Skocz do zawartości

Usterka WVX 34 - jeśli impreza lub forester z US próchnieje


mstar

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

 

W imieniu posiadaczy aut z USA dziękuję za poprzednią akcję wymiany uszczelki przy pompie paliwa (WVL). Pytam jednocześnie o nową akcję. Dotyczy ona korozji zdaje się zawieszenia przedniego - mocowania wahaczy poprzecznych. W całym US, gdzie sypią solą akcję już ogłosili. Chodzi zdaje się tylko o zabezpieczenie antykorozyjne... Czy jest szansa na to, że w Polsce także zostanie ona uruchomiona? Szkoda byłoby skończyć w rowie (w najlepszym wypadku) z powodu urwanego kawałka zawieszenia :roll: Z góry Dziękuję za życzliwość w imieniu swoim i innych potencjalnych posiadaczy...

 

mstar

Maciek Starczewski

 

 

Poniżej szczegółowy opis usterki (otrzymałem z USowego malingu:

Dear Subaru Owner:

 

This notice is sent to you in accordance with the National Traffic and Motor Vehicle Safety Act. Subaru of America, Inc. has decided that a defect, which relates to motor vehicle safety, exists in some 2002 - 2007 model year Subaru Impreza and 2003 - 2008 model year Subaru Forester vehicles whose owners either currently reside in, or the vehicle has ever been registered in, at least one of the following states:

 

Connecticut Maine New Hampshire Vermont

Delaware Maryland New Jersey West Virginia

District of Columbia Massachusetts New York Wisconsin

Illinois Michigan Ohio

Indiana Minnesota Pennsylvania

Iowa Missouri Rhode Island

 

DESCRIPTION OF THE SAFETY DEFECT

 

Subaru has determined that your vehicle may have been manufactured with front lower control arms (transverse links) that could corrode in the hanger bracket area if exposed to salt for a prolonged period of time. If the vehicle is operated for an extensive period in a "salt-belt" area (see list of states above that use salt extensively on the roads in the winter), continued exposure to salt could cause the lower control arm hanger brackets to rust and eventually break.

 

DESCRIPTION OF THE SAFETY HAZARD

 

The lower control arms are part of your vehicle's front suspension. If one or both were to break due to rusting, control of the vehicle could be affected without prior warning, possibly resulting in a crash. If you encounter this situation, avoid sudden braking and steer straight ahead as you gradually slow down. Then move to an area off of the roadway where you can safely stop.

 

INSPECTION / REPAIR

 

Subaru will inspect and test the current condition of your vehicle's front lower control arms. If both are found to be acceptable, anti-rust materials will be applied to the areas of concern as a preventative measure. If either control arm is found to be unacceptable, both will be replaced. These repairs will be performed at no cost to you.

 

WHAT YOU SHOULD DO

 

You should immediately contact your Subaru Dealer for an appointment to have the front lower control arms inspected and repaired as indicated in the "Inspection / Repair" section of this email.

 

HOW LONG WILL THE REPAIR TAKE?

 

The time to inspect the front lower control arms and apply anti-rust material is approximately 42 minutes. However, if it is determined that the lower control arms require replacement, the total estimated repair time is 2 hours ! and 36 minutes.

 

Additionally, after the anti-rust material is applied, the vehicle should not be driven for at least one hour to allow time for the material to dry. Therefore, it may be necessary to leave your vehicle the full day of your scheduled appointment to allow your dealer flexibility in scheduling.

 

IF YOU HAVE PREVIOUSLY PAID FOR A REPAIR

 

If you have already paid for repairs associated with this condition, you may be eligible for reimbursement. Reimbursement consideration will be based on the amount an authorized Subaru Dealer in your area would charge for replacement of the front lower control arms.

 

Please send the original service repair order, which has the name of the repair facility, date of repair, mileage at the time of repair, complete vehicle identification number (17 digits), and your name, with correct mailing address and telephone number to the address listed below:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe...

ja na swojego nic nie dostałem.

A na subaru.com mam go zarejestrowanego na adres w NY.

Niby piszą, że "certain model" ale zakres lat jest tak duży, że mnie to dziwi :roll:

 

P.S Tak czy siak to akcja mnie nie dotyczy bo jestem świeżo po konserwacji całego podwozia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jesteśmy w kontakcie z FHI w tej sprawie.

