Skocz do zawartości

Wybrzuszenie na nowej oponie - co czynic


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widzialem kiedys na wlasne galy jak przy zakladaniu na felge, gumiarz lycha taka wlasnie waska nowa opone psuje... Napompowal, zalozyl na samochod ...i gdyby nie moja troska, to klient by tak odjechal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej byłej firmie reklamacje opon załatwiałem w następujący sposób. Klient kupował nowa oponę, reklamowana była wysyłana do Goodyeara. W przypadku uznania reklamacji dostawałem korektę lub nowa oponę, a klient zwrot kasy za tę kupioną i wszyscy byli zadowoleni. Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy i czy zależy Mu na kliencie, czy też klient jest jednorazowy. Delikatne wklęśnięcie w miejscu łączenia jak najbardziej OK, ale wybrzuszenie NIE. Nie spotkałem się z technologicznym wybrzuszeniem. Ewentualnym miejscem w którym widać czy opona była dobita do felgi np, przez dziurę, lub torowisko jest miejsce styku stopki z felgą. Na feldze pięknie odbija się ślad opony. Jeśli opona była zdjęta to już po „ptokach”.

 

PS Niezgodność towaru z umową to sprzedaż konsumencka na paragon, lub fakturę wystawioną na osobę fizyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej firmie reklamacje opon załatwiałem w następujący sposób. Klient kupował nowa oponę, reklamowana była wysyłana do Goodyeara. W przypadku uznania reklamacji dostawałem korektę lub nowa oponę, a klient zwrot kasy za tę kupioną i wszyscy byli zadowoleni. Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy i czy zależy Mu na kliencie, czy też klient jest jednorazowy. Delikatne wklęśnięcie w miejscu łączenia jak najbardziej OK, ale wybrzuszenie NIE. Nie spotkałem się z technologicznym wybrzuszeniem. Ewentualnym miejscem w którym widać czy opona była dobita do felgi np, przez dziurę, lub torowisko jest miejsce styku stopki z felgą. Na feldze pięknie odbija się ślad opony. Jeśli opona była zdjęta to już po „ptokach”.

 

PS Niezgodność towaru z umową to sprzedaż konsumencka na paragon, lub fakturę wystawioną na osobę fizyczna.

 

 

Opona na pewno nie byla dobita do felgi bo takie uderzenie to bym czul. A nic nie bylo takiego. W poprzednim aucie po uderzeniu w cos co porzadnie poczulem, mialem lekko zdarty lakier na styku felgi z opona i lekko uszczypana opone przy feldze, ale zadne wybrzuszenie nie powstalo.

 

Nowa opona juz kupiona i jak znajde czas to jade wymienic.

 

pablo, czy ten slad na feldze bedzie jak po miesiacu sciagne opone? Nie wiem czy jest sens na gwarancji ja wysylac. Sprzedawca powiedzial mi ze zglasza sie to do goodyera i jakis kurier ja zabiera itd. Pewnie odpycha to od siebie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brałes to na osobę fizyczną a nie na firmę(tj w celu niezwiązanym z prowadzeniem działalności gospodarczej) to idź zgłość niezgodność towaru z umową (a nie uslugą jak ktoś to napisał :D ) u sprzedawcy. Z zasady masz lepsze warunki niż u producenta, ale to juz trzeba porównać gwarancje producenta z przepisami ustawy. Jeśli sprzedawca odmówi wymiany (bo naprawa raczej w grę nie wchodzi) to będzimy myslec co dalej :) A na zwrot kasy raczej nie licz- prędzej na wymianę towaru na pozbawiony wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...