Skocz do zawartości

Czyżby użytkownicy " Bi Em Dablju " wreszcie zrozumieli ?!?!


cypkenzie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre, nie tylko BMW, ale i "wzorcowy targiet" :D:D:D

Odsyłam tutaj... :roll:

 

Hmm, ten felieton (tekst) jest sprzeczny w swojej treści...z jednej strony autor pisze, że BMW jest postrzegane bardzo stereotypowo ale z drugiej sam licznych stereotypów na temat innych kierowców używa (cyt. "Nie ma w tylnych oknach zasłonki przeciwsłonecznej z kreskówki 'Auta', ani też paska świecących diodek przyklejonego do przedniego zderzaka.", "pozbawione tego gejowskiego zabarwienia znanego ze zlotów Hyundaia Pony").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

polecam popytac zagranica (głównie na wyspach) popytac jaka jest opinia o kierowcach Subaru (zwlaszcza Imprez) :!:

 

nie rozwijam pytania - rozumiem, że na wyspy wyjechało za dużo "polaczków" :mrgreen:

 

Osobiście w głębokim poważaniu mam kto i czym jeździ... BMW robi dobre auta i zawsze chciałem je mieć. Los chciał, że od dłuższego czasu użytkuję Mercedesa (ta marka zawsze mnie odstraszała, w końcu auto dla emeryta). Konkluzja jest taka, że tyle jest dresów w BMW co emerytów w Mercedesach ale i tak mi to nie przeszkadza... :mrgreen:

 

-- 20 gru 2011, o 10:47 --

 

Hmm, ten felieton (tekst) jest sprzeczny w swojej treści...z jednej strony autor pisze, że BMW jest postrzegane bardzo stereotypowo ale z drugiej sam licznych stereotypów na temat innych kierowców używa

 

tak mu zostało we krwi, biedny walczy ze stereotypami BMW. Komentarzy na temat swojego auta nasłuchał się od właścicieli hyundai pony, czy innych "ledowych" królów szos... szkoda gadać, ma chłopina rację.

Zresztą proponuje wrócić do pierwszej strony tego wątku i zobaczyć reakcję użytkowników Subaru na fakt, że właściciel BMW interesuje się zakupem Subaru :shock:

Osobiście cieszy mnie fakt, kiedy do salonu przyjeżdża "gość" np. beemką piątką i chce kupić Subaru (nie STI) bo w zimie się zakopuje... cieszy podwójnie, ponieważ nie idzie do Audi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niesympatia do tej marki bierze się bardziej z niesympatii do BMW Polska. A trzeba powiedzieć, że niesympatia do BMW Polska zrodziła się już dawno temu, kiedy miałem dość ładną trójkę e30 (która występowała nawet w czasie dealerskiej premiery e90 jako tło historyczne). BMW Polska bardzo chętnie i szybko uwinęło się, żeby auto wypożyczyć, ale na obiecane w zamian e90 na tydzień musiałem czekać chyba z 4 miesiące.

 

A potem były jeszcze inne historie z BMW Polska, które ową niesympatię tylko pogłębiły.

 

Jeżeli swoim poprzednim wpisem uraziłem Forumowicza - przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do porównywania subaru z bmw. Ktoś kiedyś na tym forum powiedział tak: porównywanie Subaru do Audi to jak porównywanie pięciogwiazdkowego hotelu do chaty w górach. Zamieniłbym Audi na BMW i tekst nadal będzie aktualny.

 

BMW to naprawdę nie są złe auta... są natomiast zupełnie inne niż Subaru i powinny trafiać do innego typu klientów niż Subaru. Ot i cała tajemnica.

 

O to to to! Jaki jest sens porównywania jabłka z gruszką? Jechać połazić po górach i nocować w hotelu ***** to dla mnie osobiście byłby obciach ale z kolei jak lecę na konferencję to wolałbym nie spać w namiocie.

 

Chętnie się dowiem jakie są opinie o użytkownikach Subaru za granicą bo ostatnio nawet się zastanawiałem czy ta "elitarność" środowiska nie jest specyficzna dla Polski ...

