Skocz do zawartości

Czyżby użytkownicy " Bi Em Dablju " wreszcie zrozumieli ?!?!


cypkenzie

Rekomendowane odpowiedzi

porównywanie Subaru do Audi to jak porównywanie pięciogwiazdkowego hotelu do chaty w górach.

+1...i cytat roku...genialnie oddaje istotę sprawy, lepiej trudno to ująć. Czy ten cytat jest już objęty prawem autorskim? Jeżeli nie chętnie wykupię prawa majątkowe ;)

 

pablonas, tylko w rzeczywistości powinien on brzmieć następująco: "porównywanie Audi do Subaru to jak porównywanie pięciogwiazdkowego hotelu do chaty w górach". Czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pablonas, tylko w rzeczywistości powinien on brzmieć następująco: "porównywanie Audi do Subaru to jak porównywanie pięciogwiazdkowego hotelu do chaty w górach". Czyż nie tak?

 

Dokładnie tak :) Co do praw autorskich to nie pamiętam kto to napisał, dawno to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło stwierdzenie,że po polsce jeździ więcej aut oznaczonych "M" anizeli opusciło fabryki-pytanie czy to auto tez jest w tej grupie :?: :mrgreen:

A może to inna kategoria,tych co zawsze marzyli o choćby E30 ze znaczkami M,ale swoją przygodę z BMW muszą zacząć od samego znaczka :mrgreen:

 

-- Pn gru 05, 2011 4:59 pm --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeja, juz dajcie tym znaczkom M spokoj - naprawde, poszukajcie sobie informacji na temat pakietow stylistycznych.

M-pakiet, S-line w Audi - Subaru pewnie tez cos ma, ale ja to gustuje tylko w starych szrotach, to nie wiem co tam dla cywilizowanych uzytkownikow Subaru ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prawde mowiac nawet miedzy E36 a Impreza z rownoleglych rocznikow - przepasc.

 

Napewno. Tym bardziej, ze to samochody z dwóch różnych segmentów.

 

 

 

Mój dobry kolega z Niemiec (ma Mercedesa prywatnie i Skodę służbową w fabryce w Polsce, a żona jego używa BMW) mówi, że nie ma nic przeciwko japońskim samochodom, owszem, uważa że są bardzo dobre, ale nie kupi innego auta, niż niemieckie. Delikatnie przyciśnięty browarkiem do muru przyznał, że w większości przypadków kupno nieniemieckiego samochodu traktowane jest jako akt niepatriotyczny i osoba taka naraża się co najmniej na złośliwe przytyki w towarzystwie, a na pewno przyklejona zostaje jej łatka osoby niepopierającej niemieckiego przemysłu.

 

Jest tak od lat, mimo że Niemcy na ogół nie mają zbyt dobrej opinii na temat swoich rodzimych Pkw (czyli Personenkraftwagen = samochód osobowy). Gdy onegdaj w rozmowie z inżynierami pracującymi dla kolei niemieckich wyraziłem się o moim laptopie (który wzbudził pewne zainteresowanie), że jest jak niemieckie samochody - mało atrakcyjny wizualnie, ale za to niezawodny i praktyczny, odpowiedzią był chóralny śmiech rozmówców. Ale przyznali się, że wszyscy mają samochody niemieckie.

 

Ogólnie Niemcy uważają za dobre Mercedesa i właśnie BMW, reszty nie oceniają zbyt wysoko.

 

 

Coś w tym jest. Mój wujek(rodowity niemiec) prócz Pajero, które uważa za nr.1 Gelendewagen, ma(miał) prócz tego Mercedesa. Całe życie jeździł Mercedesami(tymi LKW też) i inna marka PKW dla niego nie istnieje. O BMW mówi krótko- Scheiss. Takie pamięta te samochody, kiedy BM-ka gniła na potęgę. Poza tym, to w tych okolicach gdzie mieszka spotkać BMW jest niezwykle trudno. Dominuje Mercedes bezdyskusyjnie wśród bauerów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - ale relatywnie najblizsze - bo w sumie nie bylo wtedy za bardzo nizszego modelu juz u BMW, a z kolei Legacy to mimo wszystko bardziej, teoretycznie, poziom BMW serii 5 - i tez rzeklbym, ze srednio sie w tym porownaniu broni moim zdaniem - mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc do porównania 525i i 125konnego Legaca to napewno. :wink: Z 518 uwierz mi, że czar BMW prysł by jak bańka mydlana. Wykonczenie napewno na plus dla BM-ki. Awaryjność natomiat nie pozostawiła by złudzeń(przegrzewające się notorycznie monachijskie agregaty).

 

Dla mnie nr.1 w Made in Germany jest Mercedes-Benz od zawsze i na zawsze. To tak gwoli wyjaśnienia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w BMW gama silników jest kilka razy większa niż w Subaru. Dla każdego coś się znajdzie.

 

I od tamtego czasu w Subaru przybył tylko jeden nowy model(Forek) i jeden nowy silnik(Diesel), kiedy to BMW przybyło naście, dziesiąt :? O silnikach nie wspominając.

 

 

to co dopiero Subaru w oczach bauerów

 

Tam nikt nie wie co to jest Subaru. Sam wujek nie wiedział co to za firma jest. Gdy powiedziałem, że japońska, to powiedział krótko "gut" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiocha czy nie :?: BMW7 E65

 

-- Wt gru 06, 2011 3:57 pm --

 

Jeja, juz dajcie tym znaczkom M spokoj - naprawde, poszukajcie sobie informacji na temat pakietow stylistycznych.

M-pakiet, S-line w Audi - Subaru pewnie tez cos ma, ale ja to gustuje tylko w starych szrotach, to nie wiem co tam dla cywilizowanych uzytkownikow Subaru ma w ofercie.

 

ale wiesz,co innego pakiety (jak wspomniany pakiet S-line,M-technic,czy inne np w Volvo R design czy w mercedesach wszelakie pakiety AMG),a co innego samo przyklejenie jednego znaczka na klapę :!: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiocha czy nie :?: BMW7 E65

 

Jak dla mnie kicz jak 150, chyba że to tarcze rozgrzane do białości, wtedy jak najbardziej ok :twisted: :wink:

pod remizą trzęsą piczą a na ulicy szał macicy...

nie wiem czemu to ma służyć ale jeden lubi maliny a drugi jak mu nogi śmierdzą. Do Legaca bym takiego czegoś nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chociaż osobiście nie przepadam za autami BMW, chociaż głównie chyba ze względu na ich posiadaczy. W naszym rejonie 99% posiadaczy BMW, to jednak typowi, stereotypowi posiadacze BMW :(

Znam osobiście 2 właścicieli BMW, nie noszą dresów, kupili je ponieważ są wygodnymi dupowozami i tyle, resztę otoczki mają gdzieś :)

 

Zobaczcie to:

http://prentki.blog.pl/komentarze/index.php?nid=15588189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...