Skocz do zawartości

REDUKTOREK I KILKA INNYCH PTYANEK:>


Kacir

Rekomendowane odpowiedzi

no to witam ponownie:)

posiadam subaru impreze 97 kombi i mam kilka problemów...

 

1. nie wime jak powinien sie zachowywać przy reduktorze? tzn. zatrzymuje samochodzik i na luzie przełaczam redukto (na desce mryga mi ikonka- powinna mrygać czy poprostu cos nie styka?) jak ruszam to nie ma zadnej różnicy..... o co chodzi?

 

2. nie mam ogrzewania tylniej szyby. ikonka na desce pali się, a dupa zimna.... i co z tym gdze sa jakieś kable i jak to naprawic?

 

3. i zagadka stulecia... takie małe cos na przednich slupkach przy drzwiach... w imprezie mam po obu stronach a w justynce tylko po jednej... co do do licha jest?

 

hmm.... mam nadzeje ze o niczym nie zapomniałem:) pozdrawiem szcześliwych uzytkowników subaru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co reszty pytań nie odpowiem bo nie wiem, ale reduktor można - tzn ja tak robie od dłuższego czasu i jeszcze działa - przełączać przy rozłączonym napędzie, czyli wduszając sprzęgło, niezależnie od prędkości. Trza jednak uważać by przy tym nie przekręcić silnika, bo wiadomo obroty "troszkę" wzrosną. Kontrolka winna pięknie świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wime jak powinien sie zachowywać przy reduktorze? tzn. zatrzymuje samochodzik i na luzie przełaczam redukto (na desce mryga mi ikonka- powinna mrygać czy poprostu cos nie styka?) jak ruszam to nie ma zadnej różnicy..... o co chodzi?

Lampka powinna się świecić ciągle, prawdopodobnie masz problem z czujnikiem przy skrzyni biegów (coś nie kontaktuje), albo w jakimś innym miejscu może kabel pękł, albo nawet gniazdo żarówki jest podśniedziałe.

I co to znaczy nic się nie dzieje? Auto powinno ruszać, ale na reduktorze nieco bardziej skrzynia wyje i biegi są zdecydowanie krótsze. Oczywiście reduktor zapinamy z wciśniętym sprzęgłem, to zy jest luz czy zapięty bieg nie ma znaczenia. Dźwignię reduktora potraktuj jak dźwignię od zmiany biegów.

 

2. nie mam ogrzewania tylniej szyby. ikonka na desce pali się, a dupa zimna.... i co z tym gdze sa jakieś kable i jak to naprawic?

Witam w klubie :)

1) Sprawdź czy masz sprawne wszystkie bezpieczniki

2) Sprawdź pod światło (lub miernikiem) czy nie masz poprzecieranych (tak jak u mnie) wszystkich ścieżek.

W tym ostatnim wypadku mogę jedynie złożyć kondolencje, bo naprawa czegoś takiego jest dosyć kosztowna i grozi czasem uszkodzeniem szyby przy eksploatacji (szyba nagrzewa się nirównomiernie, co prowadzi do powstania naprężeń i efektownego strzału). Ewentualnie można wymienić szybę na nową. Ale kosz tego też mały nie jest, niestety ni ma tu tak różowo jak z szybą przednią.

 

3. i zagadka stulecia... takie małe cos na przednich slupkach przy drzwiach... w imprezie mam po obu stronach a w justynce tylko po jednej... co do do licha jest?

Ale na słupkach wewnątrz auta? Na zewnątrz? Chodzi o tą czarną plastikową wypustkę w połowie wysokości słupka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to co do pierwszego to zobacze i najwyżej sie odezwe:)

 

Witam w klubie :)

1) Sprawdź czy masz sprawne wszystkie bezpieczniki

2) Sprawdź pod światło (lub miernikiem) czy nie masz poprzecieranych (tak jak u mnie) wszystkich ścieżek.

 

to dwa pierwsze sprawdziłem i jest ok.... wiec to jakis kabel lub cos w tym stylu.... a moze to jest zwiazane z tym ze mam hak i ktos cos żle podłaczył bo na haku tez niema napiecia;

 

3.Ale na słupkach wewnątrz auta? Na zewnątrz? Chodzi o tą czarną plastikową wypustkę w połowie wysokości słupka?

 

TAk włąsnei to do czego to jest?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to co do pierwszego to zobacze i najwyżej sie odezwe:)

 

 

3.Ale na słupkach wewnątrz auta? Na zewnątrz? Chodzi o tą czarną plastikową wypustkę w połowie wysokości słupka?

 

TAk włąsnei to do czego to jest?:)

 

 

Może czujka do alarmu w spadku op poprzednim właścicielu?

 

Kurcze mi się nic nie świaci nie mruga jak reduktor włącze, musze żarówki posprawdzać, aha przednie przeciwmgielne mają podświetlany przycisk, tylne też? bo nie podświetla mi się pasek na guziku jak je włącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi się nic nie świaci nie mruga jak reduktor włącze, musze żarówki posprawdzać, aha przednie przeciwmgielne mają podświetlany przycisk, tylne też? bo nie podświetla mi się pasek na guziku jak je włącze.

Jak masz okienko, to powinno się podświetlać chyba, trzeba wydłubac przełącnzik i sprawdzić żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Re: REDUKTOREK I KILKA INNYCH PTYANEK:>)

 

(...) zatrzymuje samochodzik (...)

 

Fajniutkie odpowiedźki są w tym wąteczku...

 

Popatrzcie, co reklamka robi ludzikom z móżdżku... :roll: :wink: :mrgreen:

 

Jak masz okienko, to powinno się podświetlać chyba, trzeba wydłubac przełącnzik i sprawdzić żarówkę.

 

Zacząłeś dobrze, ale potem już nie poszło... Powinno być: "Jak masz okienko, to powinno się podświetlać chyba, trzeba wydłubac przełączniczek i sprawdzić żaróweczkę".

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. i zagadka stulecia... takie małe cos na przednich slupkach przy drzwiach... w imprezie mam po obu stronach a w justynce tylko po jednej... co do do licha jest?

jeśli na zewnątrz - to taki mały dynks ustawiający szybę na swoim miejscu przy jej domykaniu ... jest w większości aut ...

chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do super temat tego czegos smiesznego przy oknie wyczerpany ale dalej nie wme gdze szukać kabli do ogrzewania tylniej szyby..... i ponawiam info(pyt.) czy to moze miec zwiazek z tym ze ktos montujach hak cos spieprzy*** bo na haku terz nie mam prądZIKU :D :D :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

Miałem taki objaw u siebie (nie tylko ogrzewanie ale również cenralny zamek tylnych drzwi).Powodem jest uszkodzenie wiązki kabli na ich wejściu do drzwi(w gumowym tunelu).W serwisie w Gdyni od razu mi to powiedzieli,że w kombi to jest normalny objaw.Pomimo tego że kable nie wyglądały na pourywane to po ich pociągnięciu okazało się, że cała jest tylko ich izolacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...