Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 I czy mógłby ktoś podać wymiary bagażnika BRZ (długość, szerkość)
 

Przewiń trochę i będzie http://www.cars101.com/subaru/brz/brz2015.html w calach, ale zawsze coś. :)

 

Z wymiarami przestrzeni bagażowej to jest tak:

Najwyższa rzecz jaka wejdzie do bagażnika nie może mieć więcej jak 40 cm, a szerokość nie może przekraczać 65 cm.

Szerokość bagaznika w miejscu nadkoli to 110 cm, a długość do oparć tylnych siedzeń to 80 cm.

Po złożeniu oparć robi się 135 cm i 34 cm wysokości w najniższym miejscu.

Zostają jeszcze wnęki za tylnym zderzakiem i przed nadkolami oraz dość sporo miejsca pod podłogą bagażnika: tam gdzie jest miejsce na zapasówkę.

Najwyższy przedmiot jaki można wrzucić do bagażnika to: wysokość 15 cm, długość 120 cm i szerokość 100 cm lub dwa pakunki 30 cm x 120 cm x 50 cm i jeszcze jakieś drobiazgi. Z podniesionymi oparciami wejdą dwie torby miękkie torby 40x50x80 i jakieś drobiazgi.

 

 

 

Czy ktoś reflektowałby 25.05?
Walcz, mi pasuje  ;)  

 

No niestety prośbą nie dało się bo reszta terminów zarezerwowana więc gwałtem nawet nie próbowałem. Wbijam się na 18.05.

A propos bagażnika, widziałem w Ikei torbę Upptacka: szeroka na 37 cm, wysoka na 34 cm i długa na 74 cm. Pojemność 74l. Takie dwie idealnie pasują do bagażnika BRZeta. Cena 259 zł brutto za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 I czy mógłby ktoś podać wymiary bagażnika BRZ (długość, szerkość)
 

Przewiń trochę i będzie http://www.cars101.com/subaru/brz/brz2015.html w calach, ale zawsze coś. :)

 

Z wymiarami przestrzeni bagażowej to jest tak:

Najwyższa rzecz jaka wejdzie do bagażnika nie może mieć więcej jak 40 cm, a szerokość nie może przekraczać 65 cm.

Szerokość bagaznika w miejscu nadkoli to 110 cm, a długość do oparć tylnych siedzeń to 80 cm.

Po złożeniu oparć robi się 135 cm i 34 cm wysokości w najniższym miejscu.

Zostają jeszcze wnęki za tylnym zderzakiem i przed nadkolami oraz dość sporo miejsca pod podłogą bagażnika: tam gdzie jest miejsce na zapasówkę.

Najwyższy przedmiot jaki można wrzucić do bagażnika to: wysokość 15 cm, długość 120 cm i szerokość 100 cm lub dwa pakunki 30 cm x 120 cm x 50 cm i jeszcze jakieś drobiazgi. Z podniesionymi oparciami wejdą dwie torby miękkie torby 40x50x80 i jakieś drobiazgi.

 

 

 

Czy ktoś reflektowałby 25.05?
Walcz, mi pasuje  ;)  

 

No niestety prośbą nie dało się bo reszta terminów zarezerwowana więc gwałtem nawet nie próbowałem. Wbijam się na 18.05.

A propos bagażnika, widziałem w Ikei torbę Upptacka: szeroka na 37 cm, wysoka na 34 cm i długa na 74 cm. Pojemność 74l. Takie dwie idealnie pasują do bagażnika BRZeta. Cena 259 zł brutto za sztukę.

 

Dzięki wielkie za podanie dokładnych wymiarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia, bez konkretnych rozmiarów, mieszczą sie:

 

Duża walizka podróżna, mała torba podręczna, duża torba na kite'a z akcesoriami, deska kitesurfingowa oraz siatka z duperelami (jedzenie na podróż).

 

Na urlop dla dwóch osób w zupełności wystarczy :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia, bez konkretnych rozmiarów, mieszczą sie:

 

Duża walizka podróżna, mała torba podręczna, duża torba na kite'a z akcesoriami, deska kitesurfingowa oraz siatka z duperelami (jedzenie na podróż).

 

Na urlop dla dwóch osób w zupełności wystarczy :)

Dołączam do tego zacnego grona i..

