Skocz do zawartości

Nowe Subaru z UE. Przerabial ktos temat?


Paulinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodam do pieca- po wejściu do Unii na Litwie auta japońskie zdrożały bo przed akcesją oni nie mieli wcale cła(nie mają co chronić bo nie ma produkcji aut). Kolega kupił w Wilnie Mazdę 6-kę 2 lata temu- wychodziło niecałe 80 tys.złotych, latem przy Euro w granicach 4,05 wychodziła taka 6ka niecałe 90 tys. Co do rynku używek to jest bardzo rozwinięty bo Litwa jest dużym pośrednikiem w handlu tym ze wschodem. Sprowadzają użuwki hurtem całymi zestawami a centrum tego biznesu to Mariampol gdzie jest też ponoć jakaś duż giełda- a i Polacy się tam zaopatrują. Już kiedyś pisałem,że Subaru tam jeździ bardzo dużo ale cenami nowych się nie interesowałem- są bardzo przyjemne więc może następnego kupię w Wilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, czyli obecnie MAJA 10% cla, jak w celej Unii? dla mnie bomba, bo subarki sa tam nadal wyjatkowo tanie. az dziwnie i nieprawdopowodnie tanie..... inne japonczyki tez, zreszta ktos na poczatku tematu pisal o hondach.

zguglowalam temat i szybko znalazlam pare artykulow o uzywanych autach na Litwie - sciagaja, tak jak piszesz, auta z Niemiec calymi tirami. dzieki ilosciom hurtowym ceny maja wychodzic tansze niz za nasza zachodnia granica. zupelny paradoks. nie mam niestety linkow, ale znalazlam je w mgnieniu oka.

pozdrawiam

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...