Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Jestem posiadaczem Justy z 1986 roku

poj 1.0

4x4

5 drzwiowy

 

wersja pierwsza tzw kwadraciak

 

 

Stan jest ok. zakupiony jako auto zadbane. co jakis czas cos przyniej robie.

 

Jednak teraz poszukuje tylny naped bo padl mi tryb

 

Czy ktos z Was wie gdzie moge dostac naped? szulalem po szrotach ale do tej wersji niestety nie ma...

Padł Ci tylny dyfer czy rozdielacz w skrzyni?

Bo prawdopodobnie mam skrzynię od starszej wersji - kiedyś kupiłem do swojego Justy ( 92r), ale nie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek myślę że znajdę chwilę żeby pogrzebać przy aucie to będę próbować każdej rady :D Coś może zadziała :D

 

-- Śr lut 08, 2012 7:14 pm --

 

Dzisiaj ustaliłem, iż nie jest to pompa paliwa. Nie jest to również cewka ani rozdzielacz zapłonu. Sprawdzałem również sondę lambda, przepływomierz, filtr powietrza, kopułkę, komputer. Już mi brakuje kompletnie pomysłów co jeszcze może być przyczyną. Silnik obecnie odpala na wolnych, po jakiś 5 sekundach wskakuje na 2000 obrotów i zaczyna się dławić po czym gaśnie. Jak będę trzymać gaz to po paru sekundach po prosu obroty spadają(mimo że gaz jest w podłodze) i gaśnie. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik temperatury cieczy? daje złe wskazania dla kompa.. ten wzbogaca mieszankę jak na ssaniu i zalewa?

Ale szczerze to gdyby zalewało to by był problem z ponownym odpaleniem... racze wygląda to jak niedobór paliwa.. może pada pompka i nie daje ciśnienia prawidłowego albo się wyłącza( pada przekaźnik albo coś w tym stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że może to być sonda i po wielkich bólach udało mi się ją podmienić i niestety nic się nie zmieniło ;/ Dwóch kolegów powiedziało mi żebym sprawdził map sensor, ale przyznam się że nie mam pojęcia co to jest;/ Jak to wygląda w Justy? Macie jakieś zdjęcia ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do kolesia ale on nie wie, bo producent nic tam takowego nie napisał...

mam zamszową kiere leży z innego auta więc ładnie by wyglądała w Justy :)

a może ktoś za rozmiary tam jakie są itp. ile śrub, na jakich rozstawach

to sam sobie coś takiego zrobię w pracy :)

 

-- Śr lut 15, 2012 3:14 pm --

 

Jeszcze takie małe pytanko

ile wchodzi płynu hamulcowego ?

 

wymieniam wszystko co się tylko da, więc przydał by się jakiś manual techniczny gdzie będzie wszystko napisane co gdzie i ile

ale nie mogę żadnego znaleźć do Justyny 2002 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy naprawione. Aż jest mi wstyd bo przyczyną był odłączony przewód od map sensora. Po prostu wypadł i nie wiem czemu ale tego nie widziałem. Dzięki za sugestie :) Przy okazji paru rzeczy o Justy się dowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy większych niż 165 będą obcierać.

Zainwestuj te pieniądze w wałek rozrządu.

Pzdr.

 

-- 29 lut 2012, o 20:55 --

 

Ciężka sprawa z tą nabą. Najlepiej jakbyś zadzwonił do firmy która tym handluje i się zapytał. Oni powinni wiedzieć.

Ja 2 lata temu zamieściłem wymiary kiery na forum ze zdjęciami na necie , ale zdjęcia szlag trafił.

Jak wytrzymasz -bo jeszcze nie masz - to w piątek podam Tobie wymiary.

Jak temat nie aktualny to odpisz , bo leniwy jestem :roll:

Ja szukam drążka stabilizatora z gumami na tył.

Ktokolwiek wie - ktokolwiek widział.....

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcierać ? wg mnie tam jest chyba dużo miejsca no ale nie wiem

jeszcze w grę wchodzą dystanse i wtedy powinno być chyba ok ?

nie wiem jutro wszystko dokładnie przejże i zobaczymy jak to wygląda

myślałem, żeby dobrać do niego opony 175/50/R14 albo 175/60/R14

 

a co ma wałek do felg ? :P

 

Noo jasne, że wytrzymam

na razie mi się nie śpieszy, więc problemy nie ma poczekam do Piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piątek jest WIELKI ?

 

teraz to już całkiem zgłupiałem :D

i nie wiem o co chodzi

jak będziesz miał czas to poproszę o te wymiary ;)

 

-- Wt mar 06, 2012 7:41 pm --

 

no to jak będzie z tymi rozmiarami ?

bo nie wiem czy podejdzie moja naba z innego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Od jakis 2 miesiecy jestem posiadaczem tego malego czerwonego "potwora" ;) Mam następujące pytania:

 

Jaki rozmiar opon i felg do tego wrzucić na lato, tak, zeby nic nie stukało, pukało i obcieralo?? 14 cali wejdzie w ogóle? Jaki rozmiar opony ? Rozstaw śrub to 4x100 ??

 

Powyżej 3.5k obrotów przy zmianie biegu z 2 na 3 lub przy redukcji z 3 na 2 coś lekko chrupie. Dowiedziałem się, ze moze pomóc zmiana oleju w skrzyni. Pomoże czy już szukac na aukcjach nowej skrzyni bo ta już umiera??

 

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durrr jeśli masz Justy pierwszej generacji to rozstaw śrub 4x100. U mnie wchodzą felgi 14 nawet na obniżonym zawieszeniu ale opony mam na niskim profilu (185/50). Z tymże do tak szerokiej opony warto mieć zrobiony silnik bo na serii średnio auto jedzie, choć trzeba przyznać że fajnie wygląda :D U mnie przy redukcji z 3 na 2 też słychać zgrzytanie jak "bezczelnie" wbiję bieg. Podejrzewam, że to synchronizatory. Mimo wszystko myślę, że trochę na tym jeszcze pojeżdżę. Wymiana oleju zawsze jest mile widziana i kto wie może pomoże- do skrzyni jeśli dobrze pamiętam powinien być 75W-90, ja stosuje mobila który i tak tani nie jest;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Tak mam Justy I i wlasnie zastanawiam sie czy wrzucic 13 czy 14 calowe felgi. Zdecyduje sie chyba na 14 bo beda zdecydowanie lepiej wygladaly a w cieple dni autko nie musi sie jakos mega szybko zbierac, przeciez to nie Szybcy i wsciekli :) W lecie ma sluzyc jako auto do przemieszczenia sie z pkt A do B a w zimie... w zimie to wiadomo. Po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie znalezc zadbany egzemplarz a nie chce modzic nic przy silniku bo po nastepnej zimie pewnie bede chcial go sprzedac. Wiadomo, ze jak ktos uslyszy, ze modzone to pewnie i katowane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...