Skocz do zawartości

Nowe Subaru z UE. Przerabial ktos temat?


Paulinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że trzeba jeszcze doliczyć 10% cła, jako że Subaru jest produkowane jest poza UE.

 

Jeszcze ważna sprawa, czy można ubezpieczyć taki samochód w pakiecie, czy trzeba bulić pełną stawkę?

 

Cło doliczasz jak wprowadzasz auto po raz pierwszy na teren Unii, a te już są, więc cła już nie trzeba płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ważna sprawa, czy można ubezpieczyć taki samochód w pakiecie, czy trzeba bulić pełną stawkę?

 

chyba nie do konca rozumiem - mam swoje znizki w pezetu i one przejda na kolejne auto, niezaleznie od tego czy bedzie 20letnia skoda czy nowka sztuka subaru z litwy. czy moze chodzilo o cos innego z ubezpieczeniem w pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca rozumiem - mam swoje znizki w pezetu i one przejda na kolejne auto, niezaleznie od tego czy bedzie 20letnia skoda czy nowka sztuka subaru z litwy. czy moze chodzilo o cos innego z ubezpieczeniem w pakiecie?

 

W pakiecie za nowe auto płacisz 3-4% wartości samochodu, a bez pakietu może być nawet ponad 10% minus ewentualne zniżki. Ja ich nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cło to niby dlaczego?

 

Cło doliczasz jak wprowadzasz auto po raz pierwszy na teren Unii, a te już są, więc cła już nie trzeba płacić

 

Myślałem, że na Litwie nie ma cła i w związku z tym trzeba je będzie w końcu zapłacić w Polsce, podobnie jak akcyzę. Ale to takie wolne przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na Litwie nie ma cła i w związku z tym trzeba je będzie w końcu zapłacić w Polsce, podobnie jak akcyzę. Ale to takie wolne przemyślenia :)

 

a na ile wolne sa te przemyslenia? zgadujesz czy faktcyznie cos takiego slyszales? i gdzie moznaby to ewentualnie sprawdzic?

pozdrawiam:-)

Paulinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny litewski robią wrażenie :shock: , czym to jest spowodowane ? podatki, marże czy inne lepsze ceny z japoni?

czy ktos z was znalazł jakąś stronke z rynkiem używanych na litwie? ciekaw jestem jakby to wygladało, a moze sie okaże że stać mnie na subaraka :twisted:

 

EDIT: znalazlem na googlu www.automobil.lt a sa tam tylko dwie imprezy po 2003 roku (takie mnie interesują) w tym jeden wrx z 2004 za 16000 USD- chyba niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile wolne sa te przemyslenia? zgadujesz czy faktcyznie cos takiego slyszales? i gdzie moznaby to ewentualnie sprawdzic?

pozdrawiam:-)

Paulinka

cło jest identyczne w calej Unii i wynosi 10% - natomiast jak ktos slusznie zauwazyl zostalo juz oplacone przy wprowadzenia auta na jej obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem sie dokładnie z tematem:

1lit=1.12 PLN (zaokrąglam do góry)

1euro=3.80(dla przejrzystości)

VAT litewski=PVM=18%

CENA: 104 KILO LITÓW

do ceny litewskiej netto dodaje 22% VAT do tego +13,6% akcyza=

135.000 PLN=35.500euro

)))))))))))))))))))))))))))))))

Czy dyrekcja SIP honoruje gwarancje Subaru Litwa?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kolega chciał ściągnąć nowego WRX z Zachodu. Dyrektor podobno ostrzegł go, że będzie miał problem z rejestracja w Polsce, ponieważ od 1 stycznia zmieniły się przepisy i wymagana jest Euro 4, a WRX MY05 takiej nie posiadały, dlatego nie zarejestruje pojazdu w Polsce... .

 

Bzdura z tym Euro 4, przed wejsciem do Unii byl problem z rejestrowaniem samochodow nie spelniajacych norm Euro 2-dokladnie nie pamietam czy nie mozna bylo rejestrowac, czy tez trzeba bylo spelnic jakies warunki.Wszystkie te trupy ktore przyjechaly do PL nie spelniaja tej normy,ale wlasnie dzieki przystapieniu do UE mozna( niestety w wielu przypadkach) rejestrowac wlasciwie wszystkie samochody.Zmiana przepisow od 1 stycznia dot. rejestracji samochodow polega jedynie na dodatkowej oplacie recyklingowej w wysokosci 500zl w przypadku osob prywatnych-szczegoly w ustawie jak kogos interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kolega chciał ściągnąć nowego WRX z Zachodu. Dyrektor podobno ostrzegł go, że będzie miał problem z rejestracja w Polsce, ponieważ od 1 stycznia zmieniły się przepisy i wymagana jest Euro 4, a WRX MY05 takiej nie posiadały, dlatego nie zarejestruje pojazdu w Polsce... .

 

Bzdura z tym Euro 4, przed wejsciem do Unii byl problem z rejestrowaniem samochodow nie spelniajacych norm Euro 2-dokladnie nie pamietam czy nie mozna bylo rejestrowac, czy tez trzeba bylo spelnic jakies warunki.Wszystkie te trupy ktore przyjechaly do PL nie spelniaja tej normy,ale wlasnie dzieki przystapieniu do UE mozna( niestety w wielu przypadkach) rejestrowac wlasciwie wszystkie samochody.Zmiana przepisow od 1 stycznia dot. rejestracji samochodow polega jedynie na dodatkowej oplacie recyklingowej w wysokosci 500zl w przypadku osob prywatnych-szczegoly w ustawie jak kogos interesuje.

Maxwell!!!Ja naprawdę zorientowałem sie już wcześniej że np. przegniłe BMW z początku lat nie maja Euro 4 :mrgreen: . Problem opisywany w moim poście podobno dotyczy nowych aut, które jeszcze nie były rejestrowany na terytorium UE :!:

Jak wcześniej wspomniałem najlepiej gdyby sprawę skomentowała Dyrekcja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxwell!!!Ja naprawdę zorientowałem sie już wcześniej że np. przegniłe BMW z początku lat nie maja Euro 4 :mrgreen: . Problem opisywany w moim poście podobno dotyczy nowych aut, które jeszcze nie były rejestrowany na terytorium UE :!:

Jak wcześniej wspomniałem najlepiej gdyby sprawę skomentowała Dyrekcja....

 

A ja wciaz twierdze, ze to bzdura i mozna taki samochod zarejestrowac niezaleznie od tego czy byl wyprodukowany/zarajestrowany w kraju unijnym czy tez nie.Bardzo jestem ciekaw skad takie info,ze nie mozna i tez chetnie przeczytam wyjasnienie Dyrekcji, bo wydaje mi sie,ze zaszlo jakies nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...