Skocz do zawartości

gdzie podkuć subaru wrx ?


radeklwh

Rekomendowane odpowiedzi

więcej słów krytyki proszę..

ja chciałem się dowiedzieć jak to wygląda a widzę że dużo osób sobie szydzi.. no i proszę tak dalej. brawo.

posiadam budżet przeznaczony na mojego WRX'a i chciałem się dowiedzieć czy to realne i w jakiej kwocie się da zmieścić. OK.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc

 

a tacy panowie to mogą sobie pomarzyć, bo zakładam że większość z panów co się WYPOWIADA tutaj nawet nie ma na benzynę do swojego subaru. :roll:

Ja chciałem tylko informacji ile co i jak a nie głupich odpowiedzi, ludzi którzy nie wiedzą nic w temacie.

Chciałem wiedzieć co mogę zrobić i za ile. to wszystko i zamiast paru konkretnych odpowiedzi takich jak:

carlos-wrx

cybel

bzyq

Flash Gordon

Krysztal

dostałem masę niepotrzebnych informacji... za które nie dziękuję...

Pozdro

 

 

temat wałkowany na Forum dziesiątki razy, co drugi nowy Forumowicz chce albo 500 kuni, zrobic z WRXa STI albo swapa turbo do ssaka, a wystarczy najpierw poczytać, bo wszystko już było....

taki temat to jest magnes który przyciąga wszystkich możliwych osobników, od fachowców, doświadczonych praktyków, teoretyków, do spamerów różnej maści, i nie ma co się unosić ani obrażać....sam sprowokowałeś....

 

podzielam opinię przedmówców - którzy notabene w przeciwieństwie do Twojej sugestii - mają przyzwoite Subaraki i do tego zatankowane... :twisted::D najpierw kup sobie dobry zawias, hebel i kapcie, potrenuj na śliskim, żebyś był wystarczająco bezpieczny w swoim 280 kucowym WRXie, albo go sprzedaj i kup STI, a dopiero potem kombinuj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więcej słów krytyki proszę..

ja chciałem się dowiedzieć jak to wygląda a widzę że dużo osób sobie szydzi.. no i proszę tak dalej. brawo.

posiadam budżet przeznaczony na mojego WRX'a i chciałem się dowiedzieć czy to realne i w jakiej kwocie się da zmieścić. OK.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc

 

a tacy panowie to mogą sobie pomarzyć, bo zakładam że większość z panów co się WYPOWIADA tutaj nawet nie ma na benzynę do swojego subaru. :roll:

Ja chciałem tylko informacji ile co i jak a nie głupich odpowiedzi, ludzi którzy nie wiedzą nic w temacie.

Chciałem wiedzieć co mogę zrobić i za ile. to wszystko i zamiast paru konkretnych odpowiedzi takich jak:

carlos-wrx

cybel

bzyq

Flash Gordon

Krysztal

dostałem masę niepotrzebnych informacji... za które nie dziękuję...

Pozdro

 

Przeczytałem cały wątek i nie zauważyłem żeby ktokolwiek z Ciebie szydził. Polecam odrobinę dystansu do siebie, innych i całej reszty.

Co do pieniędzy na benzynę ...okrutnie przestrzeliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałem cały wątek i nie zauważyłem żeby ktokolwiek z Ciebie szydził. Polecam odrobinę dystansu do siebie, innych i całej reszty.

Co do pieniędzy na benzynę ...okrutnie przestrzeliłeś.

 

:lol::lol::lol:

 

co prawda jeżdżę motorowerem Kumar, ale podzielam opinię kolegi zento, zbiornik mam w nim pełen :mrgreen:

 

a dystans jest zawsze mile widziany, w szczególności ten - do siebie.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekwlh - nie denerwuj się - po prostu jesteś kolejną osobą, która strzela wysokimi cyframi, ale zupełnie nie zdaje sobie sprawy jak to wygląda w rzeczywistości.

 

A osoby, które tuytaj piszą wiedzą co nieco już na ten temat.

