Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Ondo, fajnie wygląda ta Twoja justy z avatarka :mrgreen:

Mieszkamy w sumie w okolicy więc pewnie znasz firme KUBALA oni podobno podejmą się zrobienia takiego baku tylko nie mogę się dodzwonić żeby się zapytać o jakąś orientacyjną cene, do sekretariatu spoko ale potem na warsztat to już tylko jakaś muzyczka i nikt nie podnosi słuchawki :neutral: będę się tam musiał osobiście przejechać i zapytać.

Narazie chyba postaramy się zakleić tą nieszczelność tym klejem do baków może to coś pomoże :wink:

Mi jest jescze potrzebne lusterko i dwie listwy dookoła drzwi ale gość z Wisły niestety tego nie posiada, ale to na szczęście nie są pilne rzeczy :razz: Ważne że reszta rzeczy jest jak najbardziej ok, jeszcze miałem pęknięte przednie sprężyny :shock: ale na szczęście tutaj gość z Wisły nas poratował i dosyć tanio nam sprzedał nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do elektrycznego mam 20 km :-)

 

[ Dodano: Pią Lut 29, 2008 12:13 pm ]

Taką ciekawostkę znalazłem "W Subaru Justy (w przeciwieństwie do Mazdy) jest napęd 4x4 ze sztywnym przodem z tyłem (brak mechanizmu różnicowego międzyosiowego, zawsze kręci się conajmniej jedno koło z przodu i jedno z tyłu).

 

Więc nie nie powinno się uzywać 4x4 w Subaru Justy na suchej nawierzchni

 

Tak więc moim zdaniem troszkę kiepske to rozwiązanie." :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam zamiar kupic tania rajdowke

Myslalem o cc lug sc ale wpadl mi tez do glowy pomysl justy - Poletylo calkiem niezle sobie radzil.

Bardzo waznym wyznacznikikem jest kasa - o ile justy moge kupic tanio to nie wiem jak jest z utrzymaniem i z czesciami zamiennymi. Dajcie znac pls jakie sa przykladowe ceny, co czesto pada i jaka jest dostepnosc czesci. Z tego co wiem to ci ktorzy sie scigaja justy maja jeden do jazdy i co najmniej drugi na czesci

 

bede wdzieczny za informacje

pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to:

 

-często pada wszystko po koleji

-części dość tanie, ale niektóre słabo dostępne więc trzeba czekać

-no i niektóre rzeczy metodą domowo - kowalską trzeba robić

 

polecam w tej sprawie zaatakować użytkownika Konrados

podobno coś wie o cenach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekszyc trzeba było przebudować swifta na 4x4 ;)

 

A tak na serio, to wybór pomiedzy CC/SC a Justy jest ciężki... nawet bardzo. Zależy do czego Ci ten samochód. Jeżeli tylko chcesz ganiać w KJSach to można zastanowić się nad Justy.. jeżeli chcesz potem poganiać w 3 lidze albo PPZM, to od razu ładuj się w SC/CC.

Generalnie na śliskim Justy jest niesamowite i bardzo szybkie, ale już na suchym, żeby było konkurencyjne wobec Swiftów i mocnych CC/SC to już trzeba ogarniać i przede wszystkim zainwestować dużo kasy. Od razu mówie, że walka z zeszperowanymi ośkami na suchym jest baaaaardzo trudna.

 

Co do cen, to części raczej są tanie, ale jest ich mało i często trzeba się podpierać używanymi. Części do sportu praktycznie nie istnieją, wszystko robione jest patentowo-kowalskimi metodami.

 

Odnośnie usterkowości. Justy jest pancerne, przynajmniej w porównaniu do CC/SC, ale niestety gdy jest intensywnie eksloatowane to też potrafi się zbuntować. Mi do tej pory nie zdarzyło się, żeby Justy padło i dalej nie pojechało... zawsze jedzie dalej czasem tylko wolniej.

 

Na początku napisałem, że mogłeś przerobić Swifta na 4x4, bo były wersje Swifta z napędem na 4 koła... ewentualnie można dorwać Justy w tej samej budzie co Swift, zrobić przekładke silnika i masz 100 KM w serii, upgrade'owalne do dużo większej mocy z napędem na 4 koła, kolejny zabijaka.

 

Jakby cos wal na PW albo jeszcze lepiej na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...