Skocz do zawartości

Fabryczny bluetooth - problrmy z automatycznym łączeniem


Zbych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może ktoś przerabiał problem parowania fabrycznego radia z Bluetooth (MY 2011 XC). Problem polega na tym, że po sparowaniu z telefonem samsung galaxy S II urządzenia nie łączą się ze sobą automatycznie tzn. za każdym uruchomieniem auta trzeba ręcznie łączyć telefon. Wcześniej z nokią E52 nie było tych problemów - po sparowaniu wszystko działo się automatycznie. W efekcie nie wiem czy to wina telefonu czy radia, czy też może jednego i drugiego.

I jeszcze jedno przy parowaniu zauważyłem, że po sparowaniu jednego z urządzeń nie da się tego zrobić z kolejnym - jak próbuje się to zrobić to przychodzi komunikat, że o ile dobrze pamiętam "memory is full" i pozwala na sparowanie dopiero po wykasowaniu dotychczasowego. Trochę to dziwne bo skoro w menu bluetooth jest opcja wyboru urządzenia do połączenia to chyba powinna być możliwość zapisania więcej niż jednego urządzenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W STI 2011 tez jest taki sam problem. Jedno urzadzenie i tez nie łączy automatycznie (z iphone4).

W dodatku jak poprzerzucam kilka razy piosenke (tez mozna mp3 sluchac) to zrywa polaczenie i znowu trzeba je odnowic...manualnie.

 

Dziwne to o tyle, ze w modelu outback 2010 z nawigacja (wersja 3.6) wszystko smigalo, automatycznie sie laczyl. Ale jak sie sluchalo mp3 to... nie mozna bylo rozmawiac przez telefon :P

A w imprezie przynajmniej wycisza mp3 i mozna rozpoczac rozmowe.

 

Jedno naprawia to drugie popsuja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala idealnie polaczenie bluetooth miedzy iphone 4 a nowym radiem (forek my2012 xc). Jesli tylko aparat wejdzie w zasieg od razu go paruje. To samo z muzyka przez bluetooth. Problem nad ktorym sie nie zastanawialem jeszcze to taki, ze gdy sparowane jest bluetooth z telefonem i z audio playerem, to muzyka przez usb, ktorym podpiety jest jednoczesnie iphone juz nie gra w glosnikach. No i ostatni problem to ksiazka telefoniczna - nie umiem wpisac nazwy do numeru telefonu - radio mnie prosi bym nazwe podalcglosowo a nie literkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Telefon parujemy nie przez radio tylko przez kierownicę;)

Proszę sparować telefon w następujący sposób:

1. po pierwsze uruchomić radio i wykasować dotychczas sparowany telefon, pamięć musi być pusta. potem radyjko zostawiamy włączone.

2. uruchomić bluetooth w telefonie

3. kliknąć przycisk bluetooth na kierownicy (nie pamiętam czy zakończenia czy rozpoczęcia rozmowy;)) piszę z głowy, a parowałem jakiś czas temu;) ale na bank zadziała.

4. uruchomi się menu - zobaczymy to na ekranie.

5. wtedy dokonujemy parowania urządzenia, telefon włączamy na wyszukiwanie

6. wpisujemy kod

7. działa;)

 

w ten sposób sparowany telefon będzie zawsze się łączył automatycznie gdy będziemy w aucie (i gdy bluetooth będzie uruchomiony w telefonie)

jeżeli sparujemy telefon przez menu radia to zadziała jednorazowo;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka via bluetooth z iphone dziala, jesli przelaczyma na kierownicy lub przyciskiem CD/AUX zrodlo na Bluetooth audio. Ale niestety nie ma playlist itp. Dlatego chcac sluchac muzyki z folderami, playlistami itp. to tylko iphone lub ipod via USB. Choc moj iphone jak pierwszego dnia po wyjechaniu z salonu to i poprawnie pracowal jako telefon przez bluetooth i jednoczesnie przez USB jako ipod, tak teraz tylko jako telefon chce wspolpracowac.... Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo, wiec jako ipoda uzywam po prostu ipoda starego od dziecka i wszystko funguje.

Wiec połowiczny sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Telefon parujemy nie przez radio tylko przez kierownicę ;)

Proszę sparować telefon w następujący sposób:

1. po pierwsze uruchomić radio i wykasować dotychczas sparowany telefon, pamięć musi być pusta. potem radyjko zostawiamy włączone.

2. uruchomić bluetooth w telefonie

3. kliknąć przycisk bluetooth na kierownicy (nie pamiętam czy zakończenia czy rozpoczęcia rozmowy;)) piszę z głowy, a parowałem jakiś czas temu;) ale na bank zadziała.

4. uruchomi się menu - zobaczymy to na ekranie.

5. wtedy dokonujemy parowania urządzenia, telefon włączamy na wyszukiwanie

6. wpisujemy kod

7. działa;)

 

w ten sposób sparowany telefon będzie zawsze się łączył automatycznie gdy będziemy w aucie (i gdy bluetooth będzie uruchomiony w telefonie)

jeżeli sparujemy telefon przez menu radia to zadziała jednorazowo;)

pozdrawiam!

 

Kurde dzięki za info bo już myślałem że coś z tel. lub z radiem robiłem już i inny tel. działał ale tylko z kierownicy łączy się kiedy jest w zasięgu:) no to gitaraa...pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...