Z budżetem 30 k pln - przy swoim założeniu 500 KM - jesteś w stanie zbudowac co najwyżej niekompletny silnik, który zapewni takie osiagi

 

a nadal brakuje Ci budzetu na - dokonczenie takiego silnika, skrzynie, napedy, zawias, hamulce, eletronike itp - i tutaj zaczynamy wchodzi na tereny 6 cyfrowe - jak pisał Carlos - a ma duże doświadczenie w budowaniu WRX-ów

 

Mysle tylko ze te 500 KM - to tak na wyrost chyba, bo jak na razie taniej Cie wyjdzie RS6 :mrgreen:

 

z jednym sie tylko zgadzam - kazdy powtarza sprzedaj i kup sti - a Ty nie sprzedawaj, tylko idz swoja droga. Carlosowi tez powtarzali - sprzedaj i kup Sti - i jakoś nie sprzedał, ale już nie słyszy o sti... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........i jeszcze sobie zadaj pytanie - nawet, gdybyś za te 30k wydłubał sobie te 600HP....to co byś chciał z nimi robić ?

jesteś pewien, że by Ci nie uciekły...? :mrgreen::lol: no chyba że na rośnie na Forumie nowy Carlos albo Juha, a my nic o tym nie wiemy.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej słów krytyki proszę..

ja chciałem się dowiedzieć jak to wygląda a widzę że dużo osób sobie szydzi.. no i proszę tak dalej. brawo.

posiadam budżet przeznaczony na mojego WRX'a i chciałem się dowiedzieć czy to realne i w jakiej kwocie się da zmieścić. OK.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc

 

a tacy panowie to mogą sobie pomarzyć, bo zakładam że większość z panów co się WYPOWIADA tutaj nawet nie ma na benzynę do swojego subaru. :roll:

Ja chciałem tylko informacji ile co i jak a nie głupich odpowiedzi, ludzi którzy nie wiedzą nic w temacie.

Chciałem wiedzieć co mogę zrobić i za ile. to wszystko i zamiast paru konkretnych odpowiedzi takich jak:

carlos-wrx

cybel

bzyq

Flash Gordon

Krysztal

dostałem masę niepotrzebnych informacji... za które nie dziękuję...

Pozdro

 

nie ma co się unosić...

 

najzwyczajniej w świecie, dostałeś kompletne info, że nie powinieneś "...iść tą drogą"

 

pomijam już koszta zbudowania takiego motoru - tfu... pal to sześć załóżmy że już byś dal rade i w 30k (co jest niemozliwe, ale nie takie przypadki świat widział) - zdajesz sobie sprawę iż takie auto jest 100krotnie bardziej awaryjne od dobrego i z głowa złożonego 300konnego motoru? o zywotności jednostki juz nei wspominając...

 

po co Ci to - znienawidzisz tylko siebie, auto, wszystkich do okoła , a potem stwierdzisz że po cholere wogole kupowałes Imprezę...

 

jesli moge coś zasugerować, a robię to naprawdę w dobrej intencji...

 

weź te 30k pln:

 

1. kup skrzynię 6MT / z dccd lub bez (lepiej z dccd)

2. załóż dobry zawias, KYB ultrSR na początek wystarczy

3. powymieniaj stabilizatory , łaczniki , sprężyny

4. ustaw geometrię

5. kup pare kmpltów slicków

6. wstaw fotel kubelkowy i pasy szelkowe

 

i wio na pojezdżawki... zobaczysz że 500 "kopytek" nie jest konieczne aby czerpać przyjmność z jazdy "pełną gębą" - a jak już sie najeździsz, popsujesz parę rzeczy - zobaczysz ile kosztuje przywracanie auta do stanu używalności i stwierdzisz że takie koszta to nic....

 

wtedy szykuj budżet i realizuj marzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednym sie tylko zgadzam - kazdy powtarza sprzedaj i kup sti - a Ty nie sprzedawaj, tylko idz swoja droga. Carlosowi tez powtarzali - sprzedaj i kup Sti - i jakoś nie sprzedał, ale już nie słyszy o sti... :mrgreen:

 

 

musze przyznac Ci rację :mrgreen: nic mnie tak nie "gotowało" jak taka rada :P ...kup sti, kup sti , kup sti - atfu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie :)

Mozna sie unosic i "gotowac" na rady - ale moze warto posluchac za wczasu.

