Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Yokohamy A539, Toyo R888 i Markgumy nie są wcale takie złe- na asfalt, natomiast na szuter powinny być typowe szutrówki( Markgum takie produkuje) i poczciwe Dębice Frigo 2 na śnieg:D Na koniec warto pomyśleć o zrobieniu silnika. Sama obróbka głowicy powinna dać z 10 koni a przy tej masie to bardzo, bardzo dużo :) Zmiana wydechu też trochę daje :D To chyba wszystko :D Powodzenia w startach :D

 

A które bardziej polecasz Yokohamy A539 czy Toyo R888? Yokohamy chyba bardziej uniwersalne...

Zastanawiam się czy 185 mm nie są za szerokie na silnik 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Yokohamie pojedziesz na prawdę po wszystkim ( o ile jeszcze ma bieżnik :P). Na mokrym asfalcie bardzo fajnie trzyma, na suchym rewelacyjnie, ale nawet i po szutrze jest jak najbardziej ok. Toyo jest oponą bardziej pod imprezy torowe. Na torze trzeba jej przyznać, że sprawdza się lepiej. Tyle, że w KJS-ach często jest tak, że jedzie się po brudnym betonie, a tam Yokohama super się sprawuje.

Co do szerokości to zależy czy cos robiłeś przy silniku. Jeśli jest choć trochę dłubnięty i ma rzeczywiście moc to 185 będzie dobre. Z drugiej strony ja teraz będę się przerzucać na 175 bo w 13" nie znalazłem 185, a chcę jeszcze bardziej skrócić skrzynię. Przy kupowaniu felg zwróć też uwagę na ET, żeby Ci później nie tarło o nadkole. Lepiej kupić później dystanse niż, żeby felgi stały.

 

-- Pt lip 27, 2012 10:30 am --

 

Niestety muszę się rozstać z moją Justynką. Z pensji studenta nie daję już rady utrzymać autka. Jeśli byłby ktoś chętny, żeby ją naprawić i z powrotem przygotować do rajdów jestem w stanie sprzedać ją za 1500 (z 1 fotelem i 1 pasami). Za samo zawieszenie dałem 2500 (bilstein b6-przód wymieniany nie wiele ponad pół roku temu), sprężyny H&R. Sportowy wydech, kierownica sparco. Do zrobienia jest niestety silnik-jeździ ale zaczyna kopciś- pewnie panewki. Blacharka była robiona 2 lata temu ale nie w 100% i jest do poprawki. Dodatkowo coś stuka z prawej strony, ale nie mam pojęcia co. Dla chętnego mogę tanio sprzedać parę części w małych pieniądzach, a mam ich dużo bo prawie 2 kolejne justy:P

Jeśli nie znajdzie się nikt chętny niestety będę musiał sprzedać auto na części;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że takie auto było kiedyś wystawione na allegro, ale nie mam pojęcia jaka to wersja. Jeszcze sprawdzę na kompie w mieszkaniu czy nie mam może zapisanej oferty z tą wersją bo jak szukałem zdrowej budy to zapisywałem ogłoszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powielam pytania z tematu moze tutaj ktos bedzie w stanie pomoc

 

 

Witam mam nie typowy problem, otoż nie mam pojecia gdzie w oryginalnej budzie szukac umiejscowienia takiego modułu : http://i465.photobucket.com/albums/rr14 ... MG6268.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88c ... d7166.html

 

 

 

jest to sterownik zapłonu i byl montowany bodajze do 91 r w justy w wersji gaznikowej( pozniej weszły wersje wtryskowe)

potrzebna mi ta wiedza gdyz u mnie silnik justyny jest zamontowany w buggy a sterownik nawalił.Teraz dzwoniac po szrotach z allegro pada standardowe pytanie od sprzedawców :" A gdzie ten sterownik sie znajduje ?"

na które nie potrafię im odpowiedziec:)

 

teraz pare pytań na bonus:

doszły mnie słuchy ze mozna obejsc sterownik zapłonu i rozwiazac ta sprawe podobnie jak w tico. Ktoś cos wie moze na ten temat i rozwiazania jakie zastosowano w tico?Bo ponoc silniki sa te podobnie zbudowane

 

 

Jestem zdesperowany szukam tego sterownika juz od paru miesięcy

 

Druga sprawa jaki osprzet jest potrzebny do odpalenia i sprawnego dzialania silnika justy 1.2 z wtryskiem? Wystarczy tylko komputer taki jak ten : http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2541643041 czy potrzebne jst jeszcze jakieś ustrojstwo?

Duzo bedzie roboty z podmiana silnika z gaznikowca na wtrysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat nocek102 ;/ Podejrzewa że sam komputer i kolektor mogą nie wystarczyć. Pamiętam, że Huzar robił kiedyś takie rzeczy, ale coś ostatnio nie pojawia się na forum. Napisz może do niego na PW. On na pewno będzie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam aktualnie ładną ale niesprawną subarynkę i maluszka do kjs ;)

Subaru 1.2 4wd 93rok kupiłem lekko rozbite i potrzebuję paru części tj:

-pas przedni

-maska

-lampa+pozycja LEWA

-błotnik LEWY

 

szukam i szukam a jak coś jest to strasznie drogo.

Pozadawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obawiam się, że może kończyć mi się przegub wewnętrzny. O ile z prawej strony już przerabiałem temat, to ciekaw jestem czy z lewej, można go również wyciągnąć bez większych problemów. Wydaje mi się, że jest innej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może kończyć mi się przegub wewnętrzny. O ile z prawej strony już przerabiałem temat, to ciekaw jestem czy z lewej, można go również wyciągnąć bez większych problemów. Wydaje mi się, że jest innej budowy.

z lewej strony jest jeszcze prościej, bo nie ma podpory półosi - wybijasz zawleczkę przy skrzyni, rozpinasz sworzeń wahacza i wychodzi sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, ma ktoś może service manual do Justy 2-giej generacji? Mam Justy 4WD '98 i od paru dni nie mogę nic takiego w internecie znaleźć. Szukałem nawet dla tożsamego Swifta i lipa... Any help?

 

Też szukam i jest z tym faktycznie ciężko ...a generalnie z czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, ma ktoś może service manual do Justy 2-giej generacji? Mam Justy 4WD '98 i od paru dni nie mogę nic takiego w internecie znaleźć. Szukałem nawet dla tożsamego Swifta i lipa... Any help?

 

Też szukam i jest z tym faktycznie ciężko ...a generalnie z czym jest problem?

 

A np. ostatnio szukałem schematów elektycznych bo montowałem podgrzewane fotele ze swifta. Suma sumarum więcej spedziłem czasu na rozkminianiu instalacji niż demontażu środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieki z tajnymi zdjęciami ;))))))) Justy II . Za jakiś czas obszerniej będzie opisane w nielegalu :)

 

i na koniec taki mały prezencik dla auta z racji zbliżającej się aury ;))))

post-809-0-68151100-1354468241_thumb.jpg

post-809-0-93193200-1354468280_thumb.jpg

post-809-0-68535800-1354468305_thumb.jpg

Edytowane przez HubiSubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...