Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

O, a ja myślałem, że czerwone auta są najszybsze ;)

  pytałeś o wybór pomiędzy niebieskim i białym ;)

 

akurat w przypadku Subaru chyba jednak niebieskie są najszybsze, wiesz tradycja taka, że jak masz niebieskie Subaru, to oni (tak, ci tajemniczy oni)jeżeli ktoś Ci Twoje Subaru zwędzi, to zwracają Ci samolot, no i furę też - taka stara tradycja, jeszcze z początków motoryzacji ;)

 

ps. a co tam, weekend mamy, jutro muszę odwiedzić teściową, to sobie chociaż tutaj ulżyłem :D

Edytowane przez mahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sniegi mialem w zeszlym roku BRZem i jednak trzeba mocno uwazac... VDC dobrze sie spisuje, ale to nie to samo co S-AWD :)

A tymczasem mi sie zbliza przeglad 45.000! W sumie jak na dwuletnie auto, chyba niewielki przebieg - do tej pory zawsze bylo pytanie co padnie pierwsze: 3 lata czy 100.000km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Nie przejmuj się wyrazem swojej twarzy, z tym durnym uśmieszkiem szczęśliwości, jaki będzie gościć na Twojej twarzy podczas jazdy BRZetem    
 

 

 

No "zaciesz" u Ciebie jest od czasu odbioru BRZta cały czas  :D

 

DSC_2526.JPG

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I czemu ona taka zadowolona ?!
 

 

Jak to czemu? BRZ-tem jechała. ;)

 

A minie Tomka to już się wcale nie dziwię. Też bym taką miał. :thumbup:  I to żaden powód do wstydu.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ewentualnie gun metal też jest ładny:
 

 

Zdecydowanie! Ale raczej do bialego samochodu. Mialem tak w Sniezce :) Do mojego szarego to by bylo za duzo ... szarosci...

 

 

Najpiekniejszy dla mnie model felg to Volki TE37:

 

928549_781277328572809_349748645_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Sebastian32, mam fiola na punkcie max szescrioramiennych felg do BRZ Fakt, ze ranty w tych Volkach sa troche duze. Sa tez warianty z mniejszym rantem

 

Te felgi z szerokim rantem bardzo mi się podobają. Gdybym je wcześniej widział, to na pewno kupiłbym. Może sprawię sobie takie 16'' :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będzie "white lady" :) . Zdecyduje już ostatecznie w sklepie. Na szczęście w jednym z okolicznych sklepów jest biały i niebieski, więc można postawić obok siebie. Wolałbym już MY16 z produkcji i rocznika i poczekać do późnej wiosny. Nie potrzebuje auta do garażu na zimę. Najwyżej poczekam do późnej wiosny, a w międzyczasie przypłyną jakieś graty z jp.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a w międzyczasie przypłyną jakieś graty z jp.

 

Pamietaj o tych "gratach", zeby wczesniej sprawdzic i/lub ewentualnie uzgodnic z ASO, ktore z nich powoduja utrate gwarancji lub homologacji... Ostatnio pewien jegomosc sprowadzil komplet zawieszenia i hamulcow STI, ale ASO z w/w powodow musialo odmowic zainstalowania :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Than_Junior

 

Pamietaj o tych "gratach", zeby wczesniej sprawdzic i/lub ewentualnie uzgodnic z ASO, ktore z nich powoduja utrate gwarancji lub homologacji... Ostatnio pewien jegomosc sprowadzil komplet zawieszenia i hamulcow STI, ale ASO z w/w powodow musialo odmowic zainstalowania  

 

Właśnie miałem o to pytać nawet dyrekcje. Czy oryginalne akcesoria służące do modyfikacji "mechanicznej" mogą być zaakceptowane przez sip jeżeli zamontowane w aso. Swoją drogą SIP powinien uzupełnić asortyment akcesoriów o gadżety firmowane przez STi jak np. mercedes z AMG czy akcesoria MSport w BMW. Tym bardziej że wystepują one w oficjalnych ulotkach/katalogach subaru.

 

Mam nadzieje , że chociaż za "STI fender garnish" czy "sti badge" itp. nikt się nie obrazi.

 

 Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym bardziej że wystepują one w oficjalnych ulotkach/katalogach subaru.

 

Ale w jakich katalogach? Polskich? Oczywiscie drobne akcesoria, ktore sa tam wymienione, nie maja znaczenia. Podobnie sie bedzie miala rzecz z elementami, ktore sobie sprowadzisz, ale ktore nie wymagaja homologacji (ja mam np. nakladke na spojler STI oraz rozporke kielichow STI). Ale wszystko co ma zwiazek z ruchem pojazdu badz z mocna zmiana jego obrysu - uklad jezdny, uklad kierowniczy, uklad hamulcowy, uklad napedowy, wielkie spojlery, poszerzenia blotnikow etc. - jesli nie ma homologacji europejskiej, to nie moze zostac zamontowane do samochodu poruszajacego sie po naszych drogach. 

 

 

 

Swoją drogą SIP powinien uzupełnić asortyment akcesoriów o gadżety firmowane przez STi jak np. mercedes z AMG czy akcesoria MSport w BMW.

 

SIP sobie moze chciec, ale homologacja czesci to jest skomplikowany i przede wszystkim drogi proces. Dopoki centrala japonska sie nie zdecyduje na oferowanie czesci STI poza krajem kwitnacej wisni, to nic importer sam nie da rady zrobic. Tym bardziej, ze mowimy tu o sladowych ilosciach, ktore by sie sprzedawaly. W Niemczech jest o tyle latwiej, ze mozna zrobic "Einzelabnahme" czyli homologacje jednostkowa. Wtedy rzeczoznawca z TÜV moze wystawic odpowiedni certyfikat dotyczacy jednego konkretnego egzemplarza i w ten sposob zalegalizowac zmiany w nim poczynione.

 

 

 

Mam nadzieje , że chociaż za "STI fender garnish" czy "sti badge" itp. nikt się nie obrazi.
 

 

Obraze sie co najwyzej ja, z zazdrosci :mrgreen: Ale na serio: nie chce sie wypowiadac za SIP, Ale podejrzewam, ze o ile oczywiscie na przyklad takiego ukladu hamulcowego STI nie zamontuje, to w razie awarii dajmy na to silnika, nie bedzie wybrzydzal, jesli i tak to bedziesz mial zamontowane. Po pierwsze dlatego, ze hamulce nie maja wiele do czynienia z jednostka napedowa, a po drugie wlasnie dlatego ze jest to badz co badz ten sam producent :)

 

Inna sprawa, ze ASO oczywiscie mogloby sie zastanowic nad tym czy na specjalne zyczenie klienta nie zamontowac jednak niehomologowanych czesci, pod warunkiem, ze klient podpisze klauzule, ze jest swiadom konsekwencji i ze bedzie uzywal tych czesci wylacznie do sportu... ale nie wiem jak to wyglada z prawnego punktu widzenia  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...