Skocz do zawartości

UWAGA - kuny problem z przegryziona instalacja - jak walczyc


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w Castoramie jakiś polski specyfik w płynie, do rozrabiania z wodą. Wystarcza na bardzo długo, i jest tani. Mam go już dwa lata.

Jak dotąd spokój. Moja kuna gryzła tylko kable świec, więc posmarowałem je dodatkowo starym olejem ze skrzyni biegów. Ten preparat jest do kupienia w większości sklepów ogrodniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pójdz do znajomego myśliwego i weź od niego sierść/skore lisa. Powieś pod maska, zapach powinien odstraszyć kune lub inne gryzonie (tylko w takim miejscu aby nie wciągało do kabiny). Mowię serio, ale nie pytaj skąd to znam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niezłym sposobem na kuny,jest się dobrze napić i samemu oszczać przedział silnikowy. :twisted:

Tylko trzeba to zrobić dyskretnie,bo potem jak to wytłumaczyć rodzinie,sąsiadom czy znajomym?! :P:biglol:

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żadne sierści psów ,specyfiki ,odstraszacze itp. Kupić kulki z naftaliny włożyć w pończochy i rozwiesić gdzieś pod maską , problem z kunami zniknie. kostka toaletowa też wydaje sie fajnym pomysłem ale naftalina ma bardziej wściekły zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą kostke to taka po przelocie tygodniowym czy nową ? :P

 

Kostka musi być z linii budżetowej, nie jakieśtam fiołkowe markowe zapaszki. Działa wyśmienicie. Jak wozisz też w kabinie (mi w suzuce nornice przełaziły z komory silnika do schowka w desce i rąbały snikersy, kuna się na szczęście nie mieściła), nie może być blisko żywności, szczególnie owoców. W jeżdżonym codziennie samochodzie niewyczuwalna, jak przestoi weekend w słońcu, czuć przez moment, do wymiany powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Sa różne preparaty które można kupić! Sprawdzony sposób to troche sierści psa, włożyć do czegoś co nie jest szczelne i pod maskę z tym! Sprawdziłem i działa, kostki toaletowego też podobno działają! Może już ktoś pisał, jak pomogłem to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukiwałem forka to trafiłem na egzemplarz ze Szwajcarii z zamontowaną instalacją anty-gryzoniową. Działało to trochę jak elektryczny pastuch, w całej komorze silnika był pociągnięty dodatkowy przewód podłączony do jakiegoś generatora. 

 

Mi ostatnio szczur pogryzł poliuretanowe przewody od podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...