Skocz do zawartości

Antyradar


alioth

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jest tak że jeśli nie spowodawał kierujący kolizji to można nie wskazywać kto kierował, poprostu mona odmówic skadania zeznań?.

 

Nie musisz wskazywac, ale wtedy wine bierzesz na siebie i placisz Ty jezeli jestes wlascicielem.

 

pzdr

 

Mówisz że to nie ty nie wiesz kto, oni są od dochodzenia prawdy.... no i potem jazda w Sądzie Grodzkim nie warta tych pieniędzy....

 

Mówisz że nie ty, ale że zapłacisz, kasę stracisz, ale punktów Ci nie nalicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi sie wydaje ze nawet jesli nie widac dokladnie kto jechal autem to napewno sa programy komputerowe ktore odpowiednio powieksza i wyostrza obraz zeby bylo widac kto prowadzil

 

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz... To nie amerykański film

 

Hee hhee uwielbiam to jak ze zdjęcia o jakości tego z telefonu robią analizę i wyłuskują gościa co sie odbijał w małym oknie. No i efekt końcowy, foto jak do paszportu :P

 

Po uderzeniu gołą pięścią krew nie leci z gęby.... po paru strzałach każdy amerykański samochód wybucha jakby miał w bagażniku pół tony trotylu.... No i sex zawsze najlepszy jest ubraniu.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale twój stary to Chuck Norris
Nieprawda Chuck Norris to moj stary

 

Pozwolę sobie zauważyć, że jedno drugiego nie wyklucza.

 

Mój papcio, znaczy się Chuck, zawsze był niezły ogier... braciszkowie :wink:

 

 

 

http://nonsensopedia.wikicities.com/wiki/Chuck_Norris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cię na zdjęciu? Primerze (sama maska + tablica) kiedyś fotoradar zrobił zdjęcie, przyszli do domu i zaczęli żebrać. Byli dwa razy. Ojciec się ich zapytał, czy wiedzą co z takimi zdjęciami robi się w Krakowie, oni na to, że nie.

 

Więc im powiedział - że się wyrzuca.

 

Tyle ich widzieli

 

No tak ale twój stary to Chuck Norris :twisted:

 

Ale oni nie wiedzieli... Wtedy jeszcze :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi z przenośnymi :wink:

Wyrażę się inaczej :) Widziałem jak testowali raz takie urządzenie, widuję je poza granicami miasta, w mieście już nie :) Zdecydowanie częscie widuję Mondeo V6.

Wielu tego nie rozumie, ale fotoradary stacjonarne w Krakowie są postawione prewencyjnie a nie z chęci zysku (bo inaczej były by nieoznakowane), i to naprawdę działa, ludzie w tych niebezpiecznych miejscach naprawdę jeżdżą wolniej i o to chodzi, jak ktoś dostanie po dwóch tygodniach mandat ze zdjęciem to nie ma on żadnego wpływu na bezpieczeństwo, bo do tego czasu gość moze opuścić któryś ze świetnie ukształotowanych śliskich zakrętów, ścinając latarnie i inne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa antyradaru/CB to w rzeczy samej temat rzeka ale warto dorzucić kilka słów praktyka.

 

ANTYRADAR

Obecnie posiadam Unidena (nie pamiętam dokładnie jaki model) i lezy on sobie w podłokietniku zupełnie bezużyteczny - przesiadłem się na CB 8)

Wiele osób mówi o stosunkowo małej przydatności antyradaru z czym ja osobiście bym się nie zgodził. Używałem tego sprzetu przez 2 lata i w tym czasie nie zapłaciłem ani jednego mandatu (oczywiście za prędość) a jeżdżę b. dużo - ok. 100 kkm rocznie; wcześniej regularnie balansowałem na granicy dopuszczalnej liczby punktów i bezustannych łapówkach dla miśków.

Krótko rzecz biorąc - POLECAM ale ...

 

ale jest CB

Przesiadka z antyradaru na CB to tak jak zmiana autka na duuużo lepsze.

Po prostu odkrywasz inny świat, którego nie znałeś - świat CB :lol:

CB to nie tylko antyradar - to doskonała informacja, omijanie zatłoczonych odcinków, wypadków, leżących na jezdni pijaków (!) doskonała nawigacja w mieście i poza nim - jednym słowem - jak dla mnie same plusy.

 

Dobra rada - zanim kupisz popróbuj antyradaru i CB.

Ponieważ obecnie antyradar leży u mnie bezużyteczny mogę Ci go wypożyczyć na czas jakiś (będę w Twoich okolicach w piątek robiąc trasę Wawa-Czwa-Krak_Białka T.) - priv.

