Skocz do zawartości

kontrolka cruise - rozwiązanie?


kapalek

Rekomendowane odpowiedzi

może zauważyliście że od jakiegoś czasu borykałem się z pewnym problemem w legacy my06 2,0 165 ps. wywalało sama zieloną migającą kontrolkę cruise. badałem zjawisko i zauwazyłem, że kontrolka sie często pojawiała jak auto zjeżdzało z pochyleń. Ostatnio znów sie zaświeciła, przy właśnie zjeździe. sprawdzałem ogólnie czy z autem wsio ok (jak co jakis czas) mniej wiecej co 2 tyg) i sprawdziłem , też poziom oleju - był niski przy dolnej granicy. Dolałem do maksa i przy starcie cruise zniknął. Czy migajacy cruise może byc oznaką niskiego stanu oleju ( nie tak niskiego jak check olejowy). Niektóre auta mają takie podwójne kontrolki, albo nawet wyświetlacze stanu oleju(np alfa romeo). Instruckja milczy w tej kwestii. Możecie się wypowiedzieć o waszych doświadczeniach? czy możliwe jest by był jakis dodatkowyc czujnik olejowy i przy niskim poziomie migał cruise?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazał, żadnych błedów i z resztą prawidłowo raczej bo blędy sygnalizuje tylko check engine. Instrukcja z resztą mówi, że może sie czasem sam cruise zaświecić i po wyłączeniu i włączeniu zapłonu juz nie powinien, u mnie niestety nie gasł. Odłączenie aku na godzine rozwiązywało problem.

Po uzupłenieniu oleju do poziomu maks cruise przestał migać bez odlączania aku i narazie się nie pojawia.

Co do oleju to zuzycie jest na poziomie ok 1l na 10000km pomiędzy wymianami czyli raczej do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kapalek, - w czerwcu miałem takie zjawisko u siebie w legacy 05' i po odłączeniu od akumulatora również to skasowałem. U mnie najprawdopodobniej padała sonda lambda, bo po kilku miesiącach od tego zdarzenia teraz zaczął mi się palić check i cruise. Dodam, że mam instalację gazową Lanzi Lorenzo model Omega i na pewno wyjdzie to przy diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

migający criuse bez checka może sygnalizować błąd w fazie oczekiwania czy coś w tym stylu, ale po jakimś czasie raczej krótkim powinien też pojawić się check...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0030 błąd sondy lambda jest takim dziadem że zapala razem check i cruise - właśnie pozbyłem się tego błędu, w moim przypadku P0030 powodował brak zasilania na sondach. "Fachowcy" zalecali wymiany sond, kata i co tam jeszcze. Skończyło się na wymianie bezpiecznika SBF5, który to zlokalizowałem dzięki kolegom z forum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
kapalek, - w czerwcu miałem takie zjawisko u siebie w legacy 05' i po odłączeniu od akumulatora również to skasowałem. U mnie najprawdopodobniej padała sonda lambda, bo po kilku miesiącach od tego zdarzenia teraz zaczął mi się palić check i cruise. Dodam, że mam instalację gazową Lanzi Lorenzo model Omega i na pewno wyjdzie to przy diagnostyce.

 

Mam rok starszą wersję, tą samą instalację od 2 tys km i dziś wyskoczył sam Cruise...

 

Dziwnym objawem jest to że stało się to dokładnie w tym momencie w ktorym podłączyłem z inżynierskiej ciekawości ELM 327. Przypadek?

 

P.S. Postał chwile i znikł. Mam nadzieję że to jednorazowy wybryk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem temat już wcześniej i najwyraźniej dzieje się tak z uwagi na instalację gazową. Co prawda auto kupiłem już z instalacją i nie mam porównania czy przed założeniem też się tak działo, ale u mnie jest tak, że gaszę silnik, odpalam ponownie i kontrolka gaśnie. Poza tym to zjawisko występuje u mnie tak rzadko, że nie zwracam na nie uwagi. Dodam jeszcze, że wymieniałem świece, bo wywalało mi czasami błąd "wypadanie zapłonu", ale po tej operacji na razie ustało i już od dłuższego czasu jeżdżę bez żadnych błędów.

Tak było u mnie więc tyle mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczenie. W moim outback'u 2004r. 2.5 AT 165km, również wczoraj pokazały się: kontrolka serwisu i migający cruise. Auto jeżdzi na benzynie (gazu brak), dziwny jest fakt, że silnik i pracuje prawidłowo. Wlaśnie oddałem do elektronika samochodowego no i zobaczymy co dalej.

