Skocz do zawartości

Antyradar


alioth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Wawie odmowa wskazania kto kierował jest karana mandatem 500,-PLN dla właściciela auta bez punktów karnych.

Trzeba przekalkulować co się bardziej opłaca.

 

A paragraf jaki..?

W nowym kodeksie drogowym jest że właściciel pojazdu ma obowiązek wskazania osoby kierującej.

Po rozmowie z miłą Panią ze Straży Miejskiej okazało się że standartowo firmy i osoby prywatne odmawiają podawania tych informacji, więc standartowo każą mandatem 500,-PLN. Przerabialiśmy temat w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stacjonarnych fotoradarów, to radzę uważać, bo nie wiem jak w innych miastach, ale w Olsztynie niebiescy się wycwanili i przekręcają skrzynki w drugą stronę. Poza tym zapowiadają parę nowych skrzynek, ale tym razem nie informują, gdzie będą stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stacjonarnych fotoradarów, to radzę uważać, bo nie wiem jak w innych miastach, ale w Olsztynie niebiescy się wycwanili i przekręcają skrzynki w drugą stronę. Poza tym zapowiadają parę nowych skrzynek, ale tym razem nie informują, gdzie będą stały.

W Olsztynie wszyscy olsztyniacy boją się fotoradarów. Wielokrotnie pomykałem przez Olsztyn pomimo ostrzeżen tubylców i nikt nic mi nie porzysłał.

Puste skrzynki i plotki powtarzane z ust do ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stacjonarnych fotoradarów, to radzę uważać, bo nie wiem jak w innych miastach, ale w Olsztynie niebiescy się wycwanili i przekręcają skrzynki w drugą stronę. Poza tym zapowiadają parę nowych skrzynek, ale tym razem nie informują, gdzie będą stały.

W Olsztynie wszyscy olsztyniacy boją się fotoradarów. Wielokrotnie pomykałem przez Olsztyn pomimo ostrzeżen tubylców i nikt nic mi nie porzysłał.

Puste skrzynki i plotki powtarzane z ust do ust.

 

Fakt, że skrzynki na ogół są puste, np kiedyś jedna miała zalepione śniegiem "oczko" chyba przez ponad tydzień. Jednak przejeżdżając obok nich coś zmusza do zdjęcia nogi z gazu, bo nigdy nie wiadomo. Inna sprawa, że koło fotoradaru na ograniczeniu do 70 wszyscy jadą 50 :roll: . Za to często w pobliżu skrzynek, z przeciwnego kierunku stoją nieoznakowane samochody z przenośną skrzynką, poza tym jeśli zaczynają się takie akcje z przekręcaniem fotoradarów, to nie wierzę, aby chociaż przez parę pierwszych godzin były one puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze sa tablice, niestety, a jak widze tablice to od razu zwalniam...

A czasami sa tablice a fotoradaru nie ma...

Nie mówię, że wszędzie tak jest, napisałem jak jest w przypadku Krakowa, a tu przed każdym radarem jest tablica, tablic bez radarów nie widziałem :)

 

W Rzeszowie jest 7 skrzynek, przed polowa z nich sa tablice, a w tylko jednej z nich jest fotoradar 8) ale i tak zwalnie sie przy wszustki bo jest szansa ze akutart ta jest pelna.

Sa tez dwie tablice ustawione tak o bez fotoradaru. A w Krakowie to pamietam ze zawsze sa tablice, jak jechalem kiedys do Poznania to tez przed kazda skrzynka byla tablica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie jest 7 skrzynek, przed polowa z nich sa tablice, a w tylko jednej z nich jest fotoradar 8) ale i tak zwalnie sie przy wszustki bo jest szansa ze akutart ta jest pelna.

Może faktycznie też się nieprecyzyjnie wyraziłem, tablice sa przed wszystkimi skrzynkami, fotoradoarów jest oczywiście mniej. Ale czasem za fotoradarem stoi jeszcze kilkaset metrów dalej radiowóz z suszarką ;) Szczególnie lubia wylot i wlot do krakowa od strony A4 z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że można uniknąć punktów jeżeli nie widać kierowcy.