Moim zdaniem - jak ktos chce robic bardzo po swojemu, to prosze bardzo, mozna startowac i od golej budy (moze nawet lepiej ;)) - ale to raczej droga dla ludzi, ktorzy wiedza czego chca i maja swiadomosc, ze bedzie drogo.

 

A jak ktos przychodzi i mowi - mam 30tys. chce zrobic szybkie auto - to znaczy, ze za bardzo nie wie jeszcze co chce zrobic,

ani jak to zrobic itp. W tym przypadku moze przydaloby sie niektorym troche pokory i checi wysluchania glosow, nawet tych niezbieznych z naszymi wyobrazeniami. A nie na zasadzie - kto mowi inaczej, niz sobie wymyslilem, lepiej niech nic nie mowi...

 

Kazdy z nas sie kiedys uczyl, poznawal- wlasciwie nadal sie uczymy i poznajem (przynajmiej ja) - i warto posluchac glosow, pomyslec, czasami nawet podyskutowac, jesli uwazamy, ze nasze rozwiazanie jest lepsze, ale wciaz z glowa otwarta na argumenty.

 

A przede wszystkim - czasami zanim zaczniemy zadawac pytania - chwile poswiecic samemu na czytanie, a nie tylko przychodzic po gotowe odpowiedzi. Chocby i dlatego, zeby samemu sie realnie czegos wiecej dowiedziec, przemyslec, wyrobic wlasne zdanie, ale na bazie jakiejs wiedzy, a nie wyobrazen, czasem nietrafionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie :)

Mozna sie unosic i "gotowac" na rady - ale moze warto posluchac za wczasu.

Moim zdaniem - jak ktos chce robic bardzo po swojemu, to prosze bardzo, mozna startowac i od golej budy (moze nawet lepiej ;)) - ale to raczej droga dla ludzi, ktorzy wiedza czego chca i maja swiadomosc, ze bedzie drogo.

 

A jak ktos przychodzi i mowi - mam 30tys. chce zrobic szybkie auto - to znaczy, ze za bardzo nie wie jeszcze co chce zrobic,

ani jak to zrobic itp. W tym przypadku moze przydaloby sie niektorym troche pokory i checi wysluchania glosow, nawet tych niezbieznych z naszymi wyobrazeniami. A nie na zasadzie - kto mowi inaczej, niz sobie wymyslilem, lepiej niech nic nie mowi...

 

Kazdy z nas sie kiedys uczyl, poznawal- wlasciwie nadal sie uczymy i poznajem (przynajmiej ja) - i warto posluchac glosow, pomyslec, czasami nawet podyskutowac, jesli uwazamy, ze nasze rozwiazanie jest lepsze, ale wciaz z glowa otwarta na argumenty.

 

A przede wszystkim - czasami zanim zaczniemy zadawac pytania - chwile poswiecic samemu na czytanie, a nie tylko przychodzic po gotowe odpowiedzi. Chocby i dlatego, zeby samemu sie realnie czegos wiecej dowiedziec, przemyslec, wyrobic wlasne zdanie, ale na bazie jakiejs wiedzy, a nie wyobrazen, czasem nietrafionych.

 

-- Pn gru 19, 2011 1:29 pm --

 

Brawo nic dodać nic ująć,mądre słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poznać dokładną drogę przez mękę z lądowaniem z ręką w nocniku, napisz do Forumowicza o nicku Dyzio_d z Bielska Białej....zakup auta 60k plus zakucie, skrzynia, hamulce, skrzynia 6MT, fotele i i i i , wrzucone na pewno prawie drugie tyle... na końcu ledwo dotarte auto sprzedane za niewiele ponad 50k.... :( bo życie zmusiło...

i wcale nie był to potwór z 500-600HP, tylko trochę podrasowany WRX na gratach z STI....

 

smutne, ale niestety bardzo prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakutego WRX'a. Tłok pękł, więc przed remontem została podjęta decyzja o kuciu. Kute tłoki, odpowiednie panewki, szlif wału, wymienione sprzęgło, poprawiony kolektor i inne pierdołki (2 strony pozycji na fakturze). Koszt to ok. 10 000 zł. Robione w Białymstoku.