 

Zakładam, że styczniu będziemy mieli konkretne informacje na temat rozpoczęcia działań oraz ew. objęcia nimi samochodów z USA.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
Tak z ciekawości, droga Dyrekcjo, czy FHI jest *bardzo* świadoma dużej ilości amerykańskich subaraków w Polsce i w Europie? czy FHI czasem podsyła Wam biuletyny o akcjach serwisowych z US?

Dość trudno jest mi to obiektywnie ocenić. Zasadniczo sam fakt importu aut z US do Polski jest dla FHI ... mało zrozumiały. Trzeba pamiętać tu o nieco innym charakterze obywateli Japonii. " Jak to ? Przecież te auta nie były przewidziane do Europy a - co gorsza - nie mają homologacji !!!".

Nie mogę więc twierdzić, że dostajemy wszystkie informacje. Ale powoli, powoli, jest nieco lepiej...

 

Pozdrowienia

 

-- 19 sty 2012, o 17:04 --

 

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie infomuję, że tytułowa akcja została rozpoczęta.

 

Tutaj : http://www.subaru.pl/akcja/sprawdz_vin2 ... tion=check

 

można zweryfikować, czy Państwa samochód podlega sprawdzeniu.

System obejmuje wszystkie samochody podlegające akcji, sprzedane w Europie.

 

Cała procedura jest naturalnie dla użytkowników samochodów bezpłatna.

Jednocześnie w imieniu Fuji Heavy Industries, SIP oraz własnym chciałbym przeprosić za ew. niedogodności.

 

Równocześnie chciałbym prosić aby powiadamiali Państwo swoich znajomych posiadających samochody Subaru Impreza lub Forester z roczników 2001 - 2007 o prowadzonej akcji, gdyż CEPiK nie udostępnił nam aktualnych danych teleadresowych użytkowników samochdów Subaru Forester i Impreza z wymienionych roczników.

 

Samochody US.

Niestety nie otrzymaliśmy listy samochodów US. Przyczyną jest to, że tam akcja jest prowadzona tylko w niektórych stanach. Sposób jej prowadzenia polega na kontakcie z delaerem, który informuje o ew. konieczności dokonania weryfikacji.

Jeżeli jako użytkownicy samochodów US otrzymaliście Państwo takie pismo od dealera, rónież prosimy o zgłoszenie z cytowanym pismem do jednego z naszych serwisów autoryzowanych.

Wprawdzie nie mamy z FHI potwierdzenie ew. zwrotu kosztów, lecz na wniosek DT zarząd SiP podjął decyzję o ich pokryciu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info ze strony mówi coś innego :

 

Podany VIN nie znajduje się w naszej bazie, co oznacza, że samochód nie jest uprawiony do udziału w kampanii naprawczej w Polsce. Mimo to, może on nadal znajdować się na ogólnoświatowej liście pojazdów objętych kampanią naprawczą – prosimy skontaktować się z dealerem w kraju pierwszej sprzedaży pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Podany VIN nie znajduje się w naszej bazie, co oznacza, że samochód nie jest uprawiony do udziału w kampanii naprawczej w Polsce. Mimo to, może on nadal znajdować się na ogólnoświatowej liście pojazdów objętych kampanią naprawczą – prosimy skontaktować się z dealerem w kraju pierwszej sprzedaży pojazdu.

W Europie ( Polsce ) pojawiały się także Imprezy / Forestery z US, Kanady, blsikiego wschodu i innych.

Szwajcaria podlega pod Europę - jeżeli jest to samochód EU spec ( EU = w tym przypadku Europa, nie Unia Europejska ) i nie znajduje się w bazie - nie podlega akcji.

Być może jest celowym przypomnienie w tym miejscu, że np STI z definicji miały inną konstrukcję wahaczy ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Dyrekcjo, oto lista aut objętych akcją serwisową w US:

WVX34.jpg

 

Źródło: http://www-odi.nhtsa.dot.gov/acms/cs/ja ... CM18130967

 

A teraz pytanie, czy moja Impreza o nr VIN: JF1GD61657G509663 jest objęta przedmiotową akcją serwisową, bo mi się wydaję, że odpowiedź jest twierdząca :?: Czy w takim wypadku mogę zgłosić się do ASO :?: Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
A teraz pytanie, czy moja Impreza o nr VIN: JF1GD61657G509663 jest objęta przedmiotową akcją serwisową, bo mi się wydaję, że odpowiedź jest twierdząca Czy w takim wypadku mogę zgłosić się do ASO Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Akcja US jest bezosrednio uzależniona od stanu, w którym samochód był sprzedany. Tego niestety na razie nie jesteśmy w stanie sprawdzić :|

Prowadzimy koreposndencję z FHI wtej sprawie ( nasze stanowisko : wszystkie auta eksploatowane w Polsce powinny podlegać akcji, jeżeli VIN na taką potrzebe wskazuje ).