Poużywasz sobie antyradaru i podejmiesz świadomą decyzję.

 

Chylę czoła,

JerzyT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na fotce nie widac konkretnie kto prowadzi to wlasciciel musi wskazac osobe ktora w tym czasie prowadzila samochod, wyjatek jest tylko wtedy kiedy auto jest na firme, a wlasciciel zatrudnai wiele osob i nie jest w stanie wskazac kto w danym czasie prowadzil.

Co do antyradaru, to mialem niedawno Cobre 9700, jeden z najwyzszych modeli tego producenta no i sprzedalem, bo moze i wykrywal radary reczne z odpowiednim wyprzedzeniem, ale o fotoradarach mozna bylo zapomniec, raz w Krakowie ostrzegl mnie jakies 20m od fotoradaru ze cos jest :lol: No i jest to bardzo czule urzadzenie i trzeba sie przyzwyczaic do czestego "pipczenia". Sprzet sprzedalem i jeszcze na nim zarobilem 8)

CB radio jest najlepsze, ale czy otstrzeze orzed fotoradarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam CB i co dalej ?:>

 

odpalasz kanał 19, włączasz radio, pytasz gości "co słychać na dróżce z x do y (ew. w mieście x w obszarze a), czy są jakieś misiaczki", gościowie Ci odpowiadają, życzysz szerokości i sprawa załatwiona 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz w Krakowie ostrzegl mnie jakies 20m od fotoradaru ze cos jest :lol:

Tablice ostrzegają 50 - 100 m wcześniej i nic nie kosztują :) Stawiają razem z fotoradarami. Trzeba tylko na drogę patrzeć :twisted:

 

Nie zawsze sa tablice, niestety, a jak widze tablice to od razu zwalniam...

A czasami sa tablice a antyradaru nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze sa tablice, niestety, a jak widze tablice to od razu zwalniam...

A czasami sa tablice a antyradaru nie ma...

Nie mówię, że wszędzie tak jest, napisałem jak jest w przypadku Krakowa, a tu przed każdym radarem jest tablica, tablic bez radarów nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to niby kanał 19 ? Co miasto to inny kanał ..? hehe ja nic nie kumam z CB :mrgreen:

 

Kanał 19 to tzw. kanał drogowy - jeden na całą Polskę więc nie ma stresu, że musisz znać który kanał jest do czego.

Kanał 9 - ratunkowy (kiedyś były nasłuchy na tym kanale - ale teraz chyba trochę to umarło)

Jest jeszcze tzw. kanał ogólny (wywoławczy) - ale tu z tego co się orientuję to czasem jest różnie w różnych miastach (w W-wie jest to kanał 28).

 

Jak zainstalujesz radio to koniecznie musisz zestroić antenę - jeśli tego nie zrobisz a masz pecha możesz spalić radyjko !! (chyba końcówkę mocy z tego co kojarzę).

Najlepiej zrobić to jakimś serwisie - Wrocka nie znam - w W-wie mógłbym spokojnie polecić serwis przy trasie toruńskiej (na stacji rafinerii gdańskiej przy dw. Marymont).

Za jakieś 50 zł powinni Ci podpiąć radio do instalacji + zamontować antenę i ją zestroić.

 

A jak już zamontujesz to włącz kanał 19 i przez 2-3 dni posłuchaj :) to załapiesz co i jak.

 

I w mieście to tez sie spisuje :?:

 

Oczywiście też :-) Wiesz o miśkach czających się w krzakach, o wypadkach/korkach, możesz podpytać jak dojechać do ...., itp.

 

Jak tak to dawac mi tu zaraz jakies nazwy sensownych modeli moze sie tez skusze :mrgreen:

 

Podaj ile kasy możesz przeznaczyć (radio + antena) - coś się dobierze :)

 

Tylko ta antena :roll:

 

Tu niestety najlepiej wiercić dziurę w dachu :? bo antena musi mieć jak najlepszy styk z masą pojazdu (i to bezpośredni - żadne łączenie kablami nie wchodzi w grę).

Osobiście odradzam te na podstawie magnetycznej - kilkadziesiąt razy zdejmiesz/założysz i lakier na bank będziesz miał porysowany.

Ewentualnie możesz celować w uchwyt na bagażnik - ale wtedy antena musi być na pewno sporo dłuższa bo część będzie zasłaniania przez kabinę (generalnie im dłuższa antena tym lepiej - chociaż ja założyłem taką ok. 60cm i jest więcej niż dobrze - po Warszawie łapię czysty sygnał z ok. 6-8km a to już jest niezły wynik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...