Skocz do zawartości

Sprzeglo w Imprezie 2,0 GL


Tryton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie szukam uzywanej imprezki, ale zauwazylem w wielu egzemplarzach podczas jazdy probnej pewien szczegol. Jak spuszczam sprzeglo przy zmianie biegu na dwojke to mi szarpie pod koniec skoku sprzegla i jak gdyby jakies takie uderzenie jak by sie cos przemieszczalo w komorze silnika. Da sie jednak powoli spuscic sprzeglo pod koniec i wtedy tak sie nie dzieje. Czy to normalne? I co ewentualnie moze byc uszkodzone. Jezdzilem jednym subaru w ktorym tak sie nie dzialo. To co cala reszta byla popsuta? Malo chyba prawdopodobne nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze ruszam normalnie jedynka zmieniam na dwojke spuszczam sprzeglo i wtedy jest takie szarpniecie, zeby tego nie bylo musze bardzo delikatnie puszczac sprzeglo pod sam koniec. Nie wiem jak to wytlumaczyc. To jest tak ze sprzeglo juz zabralo i tylko zdejmuje noge ze sprzegla i wtedy to sie dzieje takie szarpniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też trochę nie załapałem opisu, ale u mnie (1997 GL) zawsze redukuję biegi z międzygazem, bo inaczej słyszę taki niefajny dźwięk. jak tak dalej pójdzie, to się sam z siebie nauczę heel'n'toe ;).

jak zmieniam w górę, to jest spoko. oczywiście nie można pozwolić obrotom spaść za nisko, bo też jest wtedy rzeźnia.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...