Potwierdzam dwie osoby na narty w marcu, kwietniu z własnymi nartami spokojnie dojadą zaznając przy tym na górskich ścieżkach wiele frajdy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za dwa tygodnie będzie biała używka bezwypadkowa na otomoto

 

 

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,subaru-uderzylo-w-slup-trakcyjny-i-zablokowalo-tramwaje,161115.html

 

być może niebieski metalik także  ;)

Pewnie tak.

 

Jak to mowi klasyk: bo jizdzic cza umic.

 

Jakas plaga.

 

 

http://otomoto.pl/oferta/subaru-brz-2-0i-sport-navi-kamera-okazja-fv23-ID4pblmZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś BRZ do BMW 3?

 

Dwa lata temu przesiadlem sie z BMW e93 325i na BRZta. Zasadnicza roiznica byla taka ze BMW budzilo sie zo zycia powyzej 160 km/h. Przy nizszych predkosciach, to auto jest po prostu 'stabilne'. Duzy margines przyczepnosci oraz waga powoduja ze przez wiekszosc czasu, masz wrazenie ze jedziesz limuzyna.

 

Z drugiej jednak strony beemka nadaje sie na auto rodzinne, BRZ absolutnie nie.

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Za dwa tygodnie będzie biała używka bezwypadkowa na otomoto

 

 

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,subaru-uderzylo-w-slup-trakcyjny-i-zablokowalo-tramwaje,161115.html

 

być może niebieski metalik także  ;)

Pewnie tak.

 

Jak to mowi klasyk: bo jizdzic cza umic.

 

Jakas plaga.

 

 

http://otomoto.pl/oferta/subaru-brz-2-0i-sport-navi-kamera-okazja-fv23-ID4pblmZ.html

 

 

kupili w piątek a w sobotę już na otomoto :D

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc "en face" widać, że prawy kielich amortyzatora jest podniesiony, załamana/zgięta belka fabrycznej rozpórki amortyzatorów

 

jakoś strasznie rozbity to on nie jest, gdybym szukał auta "do zabawy" to jest to temat do przemyślenia bo wtedy tak czy inaczej będzie miał kolejne przygody

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia, bez konkretnych rozmiarów, mieszczą sie:

 

Duża walizka podróżna, mała torba podręczna, duża torba na kite'a z akcesoriami, deska kitesurfingowa oraz siatka z duperelami (jedzenie na podróż).

 

Na urlop dla dwóch osób w zupełności wystarczy :)

Właśnie o to mi chodziło czy zmieści się quiver :)

 

 

A porównywał ktoś BRZ do BMW 3?

 

Dwa lata temu przesiadlem sie z BMW e93 325i na BRZta. Zasadnicza roiznica byla taka ze BMW budzilo sie zo zycia powyzej 160 km/h. Przy nizszych predkosciach, to auto jest po prostu 'stabilne'. Duzy margines przyczepnosci oraz waga powoduja ze przez wiekszosc czasu, masz wrazenie ze jedziesz limuzyna.

 

Z drugiej jednak strony beemka nadaje sie na auto rodzinne, BRZ absolutnie nie.

 

 

 No właśnie będzie to daily car i zazwyczaj trasy do 200 km a kilka razy do roku może jakieś dłuższe trasy :) Czy mówiąc, że jest bmw jest stabilne masz na myśli to, że mogę jechać brz np na autostradzie i dupa będzie latać ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GiffK, strone wczesniej pisalem o tym zadziwiajacym efekcie, ze o ile BRZ jest dosc dziki przy niskich predkosciach, o tyle przy wysokich jest niesamowicie stabilny :)

 

Przy okazji: po wyjeciu wykladziny bagazinka mozna bez problemu przewiezc komplet kol (dwa wchodza jedno na drugie do wneki na kolo).

Moze by tak zrobic update listy wlascicieli ZC6 na forum? ;)

- Primi
- super_bolek

- sewa
- TJ
- Izotom

- kamilgt
- piotrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie będzie to daily car i zazwyczaj trasy do 200 km a kilka razy do roku może jakieś dłuższe trasy :) Czy mówiąc, że jest bmw jest stabilne masz na myśli to, że mogę jechać brz np na autostradzie i dupa będzie latać ? :D

 

 

Nie bedzie latac; chodzi mi o to ze BMW trzeba rozpedzic aby auto stalo sie 'interaktywne'. O ile BRZtem mozesz 'pozarzucac' w drodze z pracy do domu, w BMW granica zabawy znajduje sie w duzo wyzszym zakresie predkosci. Rowniez pozycja za kierownica jest duzo bardziej sportowa w BRZ.