W piątek przyjeżdżam do Polski i będę rozmawiał z naszym DT a aktualnym stanie rzeczy.

 

Pozostaje mi poprosic o jeszcze troche cierpliwości.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp. Co do kwestii uzależnienia od Stanu, w którym samochód został sprzedany, wskazuję, iż podział ten zwiazany jest z warunkami atmosferycznymi panujacymi w tych regionach i stosowaniem przez słuzby drogowe np. soli, która jak wiadomo przyspiesza korozję elementów metalowych. Bez znaczenia jest zatem okolicznośc, w jakim miejscu dane Subaru zostało sprzedane. Istotne zagadnienie stanowi, gdzie jest obecnie użytkowane. Z tego też względu uważam, podobnie jak Dyrekcja, że każde auto, które aktualnie jest eksploatowane w PL podlega takiej akcji serwisowej. Pozdrawiam i cierpliwie oczekuje na nowe informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista stanów objętych akcją:

 

Connecticut Maine New Hampshire Vermont

 

Delaware Maryland New Jersey West Virginia

 

District of Columbia Massachusetts New York Wisconsin

 

Illinois Michigan Ohio

 

Indiana Minnesota Pennsylvania

 

Iowa Missouri Rhode Island

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tu viewtopic.php?f=26&t=151006&start=0 nie dostałem odpowiedzi, a zżera mnie ciekawość, więc ponawiam:

 

Czy SIP tym sie zajmie lub ma możliwość sprawdzenia?

...czy nie zawracać sobie "D" skoro wszystko działa jak trzeba?

Chodzi o OBK 3.6R z rynku PłnAmerykańskiego.

 

 

Recall ID # 82513 - STEERING:COLUMN

JUN 24, 2010

Model Affected: 2010 Subaru Outback

Summary:

SUBARU IS RECALLING CERTAIN MODEL YEAR 2010 OUTBACK AND LEGACY PASSENGER VEHICLES MANUFACTURED FROM FEBRUARY 16, 2009 THROUGH APRIL 12, 2010. THE WIRING IN THE STEERING COLUMN ELECTRICAL ROLL CONNECTOR LOCATED BEHIND THE VEHICLE'S STEERING WHEEL MAY DEVELOP STRESS CRACKS AND EVENTUALLY BREAK. IF THIS WERE TO HAPPEN CERTAIN ELECTRICAL COMPONENTS MAY NOT OPERATE AS INTENDED.

Consequences:

POSSIBLE CIRCUITS AFFECTED ARE THE DRIVER'S FRONTAL AIRBAG, PADDLE SHIFTER FUNCTION, CRUISE CONTROL, HORN CONTROL AND RADIO FUNCTIONS INCREASING THE RISK OF A CRASH.

Remedy:

DEALERS WILL CHECK LOT NUMBER OF THE STEERING ROLL CONNECTOR. THE ROLL CONNECTOR WILL BE REPLACED WITH A NEW ONE IF THE LOT NUMBER SHOWED ANY AFFECTED RANGE OF THE FAILURE OCCURRENCE. THIS SERVICE WILL BE PERFORMED FREE OF CHARGE. THE SAFETY RECALL BEGAN ON JULY 7, 2010.

Read more: http://www.motortrend.com/cars/2010/sub ... z1lnDUBtiO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Czy Dyrekcja, ma juz może odpowiedź z FHI

Tak Dla wszystkich numerów VIN objętych akcją mamy O.K.

 

Co do numerów nie objętych akcją ze względu na miejsce sprzedaży samochodu ( = podlegające odpowiedniemu zakresowi numerów, wykluczone ze względu na lokalizację dealera ) podjęliśmy decyzję o przejęciu kosztów przez SIP.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...