Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym się przejechać na ponacinanych Toyo, żeby móc ocenić bo w ciemno ciężko mi powiedzieć jak będą się zachowywać. Jakie opony bierzecie na szuter ? Zimówki ładujecie czy raczej kupujecie jakieś pod szuter? Jeździliście może kiedyś z kompletem opon zapasowych z tyłu ? Jak tak to, to spinaliście je jakoś czy jakiś inny bajer wymyślaliście żeby nie latały i auto przeszło badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na szutrówkach Markgum i różnica pomiędzy tą nalewką a zimówką była duża na korzyść nalewki oczywiście.

 

Jeździłem też z kompletem dwóch zapasów i można to spinać np. czymś takim

 

http://rallyshop.pl/index.php?p144311,m ... sowego-omp

 

Ja akurat spinałem zwykłymi pasami transportowymi... można sobie coś dobrać

 

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &price_to=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie myślałem o wykorzystaniu zwykłych pasów, bo OMP jest trochę drogie. a zamiast końcówek, które są w tym zestawie zamierzam wykorzystać elementy od tylnich pasów z Justy. Jak wykombinuję to wstawię fotki, może się komuś przyda:D Dzięki Konrados za podpowiedz i potwierdzenie, że coś takiego zdaje rezultat:d

 

-- Cz maja 19, 2011 3:01 pm --

 

viewtopic.php?f=12&t=144786 polecam, bo bardzo fajne zawody. Ostatnio niestety trochę impreza podumiera, ale dalej jest fajnie i czasami pojawia się relacja w magazynie WRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa (w sensie fizycznym jak i technicznym) justynka.

Szczerze powiedziawszy to trochę, aż zazdroszczę właścicielowi 8)

P1210865.jpg

P1210844.jpg

P1210861.jpg

P1210863.JPG

 

Deska we floku robi wrażenie, do pełni szczęścia brakuje fajnych kół. Pracuje nad tym właśnie 8)

Można by powiedzieć, że pełna opcja. Elektryczne szyby, centralny, radio z mp3 :mrgreen:

Silnik po pełnym remoncie, ze starego został tylko blok i wał na 1 szlif. :)

 

Więcej nie piszę. Za jakiś czas mam nadzieje, że właściciel opisze całe autko :idea: :shock: 8) :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy. Gdzie można dostać elementy blacharskie do pierwszej Justynki ?

Potrzebuje poszycia progów do wersji 3d i kielichy amortyzatorów tylnych.

Jedyne co jest powszechnie dostępne to reperaturki tylnych błotników. Nic innego nie udało mi się znaleźć.

Ewentualnie podpowiedzcie z jakiego innego samochodu można coś dopasować.

Pierwsza Justynka to tak troch Micre przypomina ale nie mam zadnej pod ręką żeby temat opatrzyć.

Pomóżcie coś. Dzwięczny będę dozgonnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piknie :/

Czyli pozostaje rękodzieło.

A jak z progami z Daihatsu Charade G11 ? Próbował ktoś wstawiać ?

Bo niuchając po necie wyczytałem ze pierwsza Justynka to właśnie Daihatsu a do niego progi są osiągalne z tego co widziałem chociaż drogawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... No wiem że to nie są takie bliźniaki jak w przypadku Swifta i Justy II.

Ale wersja 3d jest dość podobna. Co prawda w Justy jest wyraźnie inny kont tylnej klapy i ma chyba bardziej wystający za tylne koło bagażnik ale progi wyglądają dość podobnie.

Niestety szkoda mi wydać 150 złotych żeby się przekonywać w praktyce jak jedno do drugiego pasuje :)

Ale może coś się uda wykombinować. W końcu od czego są koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam, ponieważ jestem nowy na forum i nie mogę pisać nowych wątków jeszcze Pisze tutaj.

 

Od niedawna jestem właścicielem Subaru Justy I z 1986 roku. (wersja 'kwadraciak')

 

Poszukuję obecnie do niego przedniego zderzaka. Macie może jakieś info gdzie mogę go zdobyć?

 

Dodam że wszędzie gdzie szukałem to mają tylko wersję do nowszych modelów (tych opływowych)

 

dodam zdjęcie o jaki zderzak mi chodzi ;)

 

Liczę na Waszą pomoc

 

Pozdrawiam

rafal2302

 

C20770433_1.jpg

 

-- Pt gru 23, 2011 12:42 pm --

 

udało się naprawić...

 

zdjąłem swój palnikiem podgrzałem i prostowałem..

 

 

jest prawie jak nowy zatem moje poszukiwania zderzaka już nie aktualne.

 

 

Obecne poszukuję tylny napęd ponieważ najprawdopodobniej mam walnięty któryś tryb.. Za każde info będę wdzięczny

 

 

Pozdrawiam

 

rafal2302 (Sępik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadeszła zima i kolejne problemy z Justynką:( Na początku odpalała i po 10 sekundach zaczynała się dławić, po czym gasła. Uznałem, że filtr paliwa jest zapchany, ale połączyłem bezpośrednio i było to samo. Zmieniłem komputer na inny, dalej to samo, przewody i cewkę zapłonową to samo :( Poruszałem wszystkimi możliwymi kablami i Justyna w ogóle przestała odpalać;/ Macie jakiś pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Jestem posiadaczem Justy z 1986 roku

poj 1.0

4x4

5 drzwiowy

 

wersja pierwsza tzw kwadraciak

 

 

Stan jest ok. zakupiony jako auto zadbane. co jakis czas cos przyniej robie.

 

Jednak teraz poszukuje tylny naped bo padl mi tryb

 

Czy ktos z Was wie gdzie moge dostac naped? szulalem po szrotach ale do tej wersji niestety nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pompie też myślałem, ale to wykluczyłem (może błędnie) bo po przękrecniu kluczyka słychać jak pracuje. W dodatku gdyby nie pompowała to auto nawet by nie odpalało. Choć z drugiej strony może później nie ma ciśnienia. Pożyczę od kogoś pompkę i sprawdzę to.

 

O rozdzielczaczu zapłonu nie pomyślałem, a to może być to.

 

Dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...