 

A i jeszcze jedno - BMW (czarne, co najmniej 5letnie) jest dla mnie, przy całej mojej sympatii do tej marki, autem niestety podwyższonego ryzyka. Wynika to właśnie z niebezpiecznej mieszanki dresiwa (rozumianego jako połączenie buractwa drogowego, braku wyobraźni i pociągu do ryzyka), mocy i rwd - nazywajcie to stereotypem ale jest on potwierdzony tragiczną statystyką i niestety niedresowi użytkownicy tej marki muszą się z tym stereotypem mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodze po gorach i spie w hotelu **** nie widze sensu spac w namiocie :shock:

Powiem tak nie ma kultu subaru w zachodniej europie jedynie jest grupa ludzi ktora olewa Premium i chce cos mozliwie porzadnego za znosne pieniadze. Inaczej bylo z STI bo dobre osiagi za nieduze pieniadze ale to juz historia.

BMW jest jedyna marka, ktora mi sie oprocz subaru podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jest jedyna marka, ktora mi sie oprocz subaru podoba

 

Podobnie jak u mnie, gdybym kupował samochód w innej klasie (jakaś limuzyna) to duża szansa że byłoby to BMW i nie parzyłbym na tą całą otoczkę z klientami tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż kurcze - mój młody ma BMW (E28) i nie jest dresiarzem! (znaczy czasami popycha po domu w dresach ale nigdy do przedszkola czy na obiad do babci ;) )

A tak na serio - beemkami sporo jeździłem z racji zawodu (jak handlowałem używanymi autami to dobrym pomysłem było obracanie bejcą ;) ) i technicznie to fajne auta (bez zachwytu ale fajne) a co ważne dają sporo frajdy z jazdy (np 850..... ;) ), stereotyp buraka w BMW jest oczywiście stereotypem choć w polskiej "kulturze" dość mocno umotywowanym natomiast postrzeganie kierowcy BMW (choćby nowego i za ciężką kasę) to zupełnie inna sprawa. Nie tak znowu dawno prowadziłem X6, jechałem jak Pan Bóg przykazał - prawy pas, płynnie, spokojnie. Na światłach spoglądam w lewo a tam facet w.... Toyocie Corolli patrzy na mnie z taką pogardą i wyniosłością, że aż zacząłem się śmiać. Oczywiście X6 nie moja i odprowadzałem ją na prośbę koleżanki do tapicera (swoją drogą fajny przypadek - dziewczę zaczepiło torebką o boczek fotela, szarpło było za pasek i została dziura ;) ) niemniej jak pomyślałem, że mógłbym takie auto mieć i spotykać się z takim reakcjami to doszedłem do wniosku, że kupiłbym sobie nową G Klasse i finał ;) Ta marka zwyczajnie nie budzi sympatii u innych użytkowników drogi. Jeżdżąc innymi autami jakoś się nie spotkałem z niechęcią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem fanem BMW,

miałem 2 imprezy i cały czas myśle o kolejnej ale BMW zawsze pozostanie na pierwszym miejscu.

miałem ich ... i mam nadal

 

nie chcę tu wywoływać polemiki co jest lepsze BMW czy SUB to wybór każdego z nas

ważne jakie przesłanki za tym idą i jaki sposób to argumentujemy

BMW jest napewno tańsze w utrzymaniu powszechniejsze i łatwiejsze w zakupie

co powoduje te wszystkie negatywne opinię - poparte uzasadnionymi i nieuzasadnionymi przykładami

 

zazdrościć mogę Wam forum zawsze coś się tu dzieje nawet na bmw polska jest smutek o forach lokalnych nie wspomnę (może to też problem ich ilości: forum w każdym większym mieście, forum modeli, forum-M\\\ etc.)

znam kilka "zagorzałych" fanów SUB oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa ale w BMW też są takie osoby tylko w ogromnej ilości posiadaczy tej marki są marginalizowani

 

nie namawiam na zmiane marki ale zawsze chętnie służę poradą w sprawie BMW bo w sprawie SUB też takie od Was otrzymuję

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW też są takie osoby tylko w ogromnej ilości posiadaczy tej marki są marginalizowani

 

I tak i nie. Przykładem niech tu będzie klub BMW Białystok. Chłopaki robią bardzo dobrą robotę wraz z Road Runners (MC) i moją firmą organizujemy Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Supraślu i postawa tych młodych ludzi budzi moje jak najlepsze odczucia. Wożą dzieciaki autami, organizują im zawody i konkursy, składają się na prezenty (ostatnio duży basen dmuchany - dzieciaki były zachwycone, mała relacja tu: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... /192293662 ). Są też mniej chlubne przykłady ale wszędzie są ludzie i taborety ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie parzyłbym na tą całą otoczkę z klientami tej marki.

