Skocz do zawartości

na wyświetlaczu od komputera napis ACC


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zostawiłem normalnie zamknięty samochód na godzinkę. Po godzinie wsiadłem do niego i na wyświetlaczu pojawił się napis ACC, nie mogłem używać ani wentylacji, ani radia. Po dojechaniu do domu (około 12km) uruchomiłem ponownie samochód i problem zniknął. Co może być przyczyną problemu?

 

pozdrawiam,

 

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zostawiłem normalnie zamknięty samochód na godzinkę. Po godzinie wsiadłem do niego i na wyświetlaczu pojawił się napis ACC, nie mogłem używać ani wentylacji, ani radia. Po dojechaniu do domu (około 12km) uruchomiłem ponownie samochód i problem zniknął. Co może być przyczyną problemu?

 

pozdrawiam,

 

Czarek

 

przez przypadek uderzyłeś kolanem w kluczyk w stacyjce, delikatnie został wysunięty i przekręcił się w pozycje "pomiędzy"

 

u mnie stało się tak kilka razy, zanim doszedłem do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to częsty przypadek nie do końca "odbitej" pozycji stacyjki po uruchomieniu rozrusznika. Stacyjka "zawisa" w martwej pozycji.

Wystarczy minimalnie cofnąć kuczyk i ten wskakuje we właściwą pozycję. Wszystko wraca do normy.

 

Co 10-20 odpalenie samochodu u mnie zadarza się taka sytuacja....

 

Może trzeba by przesmarować stacyjkę, ale uciążliwość znikoma, a roboty dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje za pomoc.

Zauważyłem także, że zegar się późni mniej więcej o czas ostatniej trasy. Może to kwestia akumulatora?

Przyznaję, że próbowałem przestawić kluczyk w pozycję martwą ręcznie i nie dałem rady.

 

pozdrawiam,

 

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaro, twoj problem moze miec zrodlo w slabym akumulatorze. Manual serwisowy podaje nastepujace kroki diagnozy.

 

Pomierz tak jak tabelka pokazuje. Bedziesz wiedzial czy to akumulator czy zegar konczy swoj zywot (dosc czesto sie zdarza w Legacy).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawdziło się to co napisali Komancz i Tcic.

Dzisiaj znów przesunąłem kolanem kluczyk w stacyjce i na wyświetlaczu pojawiło sie magiczne acc, pozbawiając mnie możłiwości słuchania radio.

Na szczęście wystarczyło przesunąć delikatnie kluczyk w stacyjnie i wszystko gra :wink:

 

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi!

 

pozdrawiam,

 

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...