Skocz do zawartości

Norwegia 2012 lipiec z dziećmi bo kombi rodzinnym


Kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Kameleon, na stronie Finn.no masz domki wakacyjne do wynajęcia (większość na tydzień) ale podejrzewam, że można dzwonić i próbować wynająć na doby.

Masz już dokładniejszą trasę, bo ja chętnie zobaczę, cały czas myślę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

termin to chyba pierwsza połowa lipca... Zależy kiedy moja żona urlop dostanie... To jednak powinno się w miarę szybko okazac...

 

-- 24 lip 2012, o 08:37 --

 

tak na początek z drogi

 

dsc8087c.jpg

 

-- 30 lip 2012, o 21:02 --

 

No i wróciliśmy... Kraj jest niesamowity. Na pewno pojedziemy jeszcze raz ale tym razem od północy :twisted:

Chyba w lutym przejade się pojeździć po sniegu :evil:

 

Dzięki za spota pod Oslo Andrzeju!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od trasy na początku w chwili wolnej, która wyglądała następująco. Wiadomo, że jadąć z dwójką naszych szkarbów musieliśmy przewidzieć atrakcje dla nich. Standartowo ruszamy popołudniu aby mołde pooglądały sobie bajki i w nocy poszły spać a my bez problemu możemy przelecieć początkowy najdłuższy odcinek bez atrakcji. Zaczeliśmy więc taK:

 

Billund - Legoland Dania

Hirthals - na prom do Kirstiansand (płynięcie promem 8 w skali beauforta to jest to!! Śniadanie skończyło się odrazu po wypłynięciu z portu a załoga rozdawała torebeczki - wziąłem na pamiątkę i nakręciłem kilka filmów GoPro) :)

Farsund - Latarnia morska w Lindesnes i pierwszy kamping pod namiotem Viking Land

Stavanger - muzeum wytwarzania konserw z sardynkami

Kenigparken - ogromny park rozrywki z leżącym Guliwerem

Voss - wędrówka na półkę skalną Preiteskolen - olk. 3 godziny w jedną stronę dobrym tempem. Dzieciaki dały jak zwykle radę :)

Po drodze wodospady Latefoss i potem najwuższy w Norwegii Voringfossen

Bergen - Akwarium, targ rybny - oczywiście obowiązkowo świeże krewetki i kotlet z wieloryba, przechadzka po domkach i tawrnach w porcie

Flamsbana - przejażdżka norweską kolejką zbudowaną na zboczach gór. Dumna inżynierów.

Przejażdka "Drogą śnieżną" przez przełęcz obok Bergen

Zwiedzanie najstarszego kościołu wikingów z 12 w.

Droga Trolli i Orłów

Powrót Lillehammer - wizyta na skoczni

Spot pod Oslo

Nocny powrót przez Kappeln ( krótkie plażowanie i wizyta w McDonalds) pod Berlin do Tropical Islands

 

Zabieram się za porządkowanie całości i pewnie niebawem poprawię opis i dorzucę parę zdjęć...

 

W sumie zrobiliśmy 7800 km. Myśleliśmy przez chwilę, że pojedziemy trochę wyżej ale północ kraju zostawimy na następny raz. Spanie w namiocie się sprawdziło - teraz już wiemy, że kilka rzeczy jest zbędnych a kilka powinniśmy ze sobą zabrać. Na pewno dla nas była to najlepsza forma zwiedzania - kampery i przyczpy miały problemy z niektórych miejsach z wjazdem - poza tym dużo szybciej mogliśmy się przemieszczać a nadrobiony czas wykorzytywaliśmy poprzez znalezienie lepszego kampingu i rozkładaniu i składaniu namiotu - realnie do 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło mnie więcej tyle co zwykle... Dla 4 osobowej rodziny mam od kilku lat podobny koszt. Czy to Teneryfa, Czarnogóra, Korsyka... Zależy co kto lubi... Imprezą bardzo dobrze się podróżuje - średnio na austostradach spala ok. 10-11 l. Ja wiem czy to tak dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale się trafiło...

 

przede wszystkim gratuluje udanego urlopu!

 

30 sierpnia muszę być w Trondheim. kilka pytań:

 

1. jakie są ceny wszystkich mostów po drodze?

2. jakie są opłaty drogowe powiedzmy od Kopenhagi do Trondheim?

3. jaki jest REALNY czas podróży z Kopenhagi do Trondheim zakładając bardzo delikatne łamanie przepisów.

4. jakie są temperatury pod koniec sierpnia?

