Skocz do zawartości

Forek 2003 177KM 2003r. znaczne ubytki oleju silnikowego


jark61

Rekomendowane odpowiedzi

Wazne jest aby po wylaczeniu silnika poczekac okolo 5 minut na to by olej splynal do miski olejowej i aby dokonac pomiaru poziomu oleju na rownym gruncie. Jesli faktycznie gdzies znika musisz zajrzec pod auto i sprawdzic czy nie ma wycieku. Moze filtr oleju jest nieprawidlowo dokrecony, albo puszcza ktoras z uszczelek. Przy takim ubytku oleju powinienes byc w stanie zauwazyc plame oleju pod samochodem po kilku godzinach postoju i to ci wskaze miejsce wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam Forka z 2003 r. Oryginalny przebieg powyżej 135.000 km. Jestem drugim właścicielem. Zrobiłem przegąd . Wlano oleju na max. i po przejechaniu 60 km bagnet pokazuje w połowie między max. , a min. Co robić .Pomocy !!!

po pierwsze, przywitac sie w odpowiednim dziale 8)

po drugie, pojechac do najblizszego ASO Subaru i opowiedziec o swoim problemie :mrgreen:

a po trzecie poczekac na odpowiednich forumowych wyjadaczy :twisted: oni napewno cos moga podpowiedziec :wink:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to taka by dolać tego oleju do stanu max i zwów pojeździć i kontrolować czy go ubywa. Podejrzewam że pierwszy pomiar był błędnie zrobiony ;)

 

Ja natomiast miałem taką sytuację (i tu sam z ojcem daliśmy ciała :( ) że dokręciliśmy za mocno filtr olejowy i lekko się on zagiął (nie bylo pęknięcia). Zalaliśmy olej i dwa tygodnie było dobrze, aż tu nagle pewnego razu patrzę i ciurkiem olej mi z pod auta się leje.. Okazało się że po czasie filterek nie wytrzymał i sobie pękł.. Żeby było śmieszniej to oryginalny z serwisu Subaru (na filtrze pisało made in canada :lol: ) i na dobrą sprawę wystarczyło go trochę mocniej ścisnąć i giął się jak papier.. Ot taka przestroga że trzeba mocno ale z głową ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...