Skocz do zawartości

problem z tylną kanapą Tribeca 07 EU


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z użytkowników Tribeca ma/miał problem z trzeszczącą tylną kanapą -a dokładnie z tylnym oparciem?

U mojego Taty prawie od samego początku użytkowania kanapa dostaje wibracji i zaczyna stukać że aż człowieka krew zalewa;/ Najgorzej jest jak nikt nie siedzi na tylnych siedzeniach podczas jazdy i zagłówki są wysunięte do góry -to wtedy latają jak grzechotki ;(

Problem jest zlokalizowany -są to zawiasy na których pochyla się/blokuje oparcie. Było to naprawiane jeszcze na gwarancji i czasem nawet coś pomagało na kilka dni ale po n-tej naprawie werdykt w ASO był jeden -ten typ tak ma i nie mamy żadnego pomysłu jak to naprawić;/

Autko to Tribeca z 2007 wersja 5 osobowa kupiona w polskim salonie.

 

Z góry dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, tylna kanapa stuka na nierownej nawierzchni... podobno MY'08+ maja cos tam poprawione, ale generalnie wszyscy uzytkownicy Bek narzekaja na ta przypadlosc (nie ma aut idealnych, niestety TTTM :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender3, problem stary i znany.. :wink: puść mi maila do Siebie na PW to wyślę Tobie całego pfd'a wieczorem - w US na to jest kwit serwisowy dla Tribeki - nazywa się "Second Row Seat and Tailgate Rattles" nr 12-111-09 sprzed 2 lat - może coś to pomoże serwisowi, ewentualnie samodzielnie wg tych instrukcji jak niektórzy Forumowicze. :idea:

To co najważniejsze masz tu:

zaglowkitribeka.jpg

Zagłówki wyciągasz i rozginasz o 1cm szerzej na końcu prętów. Konieczne może być zdjęcie osłon siedzeń od strony bagażnika aby wyjąć całkiem zagłówki :idea:

 

tylnakanapatribeka.jpg

Wycinasz podkładki w kształcie C i wkładasz w miesce luzu tylnej kanapy a potem spinasz je w środku opaską.

 

Powodzenia...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender3, problem stary i znany.. :wink: puść mi maila do Siebie na PW to wyślę Tobie całego pfd'a wieczorem - w US na to jest kwit serwisowy dla Tribeki - nazywa się "Second Row Seat and Tailgate Rattles" nr 12-111-09 sprzed 2 lat - może coś to pomoże serwisowi, ewentualnie samodzielnie wg tych instrukcji jak niektórzy Forumowicze. :idea:

To co najważniejsze masz tu:

[ http://img4.imageshack.us/img4/7254/zaglowkitribeka.jpg ]

Zagłówki wyciągasz i rozginasz o 1cm szerzej na końcu prętów. Konieczne może być zdjęcie osłon siedzeń od strony bagażnika aby wyjąć całkiem zagłówki :idea:

 

[ http://img3.imageshack.us/img3/6489/tylnakanapatribeka.jpg ]

Wycinasz podkładki w kształcie C i wkładasz w miesce luzu tylnej kanapy a potem spinasz je w środku opaską.

 

Powodzenia...

wnioskuje o pomuk dla wlyszkowa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender3, problem stary i znany.. :wink: puść mi maila do Siebie na PW to wyślę Tobie całego pfd'a wieczorem - w US na to jest kwit serwisowy dla Tribeki - nazywa się "Second Row Seat and Tailgate Rattles" nr 12-111-09 sprzed 2 lat - może coś to pomoże serwisowi, ewentualnie samodzielnie wg tych instrukcji jak niektórzy Forumowicze. :idea:

To co najważniejsze masz tu:

[ http://img4.imageshack.us/img4/7254/zaglowkitribeka.jpg ]

Zagłówki wyciągasz i rozginasz o 1cm szerzej na końcu prętów. Konieczne może być zdjęcie osłon siedzeń od strony bagażnika aby wyjąć całkiem zagłówki :idea:

 

[ http://img3.imageshack.us/img3/6489/tylnakanapatribeka.jpg ]

Wycinasz podkładki w kształcie C i wkładasz w miesce luzu tylnej kanapy a potem spinasz je w środku opaską.

 

Powodzenia...

wnioskuje o pomuk dla wlyszkowa! :D

 

Pomuk przyznany ;)

Postaram się opisać jak wyglądały moje perypetie z tą naprawą jak tylko się do niej zabiore ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uosiu, los Subarynek nadal nie jest mi obojętny :lol: - sentyment i tyle :wink: a im więcej jeżdżę niestety autami innych marek tym silniejszy :roll:, bezinteresownie się tym pasjonuję a kiedy coś mam/wiem to zawsze chętnie się podzielę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Istnieje tez druga opcja :-)

 

Zamiast kupowac hamerykanski "kit" do likwidacji telepania tylnej kanapy to trzeba kupic oryginalna krate Subaru rozdzielajaca przestrzen bagazowa od 2giego rzedu siedzen. Problem bezpowrotnie zniknal przy okazji znacznego podwyzszenia uzytecznosci Beki

 

Oczywiscie nie nalezy sie 'leszczyc' i kupowac w Pl tylko pogadac z dobrze poinformowanymi (moze wlyszkow cos pomoze na priv ;-) ) i zciagnac z hameryki za tyle ile w moim profilu.

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Czy ktoś wie, gdzie można kupić takie podkładki "C"? Z czego one są zrobione? Metalowe? Plastikowe? Ewentualnie proszę o podanie wymiarów. Jeżeli są z tworzywa to wytnę sobie sam. Myślałem nad wycięciem takich podkładem np. z filcu ale podejrzewam, że to powinno być coś twardszego. Telepanie się tylnego rzędu siedzeń doprowadza do szału - stwarza wrażenie jakby samochód miał się zaraz rozlecieć na kawałki.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj miałem chwilę i wtarabaniłem się na 3 rząd siedzeń, żeby zobaczyć jak można dostać się do wnętrza oparcia i wyjąć zagłówki. z obserwacji wynika, że to one odpowiadają za większą część telepania. Niestety nie udało mi się wymontować tej plastikowej płyty, która jest "plecami" oparcia. wyjąłem zaślepkę zaczepu fotelika, ale nie udało mi się dojść do tego jak jest przymocowana reszta plastiku.

Ktoś to już ogarnął? Może jakiś manual warsztatowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.10.2017 o 08:36, Wojtek Stoinski napisał:

Niestety nie udało mi się wymontować tej plastikowej płyty, która jest "plecami" oparcia. wyjąłem zaślepkę zaczepu fotelika, ale nie udało mi się dojść do tego jak jest przymocowana reszta plastiku.

Ktoś to już ogarnął? Może jakiś manual warsztatowy?

 

łapiesz za dolną część dam gdzie są dolne zaczepy i zdecydowanym pociągnięciem wyczepiasz, później całość przesuwasz w dół i masz zdemontowaną "płytę"

 

20180102_132407.jpg

20180102_132413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...