5. jakie są opłaty drogowe od Oslo do Trondheim (biorę pod uwagę tez samolot plus wypożyczenie auta w Oslo)

 

pytanie dodatkowe nr 6. :mrgreen: mając 3 doby między Trondheim a Warszawą co byście kazali odwiedzić w Norwegii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem... Autostrady podobno płatne i zczytuja numer rejestracyjny ale jakoś nie są w unii. Także na razie nic mi nie przyszło...

 

Z ograniczeniami prędkości to bym uważał bo ja jechałem powściągliwie i dostawałem sobie do 10 km/h wiecej sto ograniczeń ale... I tak zrobili mi fotkę a przekroczyła ok. 15...

 

Okazało się, ze maksymalne przekroczenie prędkości w Norwegii to 27 km/h i nie ważne ile wiecej się przekroczy mandat rośnie tylko jak w okolicy 800 czy 1000 m jest szkoła ( i to nie musi być przy drodze ale od drogi) i mandacik płatny od razu 12000 koron czyli ok. 7000 PLN. Ścigać się chyba nie opłaca bo maja nowe RS4 nieoznakowane, które miałem okazje spotkać...

 

No ale bogatej wszystko wolno... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze maksymalne przekroczenie prędkości w Norwegii to 27 km/h i nie ważne ile wiecej się przekroczy mandat rośnie tylko jak w okolicy 800 czy 1000 m jest szkoła ( i to nie musi być przy drodze ale od drogi) i mandacik płatny od razu 12000 koron czyli ok. 7000 PLN. Ścigać się chyba nie opłaca bo maja nowe RS4 nieoznakowane, które miałem okazje spotkać...

Prawda.

pytanie dodatkowe nr 6. :mrgreen: mając 3 doby między Trondheim a Warszawą co byście kazali odwiedzić w Norwegii?

Polecam drogę Kristiansund - Molde. Myślę, że ta droga powinna dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Droga Atlantycka

Potem Droga Troli

Dalej po drodze masz tunel Laerdal o długości 24.5km :idea:

Potem w zależności od czasu i upodobań, albo do Lillehammer, albo wybrzeżem przez Stavanger itd...

Jeżeli przez Stavanger, to Preikestolen. Na wejście i zejście potrzeba jakieś 4-5h w zależności od kondycji, pogody i ilości ludzi na szlaku. Byłem ostatnio z narzeczoną, wejście w 1h40min, zejście 1.5h, na górze spędziliśmy z 30 minut na odpoczynku i upajaniu się widokiem. 8)

 

Taka trasa na szybko:

http://maps.google.com/maps?saddr=Trondheim,+Norwegia&daddr=Kristiansund,+Norwegia+to:62.98983,7.24027+to:62.87215,7.01205+to:Molde,+Norge+to:Trollstigen-+The+Troll%60s+Road,+Norddal,+Norway+to:L%C3%A6rdalstunnelen,+L%C3%A6rdal,+Norge+to:Preikestolen,+Forsand,+Norwegia+to:Oslo,+Norwegia&hl=pl&ie=UTF8&ll=61.407236,9.821777&spn=5.482683,15.622559&sll=60.730085,8.59602&sspn=5.601546,15.622559&geocode=FXPfxwMdrZ2eAClTfgNHlzFtRjHU8zyPKMj3Cw%3BFb_8wgMdz-t1ACmBP7b-SdsTRjHH_o8o1Jkn2g%3BFQYmwQMdTnpuACkjCmVybF4RRjEnyvMVGx0XYA%3BFVZavwMd0v5qACmZxNvVMkURRjGjLD89qTN0aA%3BFVNLvQMdm0NtAClZwsbXHVQRRjH0M974iBQFkg%3BFRAGuQMdSQp1ACF9YoqvTl0NWSlHdyVZcQ4URjF9YoqvTl0NWQ%3BFea2ogMdP0VxACl5f1AafBg-RjHnZKPP0k5tpQ%3BFfYKhAMdZV1eACmdaHOBHtU7RjEjNS5Rej_OqA%3BFY02kgMd9RCkACk58GfyYW5BRjGaHiPTX2CSfg&oq=Trolls&mra=ls&via=2,3&t=m&z=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

jakoś zaczyna mi się krystalizować okres styczeń-luty-marzec i podejrzewam, że albo w styczniu albo w marcu - aczkolwiek w marcu do będę już po wypadzie rodzinnym na narty do Włoch Imprezą więc nie wiem...

 

jutro wkleję mapkę z google-maps trasy norweskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...