Jump to content

Fabryczny bluetooth - problrmy z automatycznym łączeniem

Recommended Posts

Witam!

Może ktoś przerabiał problem parowania fabrycznego radia z Bluetooth (MY 2011 XC). Problem polega na tym, że po sparowaniu z telefonem samsung galaxy S II urządzenia nie łączą się ze sobą automatycznie tzn. za każdym uruchomieniem auta trzeba ręcznie łączyć telefon. Wcześniej z nokią E52 nie było tych problemów - po sparowaniu wszystko działo się automatycznie. W efekcie nie wiem czy to wina telefonu czy radia, czy też może jednego i drugiego.

I jeszcze jedno przy parowaniu zauważyłem, że po sparowaniu jednego z urządzeń nie da się tego zrobić z kolejnym - jak próbuje się to zrobić to przychodzi komunikat, że o ile dobrze pamiętam "memory is full" i pozwala na sparowanie dopiero po wykasowaniu dotychczasowego. Trochę to dziwne bo skoro w menu bluetooth jest opcja wyboru urządzenia do połączenia to chyba powinna być możliwość zapisania więcej niż jednego urządzenia.

pozdrawiam

W STI 2011 tez jest taki sam problem. Jedno urzadzenie i tez nie łączy automatycznie (z iphone4).

W dodatku jak poprzerzucam kilka razy piosenke (tez mozna mp3 sluchac) to zrywa polaczenie i znowu trzeba je odnowic...manualnie.

Dziwne to o tyle, ze w modelu outback 2010 z nawigacja (wersja 3.6) wszystko smigalo, automatycznie sie laczyl. Ale jak sie sluchalo mp3 to... nie mozna bylo rozmawiac przez telefon :P

A w imprezie przynajmniej wycisza mp3 i mozna rozpoczac rozmowe.

Jedno naprawia to drugie popsuja :P

U mnie dziala idealnie polaczenie bluetooth miedzy iphone 4 a nowym radiem (forek my2012 xc). Jesli tylko aparat wejdzie w zasieg od razu go paruje. To samo z muzyka przez bluetooth. Problem nad ktorym sie nie zastanawialem jeszcze to taki, ze gdy sparowane jest bluetooth z telefonem i z audio playerem, to muzyka przez usb, ktorym podpiety jest jednoczesnie iphone juz nie gra w glosnikach. No i ostatni problem to ksiazka telefoniczna - nie umiem wpisac nazwy do numeru telefonu - radio mnie prosi bym nazwe podalcglosowo a nie literkami :)

Witam,

Telefon parujemy nie przez radio tylko przez kierownicę;)

Proszę sparować telefon w następujący sposób:

1. po pierwsze uruchomić radio i wykasować dotychczas sparowany telefon, pamięć musi być pusta. potem radyjko zostawiamy włączone.

2. uruchomić bluetooth w telefonie

3. kliknąć przycisk bluetooth na kierownicy (nie pamiętam czy zakończenia czy rozpoczęcia rozmowy;)) piszę z głowy, a parowałem jakiś czas temu;) ale na bank zadziała.

4. uruchomi się menu - zobaczymy to na ekranie.

5. wtedy dokonujemy parowania urządzenia, telefon włączamy na wyszukiwanie

6. wpisujemy kod

7. działa;)

w ten sposób sparowany telefon będzie zawsze się łączył automatycznie gdy będziemy w aucie (i gdy bluetooth będzie uruchomiony w telefonie)

jeżeli sparujemy telefon przez menu radia to zadziała jednorazowo;)

pozdrawiam!

Ja mam iphone sparowanego bez problemu, wszystko działa.

Ale sorry, jak mam z tego iphona 3GS słuchać muzyki przez radio w subaru :oops: ?

Muzyka via bluetooth z iphone dziala, jesli przelaczyma na kierownicy lub przyciskiem CD/AUX zrodlo na Bluetooth audio. Ale niestety nie ma playlist itp. Dlatego chcac sluchac muzyki z folderami, playlistami itp. to tylko iphone lub ipod via USB. Choc moj iphone jak pierwszego dnia po wyjechaniu z salonu to i poprawnie pracowal jako telefon przez bluetooth i jednoczesnie przez USB jako ipod, tak teraz tylko jako telefon chce wspolpracowac.... Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo, wiec jako ipoda uzywam po prostu ipoda starego od dziecka i wszystko funguje.

Wiec połowiczny sukces.

Kadrowy dzięki za wskazówki, ale u mnie d.pa.

W moim outbacku nic się nie dzieje jak na radiu nacisne aux, podobnie nie mogę wywołać aux naciskajac mode na kierownicy. :cry:

Czy w OBK MY11 jest inaczej?

O ile wiem to w OBKu MY11 bez nawigacji nie ma w BT profilu A2DP i nie da sie sluchac muzyki przez BT. Tylko profil Handsfree i rozmowy telefoniczne przechodza... Tak jest przynajmniej w moim.

DP

• 1 year later...

Witam,

Telefon parujemy nie przez radio tylko przez kierownicę ;)

Proszę sparować telefon w następujący sposób:

1. po pierwsze uruchomić radio i wykasować dotychczas sparowany telefon, pamięć musi być pusta. potem radyjko zostawiamy włączone.

2. uruchomić bluetooth w telefonie

3. kliknąć przycisk bluetooth na kierownicy (nie pamiętam czy zakończenia czy rozpoczęcia rozmowy;)) piszę z głowy, a parowałem jakiś czas temu;) ale na bank zadziała.

4. uruchomi się menu - zobaczymy to na ekranie.

5. wtedy dokonujemy parowania urządzenia, telefon włączamy na wyszukiwanie

6. wpisujemy kod

7. działa;)

w ten sposób sparowany telefon będzie zawsze się łączył automatycznie gdy będziemy w aucie (i gdy bluetooth będzie uruchomiony w telefonie)

jeżeli sparujemy telefon przez menu radia to zadziała jednorazowo;)

pozdrawiam!

Kurde dzięki za info bo już myślałem że coś z tel. lub z radiem robiłem już i inny tel. działał ale tylko z kierownicy łączy się kiedy jest w zasięgu:) no to gitaraa...pozdro:)