Skocz do zawartości

czy ktoś słyszał tłumiki Ultera?


bartek@klubsubaru.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałem u brata w Punto II, brzmiało fajnie-basowo :twisted:

 

Jednak każdy tłumik będzię miał różną barwę, ciężko powiedzieć czy będzie to "bulgotać" "pierdzieć" czy "szumić"

 

ja mam Corolli przlotówkę i w porównaniu do tego tłumika z Punto II u mnie jest większy komfort w środku i brzmi to bardziej "naturalniej" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, a mógłbyś zapytać tych znajomych jaki najlepiej wybrać, gdy chce się, żeby warczał jak się mu depnie i grzecznie mruczał podczas normalnej jazdy? bo właśnie taki mi się śni nocami :).

 

Bartek powiem ci szczerze, ze chlopaki brali te tlumiki z sklepie tuningowym. Nie bylo przy nich jakis specjalnych nazw tlumika. Wzieli ten, ktory im sie podobal. Pytali tylko sprzedawcy ktory jest mniej glosny, ktory bardziej....... ale z tego co sie orientuje to na roznych autach tlumik brzmi troche inaczej. Osobiscie znam tylko jeden przypadek zeby Ulter glosno pracowal, przewaznie jest to delikatny basik. Slyszalem opinie ludzi, ktorzy wrecz narzekali, ze za cicho tlumik pracuje. Nie chce cie "wbijac na mine" Bartek ale osobiscie smialo bym bral Ultera. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej w swoim autku remusa (z takim juz kupilem) i darlo sie to bardzo glosno (koledzy co jechali ze mna na SJS (Wleniacz, WRC fan, Matt) moga cos o tym powiedziec), po jakims czasie mialem naprawde dosc i zmienilem na Ultera i jest cicho i przyjemniej niz seria, ot tak lightowy basik:)

a za ta cene to wogole fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne głośny :) Ja jestem świeżo po wycięciu w swoim wolnossącym katalizatora (już nie mam dwóch) no i został mi z tyłu nowy tłumik od WRX'a :)

Zamiast katalizatora dostałem tłumik ogniowy (czy jak to się nazywa) od silnika 1,8T z VW, oraz potem zamiast drugiego katalizatora jakiś inny całkiem sporych rozmiarów - podobno równie pancerny jak ten VW (oba są przelotowe). Z tyłu mam od OGS'a puszkę z WRX'a i całość gada zupełnie przyjemnie nie męcząc uszu. Jak tylną puszkę ściągniesz to będzie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle poprostu zawczasu co kupić jak rury sie przepalą bo narazie jestem zadowolony z dźwięku taki pomruk. Dodam że miałem ostatnio styczność z legacy takim jak Twój aflinta i byłem w szoku bo nie gadał prawie wogóle, żeby usłyszeć że to boxer trzeba było go mocno docisnąć ruszając, a i tak słychać go było tylko na zewnątrz. Mam nadzieje że moje katalizatory wytrzymaja jeszcze conajmniej 100tkm. a do wymiany bedą tylko rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rury takie złe nie są, owszem pokrywają się rdzą, ale tragedii nie ma, zresztą wymiana rur to małe pieniądze i robią bardzo sprawnie w rurdechu na Lindego.

Głupio przyznać, ale do dzisaij nie wiem jak gada moje auto na zewnątrz. W środku, znajomy fajn Alfy zauważył tylko, ze faktycnzie powyżej 3,5 tys obrotów słychać, ze to bokser. Natomiast dźwięki zewnętrzne to znam tylko z relacji kilku naszych forumowiczów - i to na dodatek jeszcze z przed wycięcia katalizaotra (dzwoniącego okrutnie) i ściągnięcia kilku koszmarnie dzwoniących blach z kolektora wydechowego. Tak więc trzeba się na ślizgawkę umówić i możemy posłuchać :) Czasem mnie kusi tylko, by takie malutkie soft turbo założyć do auta, nie po to by dodać mocy, ale po to by gadał ładniej. Bo turbina to jednak inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulter robi dosyc dobre tlumiki i w dobrej cenie. Smialo mozna polecic ta firme

głównie dlatego biorę ten tłumik, bo chcę przeznaczyć 1000PLN na cały wydech, nie tylko na tłumik :).

 

czyli ogólnie jest tak, jak mówił pan z warsztatu - mruczy ale się nie drze. i o to chodzi :D.

dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak szukałem tłumika to dzwoniłem do firmy Ulter i pytałem czy mają tłumik do imprezy - i Pan mi powiedział że NIE, a uniwersalnych to mi raczej nie poleca ....

i w końcu wybrałem "składaka", kolegi kolega okazało się, że produkuje takowe i za cały układ z kwasówki wydałem niecałe 1000zł i bardzo przyjemnie mruczy ... i w środku i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tlumik Ultera uniwersalny juz prawie 7 lat ,jak go kupilem zamontowalem go do mazdy 1.3 na seryjnym wydechu byl cichy ale po wywalenia srodkowego tlumika bardzo fajnie chodzil, nastepna mazda 1.8 GT wydech caly przelot fajnie ryczal :twisted: i teraz mam go w SI GT i bardzo fajnie slychac bulgocik :) wydech jest caly seryjny w srodku jest dosyc cicho ,praca boxera jest slyszalna :wink: . Jak wracam z pracy to zona juz z daleka slyszy ze jade. :wink: Tlumik pomimo tylu lat wyglada dobrze , ma troche rdzy na koncowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak brzmi tlmik ULTER?

a nawet fajnie, choć daje trochę takie wrażenie jakby było przez telefon :P :P :P.

 

a tak na serio to dziękuję za koncert :). pani robiącej przegazówkę również bardzo dziękuję 8).

 

Kolega zalozyl do Nexii dedykowanego ultera i brzamial przawie jak seryjny, nie wiem moze dlatego ze to Nexia :lol:

nie grozi - Ulter nie ma dedykowanych do SI :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zalozyl do Nexii dedykowanego ultera i brzamial przawie jak seryjny, nie wiem moze dlatego ze to Nexia :lol:

nie grozi - Ulter nie ma dedykowanych do SI :D.

 

Tym gorzej, jak nie jest dedykowany, bo nie jest tak dopasowany jak powinien :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...