie coś z prawdy - wybuchają niezawodnie :P

 

PS. Ciekawe, czy Auto Świat przedrukuje także ten artykuł z Auto Bild, czy też uzna, że u nas klimat cieplejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat tego postu to WIZJE SUBARU PRZYSZŁOŚCI - mam małą refleksję. Przeglądałem właśnie w INTERIA pl nowości motoryzacyjne z aktualnie odbywającego się salonu w Ditroit i zrobiło mi się smutno. Otóż mazda wypuszcza SUV-a WASHU o mocy 245 KM, Maserati SUV-a KUBANG-a o mocy 390 KM, Audi PIKES PEAC-a o mocy 500 KM i momentem.......... 630 Nm !!!!!!!!!!! . Porsche swojego SUV-a 450 KM. Trochę biedny ten FORYŚ ze swoimi 177 KM. Firma o takim sportowym zacięciu wygląda trochę blado. Co szanowni forumowicze na to ???????? A może Dyrekcja dorzuciła by ze 100 KM w promocji do każdego Forestera.

 

Siwy i posmutniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Drogi Panie Waldemarze !

Za cenę Porscha Cayenne Turbo jestesmy gotowi dołożyć te 100 KM zamówimy Forestera XT + STI i dokonamy biologicznej krzyżówki.

Jako produkt resztowy pozostanie nam 5-biegowy STI mający 177 KM, którym z przyjemnością będziemy pokonywali trasy miejskie (po usunięciu naklejek STI - trzeba dbać o image 8) ).

Reszta to modele studyjne - poczekajmy na realia.

Ponadto samochody z amerykańskimi zawieszeniami są wprawdzie wygodne jak fotel bujany, lecz przy zbyt długim użytkowaniu istnieje niebezpieczeństwo osobistego zapoznania się z róznicą pomiędzy zającem a żyrafą.

 

PS. podpisana kartka (nie żółta !) czeka na dobiór (jest to oczywiście jednoznaczne z zaproszeniem na kawę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Waldku że audi robi samochód 500 konny to nie znaczy ze bedzie szybszy od subarek. Znając życie małymi literkami napisane jest że wazy niecałe 2,5 tony...

A porównując cenę - coś nie chce mi sie wierzyc ze starczy 1000 zł na KM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Witoldzie.

Za kartkę ogromnie dziękuję. :!: Myślę że odniesie porządany skutek.

Na kawę przyjadę z roskoszą. A propozycję Forestera 265 KM rozpatrzę - ale raczej w cenie STI a nie Cayenne. Gdybym był bogaty ( to piosenka z filmu "SKRZYPEK NA DACHU ). Ale założyłem sobie że będę, tylko nie wiem czy już w czerwcu :roll:. A TAK APROPO'S TO JA WSPOMNIAŁEM O PROMOCJI !!!!!!!!!! A NIE WYZYSKU. Oczywiście żartowałem - wiem że w promocji to ewntualnie ............dywaniki.

 

Pozdrawiam i anonsuję się na jutro.

Waldemar Biela lekko zdołowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

O samochodzie tez nie slyszalem, ale kto wie, kto wie... niestety plotki

moga prawda sie okazac:

It's pretty well known that Izusu is working with Subaru to develop a boxer diesel for the European market.

Reportedly the all-new Legacy will get this engine as an option within a few years.

 

 

A co do silnikow typu boxer napedzanych olejem opalo... tfu. napedowym

to znalazlem DAIR 100.

 

www.dair.co.uk/documents/press_rel/press/press_rel.htm

www.sae.org/aeromag/techupdate/10-1999/06.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Co do diesli w Subaru mówię zdecydowanie TAK.

LPG/CNG/i inne takie zdecydowane TAK

 

Marka zobowiązuje do pewnych cech, klietela sie zmienia - jeśli subaru chcę zarabiać w europie (chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy... jest ktoś taki??) to musi dostosować ofertę.

Ja jestem rękami i nogami za!!

 

Weźmy sobie takiego boxerka 2,5l z turbo 200km w podstawowej wersji i cena w granicach 100tys pln - ja się juz w kolejce ustawiam.

 

Teraz dostanę salwę w stylu... idź pan kup sobie audi/szkodnika/albo inne VW.

 

Uwielbiam japońskie auta chcę mieć stałe 4x4, pewne prowadzenie, mało chętnych na moje auto pod domem i nieco oryginalności. A RAv czy Navara i X-trail mnie nie bawią wyglądają zbyt cukierkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...