 

Co do autostrady to potwierdzam opinie TJ: BRZ jedzie jak przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc "en face" widać, że prawy kielich amortyzatora jest podniesiony, załamana/zgięta belka fabrycznej rozpórki amortyzatorów

 

jakoś strasznie rozbity to on nie jest

 

 

tak tylko wygląda na zdjęciach.

Nie wiem co z silnikiem/rozrządem, ale na dole widać, że dwie pompy przynajmniej, ściana grodziowa rozwalona, lewarek połamał tunel środkowy, do wymiany wybierak, podpora skrzyni, wał, tylny most, lewa podłużnica, prawa do naprawy, tył stoi krzywo, tam nie ma podłogi... trzeba cały przód kupić - zderzak, belka, dwie osłony pod silnik, wzmocnienie, chłodnice, dzienne ledy, halogeny, wiązki od ledów i halogenów, milion plastików, lewa lampa, prawa ma połamane uchwyty, ślizgi, maskę, wygłuszenie maski, listwę na górę zderzaka,  błotniki trochę pogięte, wydech, kolektor, cała masa rzeczy...  Gdyby naprawa się opłacała to by nie wystawiali chwilę po kupnie ;)

 

 

"wpadl w poslizg" 

 

Raczej: "wrzucil auto w poslizg i nie potrafil wyprowadzic" :P

 

niestety nie..

@@GiffK, strone wczesniej pisalem o tym zadziwiajacym efekcie, ze o ile BRZ jest dosc dziki przy niskich predkosciach, o tyle przy wysokich jest niesamowicie stabilny :)

 

Przy okazji: po wyjeciu wykladziny bagazinka mozna bez problemu przewiezc komplet kol (dwa wchodza jedno na drugie do wneki na kolo).

 

Moze by tak zrobic update listy wlascicieli ZC6 na forum? ;)

 

- Primi

- super_bolek

- sewa

- TJ

- Izotom

- piotrr

 

ja sprzedałem wszystkie BRZ, więc odpadam :P

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji: po wyjeciu wykladziny bagazinka mozna bez problemu przewiezc komplet kol (dwa wchodza jedno na drugie do wneki na kolo).
No właśnie w testach często pada stwierdzenie 2+4, ale ja mam problem z włożeniem kół na płasko do bagażnika (złożone oparcie) i to przy mniejszej średnicy koła 205/55/16  :unsure: 

Trzeba kombinować, żeby tak upchnąć 4 koła, ale Twój pomysł przetestuję może to i dobra opcja  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj  320d coupe lekko pomodzoną na ~240km 510Nm i jestem pozytywnie zaskoczony, tył uciekał już na 2 biegu przy małych prędkościach  :) teraz tylko muszę ogarnąć jakiegoś BRZ/GT 86 żeby usiąść i po oglądać :) Może ktoś ma w Krk i chciałby się pochwalić swoim cudem ? :D

Edytowane przez GiffK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj 320d coupe lekko pomodzoną na ~240km 510Nm i jestem pozytywnie zaskoczony, tył uciekał już na 2 biegu przy małych prędkościach :) teraz tylko muszę ogarnąć jakiegoś BRZ/GT 86 żeby usiąść i po oglądać :) Może ktoś ma w Krk i chciałby się pochwalić swoim cudem ? :D

No to wybor nie bedzie latwy: dwa rozne swiaty motoryzacyjne. Na pewno w BRZecie tyl ucieka przy mniejszych...pieniadzach i bez modow ;)

 

W kazdym badz razie zycze przyjemnosci przy wyborze:)

Edytowane przez Izotom
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeździłem dzisiaj 320d coupe lekko pomodzoną na ~240km 510Nm i jestem pozytywnie zaskoczony, tył uciekał już na 2 biegu przy małych prędkościach :) teraz tylko muszę ogarnąć jakiegoś BRZ/GT 86 żeby usiąść i po oglądać :) Może ktoś ma w Krk i chciałby się pochwalić swoim cudem ? :D

No to wybor nie bedzie latwy: dwa rozne swiaty motoryzacyjne. Na pewno w BRZecie tyl ucieka przy mniejszych...pieniadzach i bez modow ;)

 

W kazdym badz razie zycze przyjemnosci przy wyborze:)

 

No może być ciężko, na razie poszukuję gdzieś BRZ/ gt86 żeby się przejechać i po oglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...