Skocz do zawartości

Filter paliwa Legacy IV


piterb1

Rekomendowane odpowiedzi

witam .prośba o pomoc.

legacy 2,0litry 138 ps .

problem jest następujący:

kupiłem jeden z filtrów :

http://www.sklep.arwit.pl/TDKatalog3.as ... 05,0100261

przekazałem mechanikowi - ten wykręcił pompę ze zbiornika i nie znalazł tam takiego typu filtra. mowił ze może w samej pompie jest inny .

pytanie -czy filtr znajduje się w pompie ,czy w innym miejscu ?

i czy to własciwy filter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to w twoim Legacy (mam takie samo auto) filtr paliwa jest razem z pompa paliwowa (z manuala serwisowego - Fuel filter forms a unit with fuel pump). Wymiana filtra rownoznaczna jest z wymiana pompy.

Pozdro.

Dobrze wiedzieć - dzięki za info.

Ja dostałem kilka razy odp. u mechaniorów, że "panie tu się nie wymienia bo nie ma co wymieniać" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

mam pytanie co do filtra paliwa. mój mechanik nie mógł znaleźć nigdzie i mówi że jest jakaś siatka w zbiorniku paliwa 0_o pierwsze słyszę coś takiego. Czy to na prawdę możliwe że nie ma filtra paliwa? nie mogę sprawdzić zdjęć bo już są niedostępne wiec poproszę o uaktualnienie lub odpowiedz a ja mam wersje legacy IV 2005 kombi 2.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dziękuje, pełna profeska :-)

gdzieś przeczytałem wcześniej ze filtr paliwa jest razem z pompą, czy to jest to białe ?

czy jednak tu jest osobno filtr a osobno pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zintegrowane urządzenie. To co widzisz na zdjeciu to całość (obudowa i bebechy, w skład wchodzi pompa, filtr, pływak, etc). Pompa jest jednym z elementów tej całości, jest to element w obudowie metalowej (tam gdzie dochodzi ten niebieski przewód, w głębi ale go nie widać na tym zdjeciu bo jest wewnętrz). Taki metalowy cylinder. Samą pompę też można wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zintegrowane urządzenie. To co widzisz na zdjeciu to całość (obudowa i bebechy, w skład wchodzi pompa, filtr, pływak, etc). Pompa jest jednym z elementów tej całości, jest to element w obudowie metalowej (tam gdzie dochodzi ten niebieski przewód, w głębi ale go nie widać na tym zdjeciu bo jest wewnętrz). Taki metalowy cylinder. Samą pompę też można wymienić. 

Pozwolę sobie na uzupełnienie.

Wkład filtra ma numer 42072AG140.

 

Wymiana wygląda bardzo podobnie do tego co jest w tych linkach:

post-13696-0-22230200-1464856950_thumb.png

post-13696-0-84656600-1464857002.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko, dziekuje

dziś rano próbowałem podnieść tylną kanapę ale nie widzę żadnych śrub, ona się trzymana na zatrzaskach czy jak mam ja wyjąc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj podnosilem kanape. Musisz zlapac za jej przedni brzeg i szarpnac do góry. Wyskoczy z dwoch plastikowych zatrzaskow ktore są ok 20 cm od boku kanapy z przodu. Latwo je zlokalizowac. Potem wypinasz ja z jednego haczyka pod oparciem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje temat bo nie mogę znaleść konkretnej odpowiedzi czy w Legacy IV DOHC benzyna po lifcie posiada wymienialny filtr paliwa ? Teoretycznie w starszych rocznikach znalazłem że jest to oem: 42072AE000

Na stronie http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_84/intake_and_supply_system_turbocharger/fuel_tank/illustration_2/  pokazuje filtr ale do diesla - pomimo że wybrany jest silnik 2.0 benz. taki jaki mam.

 

Wszelkie poszukiwania po googlach i YT pokazuja że ogólnie w Subaru benzynowym są filtry i ludzie wymieniają a oficjalnie Subaru twierdzi że są ale "dożywotnie". Ostatecznie będe musiał wykręcić tą pompę i sam sprawdzić czy filtr tam jest i można go wymontować. 

Chce wymienić gdyż mój samochód od dawna dość ciężko pali na benzynie. Wszelkiego rodzaju wymiany akumulatora, rozrusznika, świec, regulacja zaworów nic nie zmienia w tej kwestii.  Autko ma grubo ponad 200tyś i myślę że filtr będzie w dramatycznym stanie.

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...