 

Do poprawienia korbowody, zawias i skrzynia i wtedy mam nadzieję ciutkę moc zwiększyć, bo teraz jest pewnie troszkę więcej niż seria (oczywiście wywalony katalizator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale kolega juz zrozumial ,ze nie da rady zrobic 500-600KM za 30k pln tak wiec loozik :wink:

Uwazam temat za zamkniety :twisted::mrgreen:

Łukasz,

absolutnie się nie zgadzam :!:

Niech wisi tu zawsze ku nauce innych i jeszcze niech zawiera linki do paru wątków w nielegalu, o których zresztą już tu było :wink:

 

Poza tym zgadzam się z tym co napisał Carlos, ta lista to bardzo dobry pomysł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, aj wsumie rozumiem kolegę, mi także wydawało się iż samo posiadanie imprezy otwiera niesamowite możliwości "pompowania mocy" bez zbędnych nakładów... rzeczywistość bywa brutalna, ale dzięki Da Forum, można sobie oszczędzić nieco rozczarowań....

 

...i niech tak pozostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo warto tez mieć świadomość że w 11 letnim aucie przy nawet delikatnym dłubnięciu wyjdzie pod drodze tysiąc rzeczy które trzeba wymienić/poprawić i które generują nie małe koszty. Przykładem może być moje byłe RS4, gdzie żeby z 380PS zrobić 430PS wydałem ponad 20k z czego połowa jak potem zrobiłem sobie podsumowanie to były rzeczy "eksploatacyjne", których wogóle nie planowałem :shock:. Nie wspominam ile czasu auto spędziło w warsztatach, kiedy stało zamiast mnie cieszyć. A to raptem 50PS więcej, a Ty chciałeś za 30k zrobić dodatkowe 300PS....

 

Dlatego mój WRX na bank przez dłuższy czas zostanie "bułkowozem z pazurem" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, aj wsumie rozumiem kolegę, mi także wydawało się iż samo posiadanie imprezy otwiera niesamowite możliwości "pompowania mocy" bez zbędnych nakładów... rzeczywistość bywa brutalna, ale dzięki Da Forum, można sobie oszczędzić nieco rozczarowań....

 

...i niech tak pozostanie :)

Piotrek, ja właśnie do tego zmierzałem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej słów krytyki proszę..

ja chciałem się dowiedzieć jak to wygląda a widzę że dużo osób sobie szydzi.. no i proszę tak dalej. brawo.

posiadam budżet przeznaczony na mojego WRX'a i chciałem się dowiedzieć czy to realne i w jakiej kwocie się da zmieścić. OK.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc

 

a tacy panowie to mogą sobie pomarzyć, bo zakładam że większość z panów co się WYPOWIADA tutaj nawet nie ma na benzynę do swojego subaru. :roll:

Ja chciałem tylko informacji ile co i jak a nie głupich odpowiedzi, ludzi którzy nie wiedzą nic w temacie.

Chciałem wiedzieć co mogę zrobić i za ile. to wszystko i zamiast paru konkretnych odpowiedzi takich jak:

carlos-wrx

cybel

bzyq

Flash Gordon

Krysztal

dostałem masę niepotrzebnych informacji... za które nie dziękuję...

Pozdro

 

 

Za jakies 80tys ZL kupisz w UK profesionalnie zrobionego type R na 600 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sie sfrajerowalem... wlozylem w Szuwara jeszcze ze 20tys. zlotych wiecej pewnie - i co?

I jajco...

 

EDIT: chociaz moze, gdybym nie musial drugi raz remontowac silnika po dwoch latac, to bym sie chociaz troche z modyfikacjami moze zblizyl to 2/3 tej mocy...

Ale tez i nie czarujmy sie - 500-600-konne auto szczytem niezawodnosci tez nie bedzie...

 

A przede wszystkim - nawet jesli mozna kupic za taka kwote auto, to nijak to nie odzwierciedla kosztow, jakie nalezy poniesc, zeby takie auto zbudowac. Co wiecej - zakup takiego auta na pewno nie bedzie jedynym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...