P.S. możecie polecić jakiegoś dobrego fachurę od Subaraków w Wlkp okolice Poznania na priw. będę bardzo wdzięczny.

Jak będę wiedział coś więcej dam znać.

 

-- Cz kwi 19, 2012 12:56 pm --

 

No i bingo. Nic wielkiego. Fachura podłączył się z dobrym kompem do autka i okazało się ze to jakaś "chwilówka" - problem z komunikacją skrzynia biegów/silnik - faktycznie przed pojawieniem się błędów skrzynia biegów przechodziła test życia evil: . Wiec dalej śmigamy po miejskich bezdrożach Poznania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

U mnie CRUISE pojawia się przy odpalaniu auta gdy stoi pochylony, na równym gdy odpalam wszystko gra i nie ma błędu.

Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie (wytlumaczenie)problemu?W między czasie sprawdzę na legacygtforum :idea:

Zaznaczę że przy odpalaniu auto stało w miejscu. Stan oleju przy max.

 

Ja nie mam pomysłu, bo G sensora nie mam jak brak ESP , a jesli by dawał czujnik ABSu to by wyswietliło błąd takze poddaję się jak narazie. :cry:

Takze jedyna opcja to namiar błędu online :mrgreen: . Wyczytałem że jest opcja wyłączenia przy odpalaniu CRUISE CONTROL, wcisnąć przycisk i odpalić auto.

Edytowane przez Dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pomysłu, bo G sensora nie mam jak brak ESP , a jesli by dawał czujnik ABSu to by wyswietliło błąd takze poddaję się jak narazie. Takze jedyna opcja to namiar błędu online . Wyczytałem że jest opcja wyłączenia przy odpalaniu CRUISE CONTROL, wcisnąć przycisk i odpalić auto.

Jesteś pewien, że nie ma G-Sensora? Nawet w Imprezie GT on występował - a tam nie było żadnego ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nie ma G-Sensora? Nawet w Imprezie GT on występował - a tam nie było żadnego ESP.

 

Nie jestem pewnien :neutral: , tak tylko sobie myslełem że jest tylko w wersji z :arrow: ESP :arrow: ,

Dzisiaj z przypadku zaparkowałem przodem na chodniku a tyl na ulicy i cruise nie migał po odpaleniu, wygląda mi na to że jak auto stoi na równi pochyłej to błąd sie pojawia,takie moje spostrzeżenia :idea: Czy ktoś mógłby to sprawdzićw swoim aucie ?

Nie to żeby był z tym problem u mnie ale pojawiło się i próbuję wyjaśnić sprawę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki samam proble co prawda wystąpil on z2-3 razy przy odpalaniu auta które stało pochylone migał crusie i auato troch pokręciłao zanim odpaliło, ale po zgaszeni i odpaleniu ponownei przestawała juz normalnie odpalał i nie migało. Nie wiem co czym to jest spowodowane byłem w aso podpieli pod kompa i nic nie pokazała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu postów powyżej zdiagnozowałem u siebie problem. U mnie to grzałka sondy Lambda. Criuse miga gdy auto odpalone na zimno postoi dłużej w miejscu, najczęściej gdy się klimatyzuje, bo wtedy stoi chwilę zanim jadę. Wystarczy chwilę pojechać, odpalić auto ponownie i problem Cruise znika. U mnie nie występuje częściej niż raz w miesiącu...

 

Brak związku z instalacją gazową raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszku o CC(Cruise Control) i mam takie info na temat migania kontrolki CC.

 

Warunki które mogą powodować błąd CC :

 

1. Zakłócenie z czujnika prędkości samochodu

2. Dżojstik od ustawiania CC

3. Moduł sterowania silnikiem ECM (ENGINE Control Module)

4. Switch sprzęgła

5. Switch światła stopu lub sprzęgła

6. a. Switch pozycji neutralnej w manualu

b. Sygnał z pozycji neutralnej w automacie

Edytowane przez Dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miganie Cruise nie musi oznaczać problemu z Cruise. Ja upolowałem błąd podczas migania i była to grzałka Lambdy.

 

Nie przejmowałbym się tym zbytnio.

 

i odrotnie, tzn wystapienie jednego z czujnikow nie musi czy wrecz nie moze powodowac miganie CC.

Ja akurat dlugoi walczylem z sygnalem luzu i efekt jest taki, zeby nic nie swieci, CC sie wlacza ale nie mozna zaprogramowac V, czyli nie zapala sie SET. Podobnie jest w innych przytoczonych sytuacjach (sygnal sprzegla, hamulca, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...