Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Midgardsorm napisał:

Teraz zgrzeszę ale dlaczego zarówno nowe jak i używane jest droższe od Gt86 ... ? 

 

Bo lepsze, ładniejsze, produkowane w mniejszych ilościach, szybsze [bo lżejsze (słabiej wyposażone :D), + 5 KM za WRB, twardszy zawias].

 

Poza tym jak to się mówi " bez gwiazdy nie ma jazdy" , a tu masz całe stado...

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Midgardsorm napisał:

:P

liczylem na bardziej praktyczne info 

ile pali przy normalnej jedzie 

jak z parkowaniem ? Widocznością z kabiny ?

czlowiek na starość się rozleniwia ...

 

Przez pierwszy rok normalnie jeżdżąc spalanie w mieście miałem z ~8.5l, teraz już nieco szybciej i średnią chyba mam 9.5. W trasie można zejść do 6coś.

Parkowanie jest uciążliwe - głównie przez wysokie krawężniki. Obcieranie przodu przy wjazdach/zjazdach to normalka, zwykle wtedy oczywiście są jacyś gapie, którzy podziwiają jak niszczysz takie piękne auto. :P

Co do długich drzwi - nawet bym o tym nie wspomniał gdyby inni nie napisali, mi w ogóle nie przeszkadzają. Wyjeżdżanie tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego za to nie jest zbyt przyjemne, jeśli jesteś z boku obstawiony, w zasadzie musisz nieco wyjechać w ciemno.

 

4 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Zatrzymując się na światłach widać w lusterku wyciągnięte szyje do przodu u tych stojących za mną i z ruchu ust można wyczytać: B…..R…. Z…. :D

 

 

Ileż razy to widziałem. :biglol:

 

1 godzinę temu, chojny napisał:

Jest 4 osobowa? :huh:

 

 

Bo BRZ jest :rolleyes:

 

Ładnie to brzmi, ale jest 3 osobowy. :P

Za kierowcą nikogo się nie posadzi jeśli się go szanuje (i siebie :D) a brak pamięci ustawienia fotela to za dużo zachodu żeby tam dziecko wsadzać i wyjmować (tak sądze, bo na razie mnie nie dotyczy). W każdym razie u mnie jest tak jakby tego miejsca nie było. :P

Edytowane przez piotrr_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Midgardsorm napisał:

:yahoo:

widzę już podstawową różnicę .....

toyota to toyota

 

 

 

 

 

subaru to religia ;)

 

No i w Toyocie bije, a właściwie boksuje, serce Subaru. Toyota jest produkowana w zakładach Subaru. Więc dlaczego brać ... podróbkę skoro jest oryginał?;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chojny napisał:

 

Pamiętasz jak na Barbórce jeździliśmy?

 

Pewnie. Co prawda dryblasa siedziały z tyłu, a mikrusy z przodu. Stąd było trochę miejsca dla nóg na tylnych siedzeniach. Ale Wawę zjechaliśmy ze spokojem w cztery osoby na pokładzie. Lans jak cholera :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaca68 napisał:

Minusy: wcześniej wspomniane długie drzwi, więc czasami trzeba poszukać szerszej luki na parkingu.

W skrajnych sytuacjach odsuwam szybę, pomaga. :)

 

Dla mnie traumatyczne są właśnie krawężniki. Przed wyjazdem w nieznane miejsce sprawdzam na streetview jak wygląda sytuacja - czy mogę zaparkować w pobliżu, czy trzeba będzie iść 1.5km. :D

Co do spalania, to przerobiłem kilka wolnossących Subaru i to jest najbardziej ekonomiczne z nich wszystkich... i w ogóle jak 2.0l wg mnie pali mało. Jeżdzę normalnie, średnie spalanie po ~27000km to 8.8l/100km - w drodze do pracy mam i drogę krajową, i teren zabudowany, i obwodnicę i ekspresówkę.

 

@Midgardsorm przed zakupem wybierz się na jazdę próbną, najlepiej w deszczu, na pewno się nie zawiedziesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, citan napisał:

przed zakupem wybierz się na jazdę próbną, najlepiej w deszczu, na pewno się nie zawiedziesz. :)

 

Tylko gdzie? Jest gdzieś demo mod 2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rutek111 napisał:

 

Tylko gdzie? Jest gdzieś demo mod 2017?

 

Z tego co ja słyszałem BRZ MY2017 ma być dostępny późną wiosną. Jeśli nigdy nie jeździłeś może warto przejść się do Toyoty, by obejrzeć GT86, te już są dostępne chyba do jazdy testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter jazdy probnej jest taki ze nie odczujesz roznicy miedzy My16 a My17. Jak bedziesz czekal na test brz17 to nie kupisz w tym roku auta. Ja tak mialem. Brz stale nie bylo a gt86 rozbite i jeszcze nie wystawione jako ,,demowki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówcie się z kimś kto ma BRZeta.  Myślę, że jakiś forumowicz pokaże auto i po weryfikacji czy nie ma od czynienia z ... furiatem da się rypnąć kawałek. Tofaktycznie  nie musi być MY17 czy 16. Różnice są niezauważalne dla osoby, która nigdy nie jeździła takim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15 March 2017 o 13:09, Midgardsorm napisał:

Jestem zdecydowany :wub:  

Teraz zgrzeszę ale dlaczego zarówno nowe jak i używane jest droższe od Gt86 ... ? 

Bo to Subaru, a nie Toyoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 17:21, Izotom napisał:

Umówcie się z kimś kto ma BRZeta.  Myślę, że jakiś forumowicz pokaże auto i po weryfikacji czy nie ma od czynienia z ... furiatem da się rypnąć kawałek. Tofaktycznie  nie musi być MY17 czy 16. Różnice są niezauważalne dla osoby, która nigdy nie jeździła takim autem.

 

Tak też chcę zrobić.  Może ktoś poświęciłby mi chwilkę w okolicach lub w Poznaniu (i mojej żonie bo to ona będzie jeździć do pracy więc ma prawie tak decydujący głos jak ja ....a może bardziej)?  Podobno są zamówione pierwsze brz-ty 17' na czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...