Skocz do zawartości

Subwoofer OEM


Misiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Szanownych forumowiczow(ek) mial okazje sluchac subwoofera montowanego pod siedzeniem (spotykanego w autach US spec) i moglby podzielic sie wrazeniami ?

Uzyj wyszukiwarki, jakiś czas temu (pół roku, może więcej) uzytkownik BlueTooth się wypowiadał w tej kwestii bo takowe coś sobie sprawił. O ile pamiętam, żadna rewelacja, ale z drugiej strony zupełnie wystarczający. Ale pewnie sporo od rodzaju słuchanej muzyki zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii.

 

Razem z kolegą zciągnęliśmy sobie ze stanów dwa do legasiów. On twierdzi, że to ciągle nie to, ja jestem zadowolony i mnie to wystarczy. Różnica jest spora.

 

Suba (przynajmniej w legacy) wpina się bajecznie łatwo. Wraz z głośnikiem przychodzi instrukcja (coś jak z meblami IKEA) co podważyć i co odkręcić aby przeprowadzić kabelek i podłączyć głośnik.

 

Głośnik ma dwie śrubki regulacyjne, którymi się coś reguluje - nie znam się na tym - empirycznie wygląda mi na to, że może albo bardziej łeb urywać albo mniej. Głośnik jest niepozorny, ale jak odkręci się te śrubki na max, to po jednym dniu boli głowa ;-)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że te głośniki tanieją i można je już kupić bodaj za jakieś 170 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. BTW na ebayu subwoofery te mozna nabyc srednio po 100-120 USD. A szukam czegos pod siedzenie. Infinity z serii Basslink ladnie graja, szczegolnie model T, ale niestety nie mieszcza sie pod siedzeniem. W rachube wchodzi jeszcze Kenwood: http://www.crutchfield.com/S-pC5SSCA6yD ... =113KSCSW1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, lepiej wydac te pieniadze na naprawde dobre glosniki do przednich dzwi, 16cm z duzym magnesem tez dadza dobry bas, mozliwe ze nawet lepszy niz sub pod fotelem.

 

 

zgadzam sie z Kuba miałem to pod siedzeniem i zamieniłem to na Alpine type-r 30 bo jednak za mały on jest:) mam go jeszcze gdzies jak by ktos cos potrzebował moge poszukac:)

 

 

 

 

I duzo zalezy do jakiego rodzaju muzyki to ma byc... to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bajerek ktory cos tam daje dodany do oryginalnych glosnikow wzmacnia bas ale niemozna tego porownac z subem w normalnych rozmiarow skrzyni w bagarzniku, wszystko co jest zminituryzowane jest gorsze od tego w odpowiednich rozmiarach, uzadzonko to jest sub aktywny czyli ma wewnatrz wzmacniacz, glosnik niejest okazalych wielkosci bo jest to gdzies 6 -7 cali wzmacniacz maly o nieduzej mocy bo w sumie do takiego glosnika nic wiekszego nietrzeba :D, cale to uzadzonko jest podlaczane do wyjscia glosnikowego, czyli high-in co powoduje ze jakosc jest gorsza, ja za takie pieniadze jakie za to trzeba zaplacic zdecydowanie odradzal bym.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bajerek ktory cos tam daje dodany do oryginalnych glosnikow wzmacnia bas ale niemozna tego porownac z subem w normalnych rozmiarow skrzyni w bagarzniku, wszystko co jest zminituryzowane jest gorsze od tego w odpowiednich rozmiarach, uzadzonko to jest sub aktywny czyli ma wewnatrz wzmacniacz, glosnik niejest okazalych wielkosci bo jest to gdzies 6 -7 cali wzmacniacz maly o nieduzej mocy bo w sumie do takiego glosnika nic wiekszego nietrzeba :D, cale to uzadzonko jest podlaczane do wyjscia glosnikowego, czyli high-in co powoduje ze jakosc jest gorsza, ja za takie pieniadze jakie za to trzeba zaplacic zdecydowanie odradzal bym.

 

pozdro

 

 

no tak ale zalezy do jekiej muzyki bo tak jak u mnie na Hip hopie grało to ładnie a juz jakis dance albo house to nie... w sumie pozniej zobaczyłem ze jest tam nawet regulacja tego :) jezeli ktos chce miec seryjne audio to jest w sam raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, lepiej wydac te pieniadze na naprawde dobre glosniki do przednich dzwi, 16cm z duzym magnesem tez dadza dobry bas, mozliwe ze nawet lepszy niz sub pod fotelem.

 

 

zgadzam sie z Kuba miałem to pod siedzeniem i zamieniłem to na Alpine type-r 30 bo jednak za mały on jest:) mam go jeszcze gdzies jak by ktos cos potrzebował moge poszukac:)

 

 

 

 

I duzo zalezy do jakiego rodzaju muzyki to ma byc... to podstawa

 

to on jeszcze dziala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, lepiej wydac te pieniadze na naprawde dobre glosniki do przednich dzwi, 16cm z duzym magnesem tez dadza dobry bas, mozliwe ze nawet lepszy niz sub pod fotelem.

 

 

zgadzam sie z Kuba miałem to pod siedzeniem i zamieniłem to na Alpine type-r 30 bo jednak za mały on jest:) mam go jeszcze gdzies jak by ktos cos potrzebował moge poszukac:)

 

 

 

 

I duzo zalezy do jakiego rodzaju muzyki to ma byc... to podstawa

 

to on jeszcze dziala ?

 

 

 

 

gdzies tam lezy w garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek4, cos takiego nie ma prawa grac. Fizyki ni oszukasz. Glosnik, nawet kiepski, aby zagral musi miec miejsce.

 

Nie mam duzych oczekiwan co do "glebokosci: basu. :) Motyw polega na tym, ze nie chce montowac sprzetu w bagazniku. Ew. opcja to montaz glosnikow 6x9 w tylniej polce. Ale to wymaga dystansow i dodatkowego obszycia polki, zeby calosc wygladala po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...