 

Jechałem sobie Trasą siekierkowską w Wawie (bo może jest jeszcze gdzieś indziej:-) )

i zrobili mi zdjęcie (na wysokości kościoła czyli tam gdzie zawsze :oops: ) Zdjęcie dostałem 25 dni później. Na komende w sprawie ustalenia kierowcy wysłałem Tatę jako właściciela pojazdu. On zeznał że tym samochodem jeździ cała rodzina (5 osóB) a w tym czasie jeszcze pracownik i po takim okresie nie jest w stanie ustalić kto prowadził. Punktów nie dostał tylko musiał...em zapłaci mandat wynikający z popełnionego wykroczenia.

Dodam że to sie sprawdziło nie tylko w tym przypadku :twisted:

 

Pozdrawiam Sowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz CB rulez.

 

W pełni się zgadzam. Informacja jest super dokładna (choć czasem trzeba się nagłowić, by rozszyfrować lingo kierowców tirów :twisted:) i praktycznie stuprocentowo akutalna.

 

Ja jestem zdecydowany, by kupić CB i wszystkim Forumowiczom polecam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem anteny od CB przyklejane na dach na magnez zdaje sie. Swietna sprawa, nie musisz mocowac tego dlugasa na stale. Ciekawi mnie do jakiej predkosci ten magnez trzyma?

Magnez raczej nie nadaje się do mocowania anten, popularniejsze są magnesy :twisted:

Ja nie mam doświadczeń, bo nie mam CD, pamiętam tylko, że magnes jaki by nie był też lakier porysuje, a i jakość takiej anteny nie jest tak dobra jak wkręcanej w odpowiednie gniazdo na stałe zamontowane w nadwoziu. W końcu auto to nie kapliczka a przedmiot użytkowy, mniej lub bardziej kultowy, ale tylko przedmiot - więc czasem otwór pod antenę można wywiercić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem anteny od CB przyklejane na dach na magnez zdaje sie. Swietna sprawa, nie musisz mocowac tego dlugasa na stale. Ciekawi mnie do jakiej predkosci ten magnez trzyma?

Do każdej. Antena to tylko cienki pręt stalowy - prawie nie stawia oporu. Jeżeli kupisz antenę z podstawą 15cm to nie ma siły, żeby odpadła. A 10cm też utrzyma antenę na miejscu.

a i jakość takiej anteny nie jest tak dobra jak wkręcanej w odpowiednie gniazdo na stałe zamontowane w nadwoziu.

Nie ma zasadniczej różnicy (w praktyce) w jakości odbioru/nadawania między antenami na magnes i tymi mocowanymi na stałe. Ważniejsza jest długość.

Wiesz dobrze przecież, że tekst "wielkość nie ma znaczenia" to bajer...

 

Są również anteny "cichociemne" - przyklejane na szybę (60cm), ale słyszałem o nich różne opinie a sam nie używałem takiej.

 

Owoc!

Antenę trzeba założyć w ASO i nie masz problemu z gwarancją. W ASO mają takich mechaników i takie narzędzia, że są w stanie przewiercić dach nie naruszając gwarancji...

Tacy są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasadniczej różnicy (w praktyce) w jakości odbioru/nadawania między antenami na magnes i tymi mocowanymi na stałe. Ważniejsza jest długość.

W takim razie pozostaje kwestia tylko przytrzaskiwanego kabla w bezramkowych drzwiach.

 

I to jest krewa - w praktyce nie da się jeździć z kablem wychodzącym między uszczelką a szybą - szyba się odgina, szumi i cieknie. W kombi można wypuścić kabel antenowy przez uszczelkę klapy bagażnika (w sedanie pewnie też, ale trudniej), ale to nadal prowizorka - kable po całym samochodzie itp., nie lubię tego.

 

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest założenie anteny i instalacji na stałe - właśnie z tego powodu.

 

Chyba, że ktoś jeździ 90% po mieście, a CB używa od wielkiego dzwonu cztery razy do roku, jak wyjeżdża za miasto - wtedy antena na magnesie i CB na fotelu pasażera wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...