Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

...a ja tak sobie myślę (oczywiście mogę się mylić, nie twierdzę, że mam monopol na rację) że gdyby inna wielkość lub odsadzenie felgi była lepsza dla tego samochodu, to by takie założyli w fabryce. Zarówno letnie jak i zimowe mam w ori rozmiarze - na początku też mi się nie podobało, że są takie trochę schowane w nadkolach i założyłem OZ-y z mniejszym ET. Wyglądało fajnie, poszły znacząco na zewnątrz i wygląd był bardzo bojowy - co z tego, skoro prowadzenie auta pogorszyło się momentalnie, stał się nerwowy, uciekał, myszkował po drodze... Szybciuteńko założyłem z powrotem ori i przestałem kombinować.

 

pees: tylko tego kompresora Sebastianowi zazdroszczę szalenie... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, przemekka napisał:

Dzięki temu temperatura oleju jest w granicach 90 st.

 

Przy każdej prędkości i temp. otoczenia? U mnie przy prędkościach 13-140 i temp. otoczenia 10-15'C jest około 90-95"C. Max jaką udało mi się uzyskać podczas letnich upałów to 111"C przy 180-200 km/h. Jak mierzysz temp. oleju?

Chłodnica oleju oem z Forestera?

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemekka napisał:

Nie miałem nigdy więcej niż 93-95st (wg OBD i Torque), nawet na Kielcach. 

Chłodnica Mishimoto dedykowana do BRZ. 

 

20170429_141521.thumb.jpg.753e13a716384de96b11d72736a9ab94.jpg

 

 

Fajna ta chłodniczka. U mnie trzecia już chyba nie wejdzie, ew. sandwich z forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Subaru and Toyota to Recall More Than 400,000 Vehicles Globally

Toyota said its vehicles account for around 80,000 of the total, including some 25,000 Scion FR-S sports cars sold in the U.S.

The recall includes 80,000 Toyota-branded sports cars built by Subaru in 2012 and 2013, among them 25,000 sold in the U.S. as the Scion FR-S, here posing beside Toyota executive Doug Murtha at the 2013 New York car show. PHOTO: JIN LEE/BLOOMBERG NEWS

By 

Sean McLain

Updated Nov. 1, 2018 5:35 a.m. ET

TOKYO— Subaru Corp. is picking up a hefty tab to recall over 400,000 vehicles globally to repair a faulty engine part that could cause stalling.

The recall affects its popular Forester sport-utility vehicle and Impreza compact, as well as the BRZ sports car. It also affects the Subaru-made Toyota 86 sports car, which was sold in the U.S. as the Scion FR-S during the period covered by the recall. All the cars were made in 2012 and 2013.

Last week, Subaru cut expectations for April-September, the first half of the Japanese financial year. The company now expects an operating profit of ¥61 billion ($540 million), a reduction of ¥49 billion from its prior projection, mostly to cover recall-related costs. The company said it would outline the impact of the recall for the full year when it announces second-quarter earnings Monday.

Subaru said valve springs in the recalled cars could fracture and cause the engine to stall, risking an accident. These springs keep engine valves closed when the fuel is being combusted. Failure can cause severe engine damage.

The repairs are likely to be costly. Subaru believes the work will take more than 12 hours.

Toyota said its vehicles account for around 80,000 of the total. In the U.S., Toyota is recalling around 25,000 Scion FR-S models manufactured between March 2012 and July 2013. The company said it would contact affected U.S. owners by mail starting in December.

The recalled Subaru vehicles were made between January 2012 and September 2013. Subaru said 101,000 of the recalled vehicles were sold in Japan. A company spokesman declined to say how many were being recalled in the U.S. Subaru sold nearly 270,000 of the three affected models in the U.S. during the period covered by the recall.

Last week’s earnings disclosure, made after markets had closed in Japan, caught investors by surprise. The next day Subaru’s share price dropped nearly 7%.

On the day of the announcement, Tokyo-based auto analyst Takaki Nakanishi criticized Subaru for the lack of detail, saying in a client note that it “raises questions about the quality of its investor relations.” At the time he wrote that he anticipated a recall of between 1 million and 2 million vehicles, a number echoed in some Japanese press reports.

A Subaru spokesman said it had been unable to provide more detail in its initial disclosure because it hadn’t yet made the required filings with regulators.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może namiar na zakup gumowych dywaników? Wynegocjowałem je co prawda przy zakupie auta, jednak po kilku miesiącach obietnic otrzymałem informację, że jednak są niedostępne i dostanę ekwiwalent przy usłudze serwisowej. Szkoda tylko, że mam inne ASO 3 km od domu a nie 100 km. Pozdrawiam Subaru Koper @Andrzej Koper.

Wracając do tematu, polecane były w tym wątku z oslonysilnika.pl, jednak tam nie mają. Na weathertecheurope.com są tylko na 1 rząd, a jeżdżę z dzieciakami, potrzebuję więc również na tył.

Pomijam oczywiście wszystkie wynalazki w okolicy 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Than_Junior napisał:

Nie rozumiem, co w tym smiesznego? Przeciez jego niemiecki Freund ma absolutna racje! :huh:

 

 

:D:D:D:D:D:D

 

:P

 

41nuCJrKttL._SL500_AC_SS350_.jpg

 

 

 

 

Widzieliście to?  :unsure:

 

 

 

With a new Toyota Supra sports car headed to dealerships next year, there may not be enough room on the showroom floor for the underperforming Toyota 86.

 

 

https://www.forbes.com/sites/jimgorzelany/2018/11/07/heres-which-cars-toyota-is-most-likely-to-drop-from-its-lineup/?fbclid=IwAR3U64J2LjwDVIEpDlKdr8P7z28NtLjdSEygd_BqvnLBZq6cB-egaf4VpoE#789c392b542b

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

No cóż, zacytuję kawał holenderski na ten temat:

Jaka jest najkrótsza książka świata ?

100 lat humoru niemieckiego.

 

No ale bez prawa jazdy rzeczywiście nie można jeździć ( po drogach publicznych ) :czerwona:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:

With a new Toyota Supra sports car headed to dealerships next year, there may not be enough room on the showroom floor for the underperforming Toyota 86.

 

:OO:

 

 

11 godzin temu, Than_Junior napisał:

jak to gdzie? W kraju kwitnacego sznycla :P Stad moja przesadna troska o przestrzeganie regul i przepisow, ja ja ;)

 

Był u mnie ostatnio kolega gt86 ze świeżo założonym Cosworthem na niemieckich blachach. Pewnie będzie musiał przerejestrować się do Azji.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...