Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.03.2017 o 15:30, NikkoMichal napisał:

 

Z tego co ja słyszałem BRZ MY2017 ma być dostępny późną wiosną. Jeśli nigdy nie jeździłeś może warto przejść się do Toyoty, by obejrzeć GT86, te już są dostępne chyba do jazdy testowej.

To prawda, jeden BRZ '17 jeździ już w Szczecinie :) 
Mimo poprawy zestawu grająco/"multimedialnego" StarLink w stosunku do poprzednich roczników nadal jest mocno podstawowy. Nie ma AHA, Pandory, Mirror linka ani nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacekbrrrrz napisał:


Mimo poprawy zestawu grająco/"multimedialnego" StarLink w stosunku do poprzednich roczników nadal jest mocno podstawowy. Nie ma AHA, Pandory, Mirror linka ani nawigacji.

 

Bo to jest auto do jeżdżenia i czerpania radości z prowadzenia, a nie centrum multimedialno-rozrywkowe. :facepalm:

Zaraz zaczną się narzekania, że jest źle wyciszony i powyżej 100 km/h trzeba podkręcić głośność. ;)

 

Dla mnie zmiana na plus to nowe zegary z wyświetlaczem wielofunkcyjnym. Ciekaw też jestem czy będzie miał krótsze przełożenie główne, jak w wersji amerykańskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemekka napisał:

 

Bo to jest auto do jeżdżenia i czerpania radości z prowadzenia, a nie centrum multimedialno-rozrywkowe. :facepalm:

Zaraz zaczną się narzekania, że jest źle wyciszony i powyżej 100 km/h trzeba podkręcić głośność. ;)

 

Dla mnie zmiana na plus to nowe zegary z wyświetlaczem wielofunkcyjnym. Ciekaw też jestem czy będzie miał krótsze przełożenie główne, jak w wersji amerykańskiej. 

Napisałem o MM, bo w specyfikacji na stronie SIP nie ma tak naprawdę żadnych konkretnych informacji o tym modelu - chodziło mi chociaż o Mirror Link do nawigacji.
Od dealera też niewiele można się dowiedzieć. Jak zamawiałem w grudniu, to nawet specyfikacji nie było.
W stosunku do wersji amerykańskiej na pewno nie ma aluminiowego kolektora ssącego, przełożenia są krótkie - nie wiem czy krótsze bo poprzednim nie jeździłem, ale możesz sobie porównać jak masz z czym. Przy 4000 obrotów na 6 jest 151 km/h.

Edytowane przez Jacekbrrrrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 10:47, Jacekbrrrrz napisał:

Przy 4000 obrotów na 6 jest 151 km/h.

Wychodzi na to, że jest 4.1. Czyli takie jak w poprzednich wersjach.

 

Olać radio: to zielone styknie do słuchania radia, a tego droższego nie warto brać. Lepiej sobie kupić coś innego, wielofunkcyjnego na np. androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppmarian napisał:

Pany krótkie pytanie. Czy us poza standardem (liczniki radio światła) różni sie czymś więcej od eu?

wysłane z tel.
 

 

Mam w domu rozpiskę na wszystkie rynki w pdf. Jak wrócę z robo to sprawdzę. Japan, Austrailia, usa, Europa - różnice są prawie na każdy rynku.

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już.

To co napisze dotyczy modeli 2017.

 

Przede wszystkim na rynkach:Ameryka Północna, Japonia, Chiny, Australia występuje tzw. Limited Edition"

- kolor żółty "Charlesite Yellow"

- czarne alufelgi

- czarne lusterka zewnętrzne

- zawieszenie Sachs

- hamulce Brembo

- czarne litery Subaru i BRZ

- siedzenia czarno żółte

- obszycia z żółtej nitki

- żółte uchwyty drzwiowe

 

Na rynku Japońskim występuje wersja tS (tuned by sti). Zmian jest dużo, nie będę ich to opisywał. Dla chętnych link:

http://www.carguide.ph/2013/08/subaru-launches-brz-ts-for-japan-market.html

 

Wersje standartowe na Europę vs (USA)

- wersja eu jest dłuższa 4240 (4235)

- prześwit eu MT 120 (125)

- break over angle (?) 14.3 stopni (13.1)

- coefficient of drag 0.28 (0.27)

- masa gotowego do jazdy 1241 (1263 kg)

- moc 147KW/7000 (152/7000)

- moment 205/6400-6600 (212/6400-6800)

-vmax 226 (216)

- przyspieszenie 0-100 km/h 7,6 (7,4)

- 0-400 m 15.5sek (15.2)

 

Wersje auropejskie nie mają zmodyfikowanego kolektora dolotowego. Dalej jest czarny, a nie czerwony. Gdyby coś konkretnego jeszcze miałbym opisać to proszę pytać. Jest tego 120 stron.

Tyle z grubsza. 

 

Seb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...