Skocz do zawartości

Norwegia 2012 lipiec z dziećmi bo kombi rodzinnym


Kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu przyszłego roku napieramy samochodem taką traskę:

Warszawa-Dania (Legoland) - przez mosty do Oslo - pólnocno zachodnie wybrzeże do Trondheim i przez Laponię do Sztokholmu i prom do Gdyni...

 

Ktoś był - Wie?? :)

 

Może ktoś też chce się z nami zabrać?? Jak to mawiają muchy - W kupie raźniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co fajnego oglądać po trasie albo nawet i poza :)

Wychodzimy z założenia, że drugi raz tu nie wrócimy więc naoglądać się musimy!! :)

(ale mi się zrymowało)

Jako, że z dziećmi to jakieś parki rozrywki muszą być no i w czasie musimy się zmieścić - 3 tygodnie to maks - do koła podbiegunowego i do domu... Szkoda bo dalej to pewnie też fajnie... Ale dzieci się wynudzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem, tylko trasa była krótsza i co najważniejsze w odwrotnym kierunku.

 

Z Łodzi do Gdyni na prom, promem do Karlskrona, potem wybrzeżem przez Ystad do Malmo (objrzenie Turning Torso) dalej do Kopenhagi, odwiedziny Syrenki czy jak się ta rzeźba nazywa, potem jeszcze wesołe miasteczko i dalej z buta do Niemiec. Zwiedzanie Berlina i Potsdamu i autostradą powrót do Polski.

 

Szczerze polecam prom zaliczyć na początku, i jechać po lądzie już na spokojnie (jak by wracać), bo jak się człowiek na niego spóźni to on nie czeka.

 

Wyruszyliśmy przed południem, prom odpływał o 19:00, nocleg na promie. Rano śniadanie (najdroższe w moim życiu) i około 6 rano zjazd na ląd. Potem zwiedzanie, jeden most chyba 120zł drugi około 90zł (polecam na prawdę warto. Miałem wtedy Skoda Fabia RS z szyberdachem do żona wyszła przez otwarty na maxa dach i robiła zdjęcia). Nocleg jakieś 200km przed Berlinem. Kolejny nocleg w Berlinie i po południu powrót do Polski.

 

Łączny koszt o ile dobrze pamiętam (ja i kobitka, młody został z dziatkami) chyba 2500zł w 2006roku.

 

Jak masz pytania to pytaj.

 

Szerokości

 

P.S.

Na całej trasie najbardziej zmęczył mnie kawałek z Łodzi do Gdyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z dziećmi to jakieś parki rozrywki muszą być

w Kopenhadze jest Tivola Park

 

bylem tam jak mialem 10 lat i w porownaniu do Hansa Parku etc wrazenia nie robil, ale i tak o niebo lepszy niz objazdowe wesole miasteczka u nas

nie wiem na ile sie od '98 zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zaczelismy nasza podroz od pobytu w Wolfsburgu.

-> http://www.autostadt.de/

-> http://automuseum.volkswagen.de/

-> http://de.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Arena

nie jestesmy fanami ani koncernu vag ani tym bardziej pilki noznej ale warto zobaczyc i nie byc zapatrzony tylko w subaru tym bardziej ze to po drodze do Billundu ;) spalismy na kempingu nieopodal stadionu. jest tam jeszcze obok aquapark

-> http://www.tixik.com/pl/aquapark-badela ... 355974.htm

wiec miejsce pelne atrakcji dla kazdego ;)

 

nastepny przystanek to Billund czyli Legoland

-> http://www.legoland.dk/

tam tez jest fajny basen i miasteczko tez warto zobaczyc, ale raczej jako wieczorny spacer.

 

kolejnego dnia pojechalismy do Skagen

Skagen.gif

cofnelismy sie do Frederikshavn

-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Frederikshavn

skad poplynelismy do Geteborga

 

my Twoja trase robilismy na "raty" bo nie moglismy miec do tej pory takiego dlugiego urlopu. wiec w tej 'racie" zawracalismy z Geteborga do Malme potem na mosto-tunel i do Kopenhagi.

peber.jpg

 

pozdrawiamy

Kasia i Miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

Na tym forum są co najmniej dwa wątki o tym co Ciebie interesuje, jeden nazywa się Nordkapp i a drugi miał chyba w nazwie coś o długim weekendzie. Jest w nich masa informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgiana

Kameleon, sporo pisaliśmy tutaj:

 

viewtopic.php?f=29&t=142772

 

Co do wyjazdu z dziećmi... Ze względu na temperatury i ogólnie pogodę na zachodnim wybrzeżu przez ostatnie 2 lata (w tym roku byłam w lipcu, w zeszłym roku w sierpniu) polecam sporo ciepłych ubrań, zdecydowanie zabrać coś od deszczu i odradzam spadnie w namiocie ;)

 

W większych miastach można wynająć umeblowane mieszkania na doby. My za 2 pokojowe w Stavanger płaciliśmy 500 NOK za dobę. Nie ważne ile osób mieszka.

Hotele odradzam ze względu na ceny, bo są (delikatnie rzecz ujmując) kosmiczne... A przynajmniej jak dla mnie ;)

 

Z takich podstawowych pytań - ile czasu macie zamiar poświęcić na tę wycieczkę?

Zdajesz sobie sprawę, że jadąc wybrzeżem do Trondheim będziecie jechać BARDZO powoli ;)

+ ściągnij sobie rozkład promów koniecznie.

 

Przypomnij mi się po 20. grudnia - akurat Norwegia będzie u mnie, to podeślemy Ci kilka przydatnych linków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgiana dzięki za wstępne info i linki. :)

Moja żona już przewodniki czyta zawzięcie ale wiadomo, że im więcej się wie co można zobaczyć tym lepiej.

 

Co do terminu to pewnie będzie najwcześniej połowa czerwca. Temperatura będzie super - ostatnie lata było ciepło nawet za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to pewnie będzie najwcześniej połowa czerwca. Temperatura będzie super - ostatnie lata było ciepło nawet za :)

 

My biliśmy w tym samym terminie, na Nordkapp w nocy z 30 cze na 1 lipca było kilka stopni powyżej zera i padał deszcz ze śniegiem oraz niemal zerowa widoczność, tj. "Globusa" nie było widać i to nie powodu ciemna, taka zawieja była. Ale było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to pewnie będzie najwcześniej połowa czerwca.

 

 

Jakbyś wyjeżdżał w połowie lipca, to można tak pokombinować, coby rozszerzyć to tournee :wink: o Finlandie i zahaczyć:

http://www.wrc.com/calendar-and-rallies ... /overview/

 

Szczerze polecam :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W większych miastach można wynająć umeblowane mieszkania na doby. My za 2 pokojowe w Stavanger płaciliśmy 500 NOK za dobę. Nie ważne ile osób mieszka.

 

Masz może jakieś linki do serwisu z tymi mieszkaniami? W Polsce używam np. noce.pl i zawsze coś fajnego trafiam, może i w Norwegii takie coś mają?

Z góry dziękuję, na pewno prędzej czy później u mnie Norwegia też się pojawi w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już wiemy, że będziemy jechac marszem - po drodze będziemy szukac miejscówek... Mamy przewodnik z cenami i jakoś w Maroku dawało radę z drogi szukac to i w Norwegii damy sobie radę... Nastąpiła mała zmiana planów - nie będziemy wracac przez laponię do Sztokholmu tylko będziemy wracając zwiedzac "środek" Norwegii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...