Skocz do zawartości

Co to za ecu??


k1robot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ecu, oznaczenie na obudowie SB czyli jest on z type RA 94, jeżdze na nim type RA 96, auto jest mocniejsze na tym ecu niż na oryginalnym z tego modelu czyli 7K, i tu mam pytanie cze jest coś "podłubane" i czy w ogóle jest możliwa jakaś ingerencja w ten komp?? dodam że przy przyspieszaniu jest szarpnięcie na pierwszym piegu, a po założeniu MBC miałem chwile ustawione doładowanie na 1.3 bara i nie odcinało paliwa, wydało mi sie to troche dziwne.... oto zdjęcie:pc050004.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JECS GA16DE ECU rzadki egzemplarz z japan

 

-- 5 gru 2011, o 01:22 --

 

Late 90's JECS LH-Jetronic ECU. Much smaller, more integration, all custom ICs, maps no longer easily accessible. Unisia JECS logo bottom right and on main IC. GA16DE ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JECS GA16DE ECU rzadki egzemplarz z japan

 

-- 5 gru 2011, o 01:22 --

 

Late 90's JECS LH-Jetronic ECU. Much smaller, more integration, all custom ICs, maps no longer easily accessible. Unisia JECS logo bottom right and on main IC. GA16DE ECU.

ok, wszystko spoko... ale czy da sie zrobić jakis remap tego sterownika? i dlaczego turbo może ładować 1.3 bara??? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie zrobić jakis remap tego sterownika?

 

Samego ecu jako takiego - nie.

 

Albo przez wymiane chipa - tego w lewym gornym rogu Twojego zdjecia - zreszta to juz wyglada na "remap", o ile sie nie myle, tylko skoro nie wiesz na jaki setup, to troche niewiele to zmienia. Mozna znalezc innego chipa na jakis konkretny setup przygotowanego i zalozyc - pare firm sie kiedys tym zajmowalo, nie wiem jak jest obecnie.

Albo przez zalozenie plytki ESL i wtedy remap.

No... albo przez wymiane ecu na aftermarketowy standalone - i remap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie zrobić jakis remap tego sterownika?

 

Samego ecu jako takiego - nie.

 

Albo przez wymiane chipa - tego w lewym gornym rogu Twojego zdjecia - zreszta to juz wyglada na "remap", o ile sie nie myle, tylko skoro nie wiesz na jaki setup, to troche niewiele to zmienia. Mozna znalezc innego chipa na jakis konkretny setup przygotowanego i zalozyc - pare firm sie kiedys tym zajmowalo, nie wiem jak jest obecnie.

Albo przez zalozenie plytki ESL i wtedy remap.

No... albo przez wymiane ecu na aftermarketowy standalone - i remap.

a na czym polega ta plytka ESL?? nie jestem w temacie.... i jeszcze mam pytanie czy jest jakiś sposób zeby zrobić w tym sterowniku ALS?? ewentualnie jakie koszta tego są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czym polega ta plytka ESL?? nie jestem w temacie...

 

Dokupujesz plytke, ktora umozliwia remap.

Aczkolwiek mysle, ze w obecnych czasach sa ciekawsze opcje.

 

jeszcze mam pytanie czy jest jakiś sposób zeby zrobić w tym sterowniku ALS?? ewentualnie jakie koszta tego są??

 

Na tym sterowniku nie, z tego co pamietam.

Ale sa inne opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...