Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, mianowicie poszukuję schematu kinematycznego skrzyni biegów(albo całego układu napędowego) do Justy I 4wd, schemat jest mi potrzebny do obliczeń trakcyjnych pojazdu który zbudowałem w oparciu o Justynkę. Jeśli któryś z forumowiczów wie jak wygląda taki schemat albo go posiada to może mógłby go udostępnić? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam, mam pytanie jak wymontować z przodu przegub zewn. z półosi w justy I :roll: bo mam z tym problem, nie wiem jak on jest tam zabezpieczony :oops:

A wymontowałeś już półoś?

 

juz autko naprawione, doszedłem do tego :D

 

mam jeszcze jeden problem jak jade powyżej 70 km/h to szarpie mi kierownicą :?: co to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie jest ET i otwór centrujący w felgach do Justy I ? Próbował ktoś założyć 14 o wymiarach np. 175/50 ? Da się dostać np. OZ Racingi do tego Justy? Macie może jakieś propozycje innych wytrzymałych i lekkich felg z przeznaczeniem do KJS-ów? Z góry dzięki za odpowiedz :)

Jakie opony stosujecie w Kajtkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 14' spokojnie wchodzą i są bardzo dobrym rozwiązaniem na asfaltowe KJSy. Tylko nie można przesadzić z oponą, żeby zbytnio nie zamulić.

 

Co do opon to się nie wypowiem, bo dawno nie śledziłem tematu. Pewne jest to, że jest raczej mały wybór "fajnych" opon w 13-14'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Yokohamach A539 i osobiście dałbym rozmiar 175/50/14 gdyby weszło. Jakie proponujecie ET dobrać do czegoś takiego i jaki jest otwór centrujący? Jakie oponki polecacie na szuter albo Tor Słomczyn?

 

Orientujecie się jakie sprężyny można jeszcze dostać do Justy? Szukałem H&R ale nigdzie nie mogę znaleźć a obcięte seryjne nie są genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 byly z et okolo 35. oryginalnie jest ok 50. ET dobierałbym do opon jakie chcesz zalozyc. najwazniejszy jest tyl. jak z tylu beda pasowac to z przodu tez. Felga o szerokosci 6 cali z ET 35 o srednicy 15 cali miesci sie z opona 165/50r15. Ja na 13 cali zmiescilem slicka 185 ale z ET ok 20. Przy tym slick jest bardzo niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję po 290 zł/szt ale już nie są produkowane także trzeba się śpieszyć i cena niestety rośnie dość szybko ;/ Pamiętam jak po 220 dało radę dorwać, tyle że wtedy kasy nie miał człowiek. W ogóle słyszałem że z silnika Justy da się wycisnąć 130 kucy. Takie silniki miał podobno Pan Poletyło. Orientujecie się ile kosztuje zrobienie takiego silnika i gdzie trzeba by było uderzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na jednych i na drugich i do mam wrażenie że Toyo do póki się nie rozgrzeje trzyma gorzej niż Yokohama, a na torze w amatorce jeździ się raczej na zimnych oponach, rozgrzewają się dopiero na końcu przejazdu. Jemu silnik starczał spokojnie na pół sezonu także w miarę długo. Z malucha słyszałem nawet o 100 koniach, ale żywotność 20 minut :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na jednych i na drugich i do mam wrażenie że Toyo do póki się nie rozgrzeje trzyma gorzej niż Yokohama, a na torze w amatorce jeździ się raczej na zimnych oponach, rozgrzewają się dopiero na końcu przejazdu. Jemu silnik starczał spokojnie na pół sezonu także w miarę długo. Z malucha słyszałem nawet o 100 koniach, ale żywotność 20 minut :P

Oczywiście ze toyo sie dłużnej nagrzewa w końcu to jest pol slick. Jeździłeś tym samym autem na obydwu oponach o podobnym rozmiarze i napędzie na 4 koła? To i tak nie jest problem ponieważ zawsze można dociąć te opony. Ogólnie toyo są fajne tylko dlatego, ze maja drogowe homo. gdyby była taka możliwość całe życie bym jeździł na dociętych slickach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na nich na dwóch różnych CC ale o zbliżonych parametrach. Zawieszenie w obu było sportowe, chociaż trochę się różniło. Z napędem na 4 nie jeździłem. Dla mnie plusem Yokoham jest jeszcze to, że jak podczas rajdu spadnie deszcz to i w takich warunkach dają sobie dobrze radę, a z Toyo słyszałem że jest już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle słyszałem że z silnika Justy da się wycisnąć 130 kucy. Takie silniki miał podobno Pan Poletyło.

 

Im więcej czasu mija odkąd Paweł sprzedał Justy, tym bardziej moc samochodu rośnie ;)

 

Szybkie było, ale 130 KM nie miało...

 

To podobno miało ~110, ale to było Turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...