 

 

A jak bys tego dokonal? Pytam z czystej ciekawosci, moze zrozumiem mechanizm wyparcia... :P

 

Po prostu ludzi nie ocenia się po samochodzie (czy innych rzeczach materialnych) trzeba przyjąć to do wiadomości mnie wystarczy :-). Tak samo jak stereotypy o Polakach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu przesiadam się z Legaca do BMW i Audi i za każdym powrotem do Subaru czuję duże rozczarowanie jakością materiałów i designem wnętrza (pewnie częściowo dlatego że BMW M6 a Audi A7 :wink: )

 

Chętnie zamieniłbym Subaru na BMW lub Audi (oczywiście Xdrive/quattro) gdyby nie kosztowały tak chorych pieniędzy, choć przy obecnym kursie EUR ceny Subaru pewnie dogoniły obie niemieckie marki... (mowa o nowych autach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ludzi nie ocenia się po samochodzie (czy innych rzeczach materialnych)

 

Jak Cię widzą tak Cię piszą :mrgreen:

 

No właśnie i duża szansa na pomyłkę w ocenie sytuacji :-)

 

-- 29 gru 2011, o 12:08 --

 

Ja od czasu do czasu przesiadam się z Legaca do BMW i Audi i za każdym powrotem do Subaru czuję duże rozczarowanie jakością materiałów i designem wnętrza (pewnie częściowo dlatego że BMW M6 a Audi A7 :wink: )

 

Chętnie zamieniłbym Subaru na BMW lub Audi (oczywiście Xdrive/quattro) gdyby nie kosztowały tak chorych pieniędzy, choć przy obecnym kursie EUR ceny Subaru pewnie dogoniły obie niemieckie marki... (mowa o nowych autach).

 

Raczej Subaru nie dogoni BMW/Audi inny rząd wielkości ceny (chodzi mi auta o dobrym/pełnym wyposażeniu). Faktyczne chore pieniądze szczególnie że to samo akcesorium może mieć inną cenę zależnie od modelu (że niby więcej prestiżu) a wartość jego jest 5x większa niż powinna :-). Z wyglądem jest tak że z czasem się opatrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Subaru nie dogoni BMW/Audi inny rząd wielkości ceny (chodzi mi auta o dobrym/pełnym wyposażeniu)

 

Pewnie nie, ale już im depcze po piętach :wink:

 

Z wyglądem jest tak że z czasem się opatrzy.

 

Negative, wygląd nowego Legaca nigdy mi się nie opatrzy więc trzymam stary model póki jeździ :mrgreen:

 

 

Wierność marce Subaru najlepiej by się sprawdziła gdyby pytanie brzmiało: Na służbowe auto wybierasz Subaru czy BMW... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA napisał(a):

polecam popytac zagranica (głównie na wyspach) popytac jaka jest opinia o kierowcach Subaru (zwlaszcza Imprez)

 

 

nie rozwijam pytania - rozumiem, że na wyspy wyjechało za dużo "polaczków"

oni jezdza niemieckimi wynalazkami - ci biedniejsi passat b4 AKA "marzenie emigranta", koniecznie tdi :twisted: a gdy sie juz odbija to A4 abo nawet A6 :mrgreen: ale nie mlodsze niz 2003 :twisted:

a subaru na wyspach faktycznie ma opinie "dresowozu" - teraz, gdy strasznie poatanialy klasyki, coraz czesciej sa wiesniaczone przez tubylcow... na szczescie ubezpieczenie jeszcze odstrasza i wiekszosc nadal trzyma sie saxo i corsy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...